Rocky (1976)

Z môjho pohľadu najlepší Stalloneho film. Neuveriteľná atmosféra 70tych rokov tu dýcha z každého záberu, nostalgia vás obklopí aj keď ste v tom období nežili. Boxerské scény majú skutočne vysokú úroveň, rovnako tak však aj celý film vrátane hudobného doprovodu, preto udeľujem maximálne hodnotenie.

Taxikář (1976)

Pre mňa najlepšia úloha bohatej DeNirovej kariéry, s najgeniálnejším úsmevom aký kedy vyčaril.

Špinavé ulice (1973)

Blbosť, v ktorej partia emocionálne nestabilných jedincov buduje svoju gangsterskú kariéru tým, že vymáha 4-dolárové dlhy a okradá malé deti. Jedna hviezdička za hlášky.

Kmotr (1972)

Excelentné dielo, ktoré však v mnohých prípadoch (scénach) akoby prezumovalo, že je každý divák oboznámený s knižnou predlohou. Osobne mi to neprekážalo, avšak viem si predstaviť, že Puzza neznalý divák sa môže miestami strácať, prípadne nechápať motív konania niektorých postáv.

Muž v divočině (1971)

Tento film mal neuveriteľne zvláštnu dobrodružnú atmosféru a mnoho emotívnych prírodných záberov. Preto nemôžem dať menej ako 5*.

Hombre (1967)

Výborná atmosféra a skvelé hlášky Hombreho, ktorý nepovie ani jednu vetu zbytočne, posúvajú toto dielo medzi to najlepšie čo som z prostredia divokého Západu videl.

Nevada Smith (1966)

Jednoduchý dej, nevybočujúci z koľají tradičnej pomsty za vyvraždenú rodinu, je zasadený do atraktívneho prostredia Divokého západu. Nejde pritom o čistokrvný western, pretože snímok obsahuje aj výrazné prvky dobrodružného žánru. Nad jednoduchý dej by sa dalo povzniesť, avšak tvrdé rany logike priamo do tváre v konaní hlavného hrdinu, či jeho historické pozadie sa znášajú len veľmi ťažko (Steve McQueen tu rozhodne nevyzerá ako neskúsený mladík a už vôbec nie ako mestik). Štyri hviezdičky len kvôli tomu, že mám rád McQueena a filmy z prostredia Divokého západu.

Bezbranná kořist (1965)

Nájde sa zopár neželaných excesov a na filme v niektorých momentoch poznať zub času, avšak vo všeobecnosti ide o silné naturalistické dielo so skvelými zábermi prírody a snahou podať celý príbeh čo najreálnejšie. Cornel Wilde je veľký sympaťák a skvele sa do daného prostredia hodí. Ide o pomerne málo známy snímok, ktorý však rozhodne odporúčam všetkým milovníkom dobrodružného žánru. P.S: : za prácu kamery by sa rozhodne nemuseli hanbiť ani novodobé filmy.

Lawrence z Arábie (1962)

Dobrodružnejšia prvá čast je dokonalým filmovým zážitkom. V druhej akoby si režisér spomenul, že mal pôvodne v pláne natočiť psychlogickú drámu a film tým nehorázne trpí. Keby všetko ostalo v rovine neohrozeného osobitého hrdinu, tak nemám čo vytknúť. Takto je prvá polka za 5, druhá za 3, kompromis teda smeruje k 4. Bohužiaľ, snímok mal totiž na podstatne viac.