KukulienkaHO

okres Trnava

• 22.6.2020  13:55

Tak Palpoš sa poriadne vybláznil. Je to ďábel :-D

• 22.6.2020  13:52

No Ahsoky je mi ľúto. Sklamali ju ľudia, ktorým dôverovala najviac (teda až na Anakina). P.S.: Možno sa jedná o najlepšiu epizódu piatej série.

• 14.6.2020  20:48
    Cizinec (2010)

Až do konca filmu som bol presvedčený, že mu dám 3*. Lenže potom prišlo finále, ktoré je zrejme najlepšou časťou a highlightom celého filmu. Bolo to šokujúce a uletené, ale nie zas tak, žeby to bolo prestrelené a nedávalo by to zmysel. Práve naopak, vysvetlilo to niektoré nezrovnalosti v deji. Herci si svoju úlohu splnili. Vzťah medzi Johnnym a Angelinou bol OK, až teda nedošlo na romantické scény. Tam to medzi nimi nejak neiskrilo. P.S.: Paul Bettany ma v poslednej dobe príjemne herecky prekvapuje.

• 14.6.2020  02:45

Vždy sa snažím filmy dokukať až do konca, lenže na toto som už nemal kapacitu ani nervy..... tak som to cca po 45 min vypol.

• 14.6.2020  02:39

Znova diel, ktorý nás obohatil o zaujímavé informácie a udalosti v ceste jediho.

• 13.6.2020  14:00

"Mortdecai" má skvelé obsadenie. To je práve asi jediná vec, ktorá sa dá pokladať za výbornú. Samozrejme sa títo herci zmocnili svojich úloh na jednotku. Len u jediného ma sklamal jeho priestor vo filme, konkrétne sa jedná o Jeffa Goldbluma, ktorý sa tu objaví bohužiaľ iba v 3 scénach. Humor je vcelku podarený. Väčšinou som sa smial, ale boli tam aj trápnejšie momenty. Netvrdím, že David Koepp úlohu režiséra nezvládol, ale bolo tu strašne veľké množstvo vedľajších postáv, v ktorom som sa začal postupne strácať (vo väčšine to boli dôležité postavy, a preto to vidím ako problém). Najväčším problémom filmu sú však dejové trhliny a nedomyslenosti. Záverečný verdikt: Ako oddychovú záležitosť po ťažkom týždni alebo dni odporúčam.

• 11.6.2020  00:28

"A War on Two Fronts" pekne ukazuje, že jediovia skutočne neboli vojakmi, ale strážcami mieru.

• 4.6.2020  01:55

Generál Grievous v celej svojej paráde!

• 28.5.2020  00:19
    V Wars (TV seriál) (2019)

Aký to malo výborný, komorný a atmosférický začiatok... tak taký to malo špatný, opulentný a nelogický koniec. Zo začiatku bolo "V Wars" vcelku podarenou komorne ladenou drámou s originálnym poňatím upírov. Prvé 2,3 diely fantasticky šlapali, atmosféra mala gule, postavy sa zaujímavo vyvíjali... no potom prišla 4. epizóda, ktorá obsahovala mnoho nezmyslov. A to bol bod, od ktorého to išlo dole kopcom. V ďalších epizódach pribúdali dejové zvraty, a zápletky. Na prvý pohľad sa mohlo zdať, že aké to je len premyslené... stačilo sa nad tým ale len trochu zamyslieť a výsledok bol, že drvivá väčšina z nich nedávala zmysel. Je to o to viac smutné, pretože až by seriál išiel trochu odľahčeným tempom, tak by to až tak nevadilo. Lenže on sa po celý čas tvári ako vážna dráma, a to je problém. Takže scenár je na oko dobrý, ale inak deravý jak ementál. Aby som ale povedal aj kladné stránky seriálu, tak tými sú: 1. Skvelá hororová atmosféra (akurát škoda, že skoro všetky takéto scény končia lakačkou), ktorej najsilnejšou stránkou je výborná hudba - nie je to ten typ hudby, ktorú by ste si len tak pustili a počúvali, ale ako trefná atmosférická hudba funguje na výbornú (skvelý príklad toho, že nie všetky výborné skladby musia byť urgentne zapamätateľné alebo epické). 2. Niekoľko veľmi sympatických a dobre zahraných postáv (napr. Michael Fayne, Luther Swann či indiánsky tajný agent Jimmy - asi najlepšia postava seriálu). 3. Masky a triky (myslím hlavne u upírov). Ešte k tým postavám, sú tu aj také, čo nie sú úplne dobre zahrané, a ani sympatické (jedná sa teda hlavne o detské postavy). No a posledným klinčekom do rakvy bola totálne posratá posledná epizóda série. P.S.: Ani sa nečudujem a musím povedať, že som to aj čakal, že Netflix "V Wars" zruší hneď po prvej sérii. Ohlas to veľký nemalo, hodnotenia nízke, takže rozumné bolo nepokračovať v niečom tak nákladovom, keď to vlastne nikto nechce. P.S.2: Niektorí to tu zrovnávajú s "World War Z", lenže asi si neuvedomujú, že tento film sa pozeral na pandémiu zombie úplne iným pohľadom a smerom ako "V Wars" na epidémiu upírov. Spoločným znakom týchto dvoch počinov je iba zápletka okolo vírusu, nič viac.

