Terminátor: Temný osud (2019)

Príbehovo kopírka jednotky, dvojky aj už nekánonickej trojky, ktorej ale chýba ich atmosféra a napätie. Nové hlavné hrdinky sú nudné a niekedy aj otravné. Terminátor Rev-9, v podaní Gabriela Lunu je fajn, ale oproti Robertovi Patrickovi a Arniemu je to slabý odvar. Samotní Arnie a Linda Hamilton tu majú svoj priestor a sú dobre zakomponovaní do príbehu, ale ak by v ňom neboli, nič by sa nestalo. Najviac ma sklamala (ne)účasť Edwarda Furlonga, ktorý bol vo svojom vyjadrení tiež dosť nasratý (bohvie, čo mu vlastne nasľubovali). Celkom zbytočný film, ktorý sériu neposúva nijak vpred.

Manželská historie (2019)

Film je skvelý hlavne vďaka výborným hercom. Tým nemyslím len hlavné duo Scarlett Johansson a Adam Driver, ktorí tu podali fantastický výkon, ale aj hercov vo vedľajších úlohách a aj od nich ešte v menších.

Krvavá nevěsta (2019)

Napätie sa strieda s humorom a je z toho celkom slušný film. Na začiatku aj v priebehu filmu sa väčšina príslušníkov rodiny Le Domas správala vcelku "normálne", ale na konci sa im zrazu zmenil charakter a zo všetkých sa stali dementi (a nechápem, prečo aj z Alexa). Navyše tu nie je veľa dôležitých vecí vysvetlených, prečo sa dejú, tak jak sa dejú.

Star Wars: Klonové války (2008)

"Star Wars: The Clone Wars" nemalo v kinách čo hľadať. Predsa len sa jedná o pilot k seriálu a nie o plnohodnotný film. Navyše animácie je na celovečerák nepostačujúca, ale na seriál solídna. Toto proste Lucas poslal do kín, len za účelom väčšieho zárobku. Príbeh nie je najhorší, ale na celovečerný film je slabý. Skladateľ Kevin Kiner sa rozhodol spraviť niečo nové. Hlavný motív je výborný (spolu s pár ďalšími melódiami), predpokladám, že sa na ňom podieľal aj John Williams. Ale tie ostatné pazvuky a melódie, ktoré trhajú uši sa nepodarili. Musím vyzdvihnúť vesmírne a pozemné bitky, ktoré mali grády. P.S.: Obdivujem, že si George Lucas vedel spraviť srandu z dialógu o piesku (ep. II), na ktorý sa tu často vtipne naráža.

Rande naslepo (2017)

My, čo vidíme, cítime a počujeme si to nevážime. Niekedy môže nastať práve takáto situácia a až potom si to všetko začneme vážiť, ale vtedy je už neskoro. "Rande naslepo" je v prvom rade fantasticky zahraté komicko-dramatické dielo, pri ktorom sa určite nebudete nudiť. Začiatok má síce tempo svetelnej rýchlosti, ale onedlho sa dej pekne ustáli a začne sa zameriavať len na to podstatné. P.S.: V momentoch, keď sa pozeráme cez postihnuté oči hlavného hrdinu je cítiť istá nervozita, strach a súcit - to sa im fakt podarilo.

Jeho temné esence - The Daemon-Cages (2019) (epizoda)

Super epizóda s veľkou dávkou napätia, ktoré sa pomaly (ale citeľne) stupňuje, až vygraduje nedobre zvládnutým bojom, ktorý nám bol dlho sľubovaný. Vo filmovom spracovaní bola bitka o Bolvangar oveľa lepšie spracovaná. Asi je to tým, že film mal vyšší rozpočet, preto to mohlo mať väčšiu dávku epickosti, akčnosti a dlhšiu stopáž.

The Mandalorian - Kapitola 6: Vězeň (2019) (epizoda)

Dosť dobrý nápad spraviť epizódu s chrapúnskymi žoldniermi. Pekne bolo vidieť rozdiel medzi nimi a Mandom. Dokonca aj náznaky sprostejšej reči boli, zato palec hore. Príbeh ako taký je slušný. Tempo šlape. Atmosféra dotváraná dobrou hudbou je fajn tiež. Nuž, samotný ten nápad s väzením na nestráženej lodi vo vesmíre je... pekne povedané veľmi blbý. Veď predsa také niečo sa dá jednoducho prepadnúť. Aspoň oceňujem zapojenie Novej Republiky do deja a dúfam, že sa s ňou v seriáli ešte zopárkrát stretneme. Koniec je akýsi nemastný - neslaný. V "Chapter 6: The Prisoner" Mando ukázal svoju bojovú stránku v plnej kráse - fakt borec👊, ale už sme ho videli zabíjať, takže nechápem, prečo sa zachoval ako nejaký Jedi a nechal tých hajzlov žiť. Aj keď tá jeho hra na mačku a myš bola výborne spravená. P.S.: Rôzne odkazy a narážky potešili💗.