Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

"Mŕtvy muž neplodí deti. Mŕtva žena nemôže otehotnieť. Smrť je najlepšia sterilizácia." Autentická dráma o nacistickom transbüro rokovaní, ktoré predchádzalo oficiálnemu zahájeniu konečného riešenia židovskej otázky. Skvelá atmosféra, výborné výkony a historická presnosť. 5*

Krupiér (1998)

Owenova charizma a atmosféra diela mi nedovolia dať nižšie hodnotenie. S iným hercom by šlo len o priemernú záležitosť, avšak s daným obsadením a dobre zvoleným rozprávačom ide skutočne o skvelý filmový zážitok.

Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál) odpad!

Zatiaľ čo v ostatných martial arts filmoch autori údery zrýchľujú, tu ich asi ešte spomalili. Chlapík úctihodného veku na ovocnej diéte prišiel do USA prezentovať karate štýl, ktorý vznikol v hong-kongskom domove dôchodcov, kde ho jeden šikanovaný starček vynašiel, aby sa ubránil presile dvoch 142-ročných starešinov, ktorí mu kradli protézu. Štýl sa preslávil svojou smrtiacou účinnosťou - polovica súperov zomrie od nudy ešte predtým, ako ich úder zasiahne, druhá počas jeho trajektórie zostárne natoľko, že sa nestihne v dôsledku pokročilého veku a mentálneho regresu ( dôsledok dlhotrvajúcej nečinnosti mozgu v rámci čakania na dokončenie útoku oponenta ) pohnúť z miesta a úder ich zasiahne.

Kurýr 3 (2008) odpad!

Keby ste to brali vážne tak je to riadna kravina. Horšie však je, že je to totálna blbosť aj keď to vážne neberiete. V tomto filme sa diali veci, o ktorých som ani neveril, že ich niekedy vo filme uvidím. V negatívnom zmysle.

Lampa (2004) (pořad)

Diskusia na úrovni. Väčšinou.

Largo Winch (2008)

Pri natáčaní síce behala realita po opačnej strane Zeme, avšak snímok ako taký je veľmi zručne natočený. Zápletka nie je najhoršia, možno len priveľa konšpirácie na môj vkus. V zhrnutí ide o nadpriemerný thriller s vynikajúcou kamerou, kde nájdete momenty skvelé (súboj na streche) i vyložene trapné (vysvetľovanie členom správnej rady nadnárodného koncernu čo sú to akcie na doručiteľa). Našťastie svetlé momenty svojou kvalitou zatienia nelogickosti, a tak hodnotím 3,5*.

Láska bolí (2011) (seriál)

Videl som len prvý diel, takže je na riadne hodnotenie ešte priskoro, preto ho berte prosím s rezervou. Samotný seriál je pomerne zábavný, s humorom sa venuje závažným témam bez príchuti vulgárnosti, ktorá sa často nevyhla konkurenčným snímkom. Niektoré minipríbehy mi prišli zábavnejšie ako ostatné, to je však výlučne vec vkusu a individuálnej humorovej orientácie. Aj napriek určitej izolovanosti osudov hlavných hrdinov možno badať určite prepojenie, ktoré v budúcnosti pravdepodobne ešte naberie na intenzite a seriál vytvorí konzistentnejší dojem. Už teraz však ide o pohodovú oddychovku. Edit : po piatich dieloch zvyšujem hodnotenie, toto je opresne ten druh situačného seriálu, ktorý mi tak chýbal na vyplnenie pohodového večera.

Lassie (1994) odpad!

Po scéne, v ktorej náhodný okoloidúci príde k na zemi ležiacemu psovi, ktorý vyzerá byť mŕtvy, spýta sa ho čo mu je, potom ho pohladí, naloží do auta, nechá ho šoférovať a odovzdá polícii, môžem tento seriál odporučiť spoluobyvateľom matičky Zeme vo veku -1 až 2 roky.

Lawrence z Arábie (1962)

Dobrodružnejšia prvá čast je dokonalým filmovým zážitkom. V druhej akoby si režisér spomenul, že mal pôvodne v pláne natočiť psychlogickú drámu a film tým nehorázne trpí. Keby všetko ostalo v rovine neohrozeného osobitého hrdinu, tak nemám čo vytknúť. Takto je prvá polka za 5, druhá za 3, kompromis teda smeruje k 4. Bohužiaľ, snímok mal totiž na podstatne viac.

Lekce neslušného chování (2008)

Hľadanie životného šťastia mladého človeka v konfrontácii s prekážkou dogmatického nazerania starších generácií na jeho miesto v spoločnosti. Dobre odhadnutý humor, výborné obsadenie a vtipný pohľad do tradicionalistického anglického vidieka 30tych rokov minulého storočia. Slušná zmes na príjemný filmový večer.