• 27.5.2020  01:36

Čo to bolo za pič*vinu?! Jako z tohto mi začínal rozum stáť.

• 26.5.2020  23:02

Šiesta epizóda vytvorila nové a veľmi zaujímavé zápletky, no bohužiaľ, nie všetky dávajú úplne zmysel skrz udalosti v predchádzajúcich častiach. P.S.: Od poslednej časti ukončenie neočakávam, skôr rozbeh do druhej série. Ale vyžadujem si od nej dovysvetlenie niektorých udalostí.

• 25.5.2020  16:45

Ôsma epizóda sa začala až príliš motať v politike. Prosím takto ďalej nie.

• 24.5.2020  21:45

Povedal by som, že sa seriál so 6. epizódou vrátil k začiatkom (myslím rozprávaním príbehu), čo ma teší.

• 24.5.2020  00:58

Prečo sa stále niekto vyhráža tomu doktorovi? Všetci sa tvária jak machri... ako keby on potreboval ich a popritom oni potrebujú jeho. Záhadné je aj, ako sa nakazil Lutherov syn...?!

• 23.5.2020  16:35

4. diel už začína naberať na opulentnosti, čo mne vadí. Pretože sa mi páčila práve komornosť a ako taká "reálnosť" predchádzajúcich častí. Plus sa tu objavilo viac nelogických chýb.

• 23.5.2020  00:36

V tretej epizóde sa rozbehlo veľké množstvo dejových liniek, ktoré však spolu úzko súvisia. Len sa obávam, aby všetky príbehy dostali v ďalších častiach dostatočný priestor. Inak postoj polície je dementný... veď je to vírus, tak treba informovať občanov o situácii a dať im pokyny, aby sa predišlo rozšíreniu a epidémii.

• 21.5.2020  23:06
    Doom (2005)

"Doom" je dokonalým príkladom toho, ako sa dá aj dobre našliapnutá akčná pecka sku*viť. Prvá hodina bola výborná, po skoro všetkých stránkach... ale potom... potom to začalo. Charakterový prerod postavy Dwayneho Johnsona o 180 stupňov, dementné finále (ktoré malo pripomínať atmosféru hry, nuž nevydalo) a nie moc dobre (alebo nie úplne logicky) vysvetlená záhada okolo tajomnej archy. Toto zhodilo film, pri ktorého prvej hodine som si hovoril, že to bude plný počet. Nesmiem zabudnúť poznamenať, že herci sa veľmi snažili. Naopak hudba bola otrasná po celú dobu filmu (neviem či to bol zámer, aby sa hudba vo filme priblížila hudbe z hier, ale ak áno, tak treba si zobrať, že film je film a hra je hra, a preto sa to do filmu nehodí). A posledný klinec do už aj tak dobre upevnenej rakvy zabili titulky spolu so "songom".

• 15.5.2020  20:00

Super epizóda! Chcem ale upozorniť na fakt, že čepeľ svetelného meča nemá žiadnu hmotnosť (pretože je to iba svetlo), tak by sa to malo aj dodržiavať!

• 12.5.2020  15:16

Epizóda bola pekná, hlavne čo sa týka príbehu. Spočiatku jednoduchý dej sa stal po odhalení hlavného problému celkom zaujímavým. Po epizóde "Mercy Mission" je svet Star Wars zas o niečo bohatší, akurát podsvetie planéty Aleen mi prišlo na Star Wars až príliš fantasy a rozprávkové. P.S.: Mrzí ma, že postavy z podsvetia sme už v žiadnom ďalšom SW počine nevideli.

