Star Wars: Klonové války - Korupce (2010) (epizoda)

A takto sa sama začala zvnútra rozoberať novomandalorská civilizácia. To sú proste bojovníci, nie úradníci.

Pád Londýna (2016)

Akčné pasáže sú fantastické, rovnako aj choreografia súbojov. Čiže ako akčný film je "London Has Fallen" zvládnutý na jednotku, plus má super výpravu a hercov. V týchto všetkých veciach bola výborná aj jednotka, lenže tá mala aj nejaké emócie. Keď v "Olympus Has Fallen" teroristi zaútočili na Biely Dom a vyzabíjali pritom celú ochranku a strielali aj na civilistov, behal mi mráz po chrbte (lepšie povedané po celom tele). Tu zdevastujú polovicu Londýna, zabijú stovky civilov a 5 svetových lídrov... a so mnou to ani nehne. Možno preto, lebo vidíme hlavne padať iba stavby a nie zomierať ľudí. P.S.: Dúfam, že sa to v trojke zlepší, lebo ak nie, tak celá táto dobre naštartovaná séria môže ísť do riti.

Světová válka Z (2013)

Konečne film, ktorý ukazuje postapokalyptický svet po vypuknutí zombie pandémie v celku reálnom prevedení. Brad Pitt si to užíva. Je vidieť, že mu rola sadla. Celkovo som bol z filmu unesený (nikdy by som nepovedal, že film so zombie tématikou ma môže takto dostať). Je pre mňa záhadou, prečo sa pokračovanie tak dlho ťahá. Úprimne mám veľmi zlý pocit, že nakoniec ani nevznikne, čo by ma veľmi mrzelo, pretože prípadné pokračovania majú na čom stavať. P.S.: Po dopozeraní som si predstavil situáciu, keby sa takto podobne rozšírila momentálna pandémia koronavírusu. Myslím tým jej následky a škody, ktoré môžu byť tiež takéto fatálne.

SuperStar 2020 (2020) (pořad)

Dôvod prečo som prestal sledovať "SuperStar 2020" v priebehu tretej epizódy: Nemohol som vystáť porotu. Jaký magor preboha vyberal "porotcov"? Zas nechcem uraziť všetkých. Idem teda postupne: Habera je už dávno vyhasnutá hviezda a jediné, čo jej dodáva ešte trochu žiary je vysoký honorár za "SuperStar". Ale dobre, je väčšinou objektívny a jeho vyjadrenia majú často hodnotu. Marián Čekovský je odborník, to je vidieť. Niekomu sa nemusí páčiť jeho prejav, ale to je proste on a ja ho rešpektujem. A teraz ideme na tých ostatných "umelcov". Leoš Mareš pracuje v showbiznise dlhú dobu a ako moderátora ho mám veľmi rád, ale už v talente ako porotca mi nesadol, pri SuperStar deto. On nie je spevák a spevu moc nerozumie, tak prečo sakra robí porotcu v najväčšej česko-slovenskej speváckej súťaži. No a potom sú tu dve vrcholne nesympatické slečny. M. Bagárová-speváčka, o ktorej som prvýkrát počul až tu. A keď som si pustil jej songy, prišlo mi zle. A P. Pagáčová-"komparzistka", ktorá si splietla asi reláciu aj štúdio. No jak môžu dvaja hudobní neznalci (Pagáčová a Mareš) porotcovať v hudobnej súťaži? Veď ono to už vlastne neni spevácka súťaž, keď ťa traja "Porotcovia" hodnotia na základe osobných sympatií (a niekedy sa k nim pridá aj Habera). Tým pádom zostáva jediným, zatiaľ čisto objektívnym porotcom Čekovský, ktorému patrí všetka česť.

Sviňa (2020)

Viackrát počas sledovania filmu a hlavne po skončení mi prišlo doslova zle. Z umeleckého hľadiska to nie je nič extra. Veľmi priemerný snímok, ktorý má ale fantastických hercov. Vajda (Wagner), Mórová (Direktorka), Heriban (Ňuňu) a mnoho ďalších skvelých. Príbeh je vlastne stručné odrozprávanie "väčšiny" káuz SMER-u, ktoré za tie roky napáchal. Aj keď je veľa z nich zveličených, ale preháňať nikdy neuškodí. Pôsobí to ale ako nejaká zlepenina množstva malých príbehov a udalostí, ktorú drží pokope lepidlo s názvom postavy. Navyše sa "Sviňa" neodohráva v takom veľkom časovom rozpätí, aby toľko zločinov nepôsobilo predsa len divne. Každopádne, film svoju úlohu určite splnil. SMER voľby nevyhral a určite na tom má podiel aj "Sviňa". Za nečestnú antikampaň to nepovažujem, pretože aj oni povyťahovali svinstvá na Kisku. P.S.: Na film som bol v kine 29.2., čo bol aj dňom volieb. Keď sa film skončil, v sále zostalo hrobové ticho. To som ešte nikdy nezažil. Dúfajme a držme palce Igorovi, Rišovi, Veronike a Borisovi nech to vyjde (teraz je ale prioritou Korona).