• 10.5.2020  23:16

Ako historický spin-off k filmom o múmii to ušlo. Príbeh aj postavy sú jednoduché. V skratke sú to typické charaktery a dej pre klasický dobrodružný film. Akcie je tu plno, nie je síce choreograficky úžasná, ale vcelku v pohode. Výprava je parádna, rovnako ako aj v hlavnej sérii. Je vidieť, že sa jedná o jednu z prvých úloh Dwayneho Johnsona. Nepredvádza tu ani zďaleka to, čo dokáže v dnešnej dobe zahrať, ale OK. Hudba je fajn. Pokrivkávať to ale začne, keď sa do slušnej dobovej hudby začnú primiešavať elektrické gitary a bicie (teda rocková muzika), vtedy to trhá uši. Najväčšou slabinou filmu je príbeh, ktorý (ako som už písal) nám neponúka nič extra zaujímavého, čo sme doposiaľ nemali možnosť vidieť. Taký priemer. P.S.: Postava Kráľa Škorpióna má byť akože tá istá ako tá, čo bola v "Múmia sa vracia"? To mi dáko nesedí.

• 10.5.2020  02:44

Vrámci tejto 3-dielnej príbehovej línie nám boli po prvýkrát predstavené súboje pod vodou. Príbeh bol pekný, o spolupatričnosti. Navyše finálna bitka, v ktorej sa proti sebe postavili na jednej strane klonovaní vojaci, Gungani, Quarreni, Mon Calamariovia a jediovia, a na strane druhej oddiely separatistov, v zložení droidov a Karkarodonov, bola fantastická.

• 4.5.2020  22:06
    2012 (2009)

Trochu sklamal príbeh, ale spracovanie konca sveta sa podarilo. Silnou stránkou filmu je parádny vizuál. Padajúce budovy, rozpad povrchu Zeme a umierajúci ničnetušiaci ľudia.... zimomriavky po celom tele, keď som to videl. Film je prepchatý klišé momentami a scénami, ktoré sa snažia byť humorné (ale sa nedarí). Avšak hlavné posolstvo "2012" bolo myslím dobre podané. Život nie je síce fér, ale aj tak by sme si mali ako ľudia navzájom pomáhať, lebo len tak prežijeme. P.S.: Viem si predstaviť, aké emócie to mohlo vyvolať v niektorých ľuďoch, keďže to išlo do kín 3 roky pred dvetisíc dvanástkou. :-D

• 2.5.2020  22:37

To, že Anakin prišiel s nápadom zmrazenia sa do carbonitu, podrýva význam zmrazenia Hana Sola doň vo filmovej epizóde V. Pretože tam Darth Vader chcel na Hanovi vyskúšať funkčnosť tohto mrazenia. Tým pádom to nedáva zmysel, keďže si to na vlastnej koži pred niekoľkými rokmi v tejto časti vyskúšal. Plus je tu ďalší problém, a síce, že hrdinovia po uvoľnení z carbonitu nemali skoro žiadne príznaky krátkodobého tranzu, ktorý carbonit spôsobuje. To sú dôvody, prečo dávam inak slušnej epizóde iba 4*.

• 30.4.2020  02:37

Celá táto trojepizódová línia okolo Mortisu je veľmi zaujímavá. Dozvedáme sa tu veľa doteraz nám neznámych informácií ohľadom sily a hlavne jej mytológie. A toto je dôvod, prečo "The Clone Wars" tak veľmi milujem. Seriál fantasticky rozvíja a obohacuje nielen obdobie Klonových vojen, ale aj celý vesmír Star Wars.

• 27.4.2020  02:51

Všetko je fajn. Duely so svetelnými mečmi sa rovnali alebo možno aj prekonali niektoré súboje z filmov. Akurát výcvik Savagea Opressa mohol byť dlhší. Takto to pôsobí moc uponáhlane.

• 25.4.2020  00:51

Tak toto bol scenáristický maglajz. Jako ten príbeh... WTF? Toľko nelogických vecí (hlavne nemŕtvi nepiráti). No napríklad: Jak súvisí, že sa Jack vzdal svojho kompasu s vypustením posádky nemŕtvych z Diablovho trojuholníku? A takýchto podobných hovadín je tam kopa. Teraz k postavám. Nové dve kladné sú nudné a nezáživné, Willovi Turnerovi a Elizabeth Swann nesiahajú ani po päty, a ani ich vzájomná chémia nie je bohviečo. Zo záporáka nejde žiadny rešpekt. Kde sú tie časy, keď Piráti z Karibiku mali takých výborných záporákov? Už v predošlom dieli sa nejednalo o nejaký zázrak, ale tu to je ešte horšie. Najsmutnejšia vec na tom celom je, že aj v štvorke, aj tu ich hrajú fantastickí herci. Ian McShane aj Javier Bardem sa snažili, ale čo môžu narobiť, ak ich postavy sú blbo napísané. Starí známi sú v pohode, ale niektorí sú už ohraní a sú tu len do počtu (napr. Gibbs). Dementný príbeh s množstvom nelogičností, nudné nové postavy i sklamanie v podobe najväčšej sľubovanej námornej bitky série (ktorá mimochodom bola iba vo flashbackovej scéne a väčšinu z jej necelej minúty trvania sme mohli vidieť už v traileroch) by sa dali prekúsnuť, ale zhovadiť postavu Jacka..... to je už moc. Aby som len nekritizoval zhrniem, v čom boli "Piráti Karibiku: Salazarova pomsta" dobrí alebo aj prevýšili ostatné diely. 1. Začiatok, ktorým bola banková lúpež (alebo lepšie ukradnutie banky) bol výborný. Plný vtipov, nápaditý, dobre zahraný.... tak dobre som sa asi ešte pri žiadnom filme tejto série nenasmial. Tu sa naplno využil komediálny žáner filmu. 2. Potitulková scéna, ktorá bola doposiaľ najdlhšia, a aj je veľmi podstatná pre následné pokračovanie (ak teda ešte nejaké bude, lebo Bruckheimer by aj chcel, ale Disney nebolo s týmto výplodom spokojné, respektíve s jeho zárobkom a navyše všetci vieme o odstrihnutí Johnnyho Deppa od série). Bonus: Na jednej strane to síce pekne spojuje všetky filmy série, ALE na druhej strane si to pri niektorých veciach s predchádzajúcimi filmami odporuje. P.S.: S IBA cameom Orlanda Blooma som bol dosť sklamaný.

• 24.4.2020  19:18

Parádna epizóda, ktorá predstavila nám doteraz neznámu skupinu užívateľov sily, respektíve užívatelky. Sestry Noci síce silu používajú, ale úplne iným spôsobom ako Jediovia alebo Sithovia. Sú to jednoducho čarodejnice.

• 22.4.2020  12:48
    Horkýže Slíže - Vójak (hudební videoklip) (2009)

Ďalšia HS paródia na Rusov, tentokrát ale z iného súdka. Tempom pri nich trochu nezvyk.

• 20.4.2020  15:20
    Lov (2020)

Kto pozná čierne komédie produkované štúdiom Blumhouse má približne predstavu, čo zač bude film "The Hunt". Žánrovo sa to dá porovnať so snímkami ako "Happy Death Day", "Ready or Not", atď. Takže kto má rád takéto žánrovky, určite nebude sklamaný. Dokonca vo veľa ohľadoch "The Hunt" prevyšuje zmienené dva filmy. Pre niekoho môže byť sklamaním, že "Lov" neobsahuje absolútne žiadnu plnohodnotnú hororovú scénu alebo sekvenciu. Občas sú nejaké náznaky, ale to je slabota a častokrát z tých náznakov ani nič nevzíde. Čo sa týka príbehu: je jednoduchý, avšak trefný a funguje na výbornú. A čo sa týka postáv.... tak pri nich sa ukáže, že buď sú lovení kladní a loviaci záporní alebo naopak. Každopádne hlavná postava je na stopro kladná, navyše aj výborne zahraná.

• 20.4.2020  01:12

Epizóda "Heroes on Both Sides" ukazuje, že Klonové vojny neboli iba čierno-bielym konfliktom dobrej Republiky a zlých Separatistov. Ale práveže na oboch stranách boli aj zlí aj dobrí, na čo odkazuje aj samotný názov epizódy. Je to veľmi politická časť, ale ja práve takéto časti milujem.