To Kapitola 2 (2019)

Väčšina ľudí to zrejme vidí inak a "To Kapitola 2" je pre nich sklamaním, ale mne sa dvojka páči proste viac. Neviem či to je už dospelými hlavnými postavami, respektíve ich predstaviteľmi (samozrejme detskí herci z jednotky boli super) kvôli väčším skúsenostiam alebo väčšou dávkou humoru, ktorý film skvele odľahčoval (v jednotke bol humor super, ale tu ho bolo viac a aj mi sadol viac). Každopádne každá hl. postava tu má dostatok priestoru. Príbeh je znovu najhlavnejšia vec. Obrovskú pochvalu si zaslúži casting, pretože vybrali hercov, ktorí sa skutočne podobajú na svojich detských kolegov, a keby mi niekto ukázal ich fotky a povedal, že to je jedna osoba, ale v inom veku, tak mu uverím. Je tu strašne veľa lakačiek, ale aj dosť scén, ktoré desia atmosférou a napätím. A tempo je ustálené, čo je pre mňa najlepší posun oproti jednotke. Bohužiaľ jedným veľkým negatívom je prepísknuté finále. P.S.: "It" 1 aj 2 nie sú určite filmami pre bežného dnešného "hororového" diváka, ktorý sa chce iba báť a dej má u riti. V týchto dvoch snímkoch vidím síce malý, ale aj tak dobrý návrat k pravým hororom minulého storočia, čo ma teší. Ale myslím si, že "It"-i sú záležitosťou, ktorú v najbližšej dobe len tak neuvidíme. Bodaj by som sa mýlil. 😞

To (2017)

Film "To" má pekný príbeh, ale to nestačí. Navyše, keď nie je úplne dobre odrozprávaný (skáče sa z jednej udalosti na druhú). Dosť ma šokovalo video s vystrihnutými scénami, pretože v nich boli dosť zásadné udalosti, ktoré by viac dokreslovali dej a postavy (scény Billyho s rodičmi, Henryho zabitie kamarátov, Stanov príhovor v kostole...). Film by si rozhodne zaslúžil dlhšiu stopáž. Čo sa týka ostatných vecí, tak všetko je dobrý priemer, až na detských hercov a samozrejme Bill Skarsgårda, ktorí boli o level vyššie. Určite som čakal, že Pennywise dostane viac času, ale čo už. "To" ma sklamalo hlavne z hororového hľadiska, pretože som čakal viac rozvinutých a psychologických hororových scén. Namiesto toho som dostal veľkú dávku lakačiek, ktoré ja moc neuznávam. Ďalšiu výhradu mám voči tempu, ktoré nie je rovnomerné. Rýchlo sa striedajú humorné scény z krvavými a hororovými, a to ja nemám rád. P.S.: Ja fakt "moderné" horory nemusím, ale kvôli odporúčaniam a úspechu som si "It-a" pozrel. Môj názor je taký, že ľudia dlho nedostali žiadny kvalitný nový horor, a tak ich "It" uchvátil.

1917 (2019)

Fúha, nemám skoro nič, čo by som mohol filmu "1917" a Samovi Mendesovi vytknúť. Takže budem iba chváliť. Fantastická kamera, ktorá krásne zachytáva postavy v popredí, ale aj pozadie a to dodáva filmu reálnosť, a vy sa pri pozeraní budete cítiť, ako keby ste pri tom všetkom boli. To by samozrejme nešlo bez úžasnej výpravy, kulís, hudby a kostýmov. A čo sa hercov týka, tak George MacKay podal svoj historický výkon a otvoril si celkom iste brány Hollywoodu. Dean-Charles Chapman má úlohu menšiu, ale zato zo začiatku dôležitejšiu a tiež hrá skvelo. Všetci "Páni Herci" sa predstavili v rolách armádnych nadriadených, a aj keď sú dokopy na plátne cca 8 minút, z každého ide veľký rešpekt a charizma. P.S.: Parazita som ešte nevidel, ale ak prekonal na Oscaroch toto, tak to musí byť riadna bomba. P.P.S.: "1917" je prvým filmom, čo som z tohto roku videl a vyzerá to tak, že bude aj jedným z najlepších.

Star Wars: Klonové války - Dezertér (2010) (epizoda)

Viac nelogických vecí: Nebolo tu vysvetlené, že Cut nie je biologickým otcom svojich detí. Určite to mali vysvetliť priamo v epizóde, pretože ak by boli jeho, tak by to časovo nesedelo. Inak zaujímavý námet.