Aquaman (2018)

"Aquaman" je skvelý hlavne vďaka akčným častiam, ktoré sú krásne prehľadné, farebné, majú výbornú choreografiu a dopĺňa ich skvelá hudba. No a film "Aquaman" je nimi nabitý, ale nemožno povedať, že len kvôli nim je "Aquaman" taký dobrý, aký je. Ale jednoducho vyniká práve akciou. Preto Aquamana odporúčam hlavne milovníkom akčných filmov, ktorí si potrpia na dobrom príbehu a nevadí im sci-fi a fantasy.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Jednotka ma sklamala na plnej čiare a som rád, že som radšej išiel do kina na Rogue One. Dvojka ma tým pádom nemohla v ničom sklamať a ani nesklamala, ale na druhej strane ani neprekvapila. Pozrel som si ju, len kvôli Deppovi a ako som videl, Johnny v nej mal veľmi málo priestoru (max. 20 min, čo je zo 134 min filmu strašne málo nato, že hral hl. záporáka) a jeho úloha ma sklamala aj keď je charizmatický jak hovado. Príbeh, poprípade scenár je strašne slabý, čo sa pri prvom filme povedať nedalo. Zápletka je celá o tom, že sa všetky postavy snažia chytiť Credenca a on sa snaží zistiť, kým vlastne je. No skrátka je to celé o ničom. Najviac ma zarážalo, keď čarodejníci čarovali pred zrakom ľudí a tí sa najskôr tvárili vystrašene, ale o pár sekúnd na to sa tvárili, akoby bolo na dennom poriadku vidieť niekoho čarovať a kúzla alebo príšery si vôbec nevšímali. To ani pri jednom filme tejto ságy nebolo. Filmu nepomáha ani stopáž, ktorá je vzhľadom na slabý scenár pridlhá a môže sa stať, že sa pri filme začnete nudiť alebo stratíte prehľad. Najviac priestoru tu má samozrejme hlavný hrdina Mlok Scamander, ale príde mi, že ostatných postáv je tu tak veľa, že s nimi Rowling, poprípade Yates nevedeli čo robiť. Celkovo ma Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny nesklamali, ale ani nepotešili. Určite si však myslím, že táto séria je stratená a stratená bude dovtedy, dokedy ju bude režírovať Yates.

Columbo - Rozbouřené vody (1975) (epizoda)

Hhhhmmmmm, detektív, ktorý vyšetruje vraždu, ktorá sa stala na výletnej plavbe loďou, na ktorej on čírou náhodou bol.....to mi niečo pripomína. Moje šedé bunky mi hovoria, že asi ide o poctu malému guľatému belgickému súkromnému detektívovi, ktorý tiež musel riešiť podobný prípad.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Predtým, ako som šiel na toto do kina som si pozrel predchádzajúce 2 filmy a musím povedať, že som bol pri obidvoch dojatý. Tým pádom som si myslel, že pri trojke vypustím slzu, no nestalo sa tak. Teraz napíšem svoje dôvody, prečo som z 3. dielu trochu sklamaný. Trailery ma dostatočne nepresvedčili, ale na trojku by som išiel aj keby bola celá kampaň príšerná, pretože 1 a 2 mám veľmi rád. Príbeh je o dosť slabší ako v predchádzajúcich filmoch, navyše v 1 a 2 bol dej oveľa hutnejší, (čiže som si z deja 1 a 2 odniesol viac) aj keď mala 3 najdlhšiu stopáž. Veľa hlavnejších postáv, ktoré mali dosť miesta v 1 a 2 tu boli istým spôsobom upozadené (Valka, Eret, Pahlt...) aj Bezzubý tu má o dosť menej priestoru ako v 1 a 2. Možno je to tým, že tu má v podstate vlastnú dejovú linku a preto so Štikútom nie sú toľko spolu ako v 1 a 2, čo mne bolo ľúto. Na druhej strane Štikút s Astrid a ostatný mladý dospeláci (Soplinos, Rybonoh...) tu majú miesta až až. Záporák újde, ale na posledný diel tu mal byť niekto iný, kto by mal lepšiu motiváciu a charakter, napr. Drago, ktorý tu mal byť a nechápem, prečo vlastne v trojke nebol. Oproti predchádzajúcim častiam je v 3 viac detinskejšieho humoru. Celý čas, čo som sedel v kine som čakal na to veľké ukončenie príbehu, ktoré nám tvorcovia sľubovali v traileroch a ono prišlo, ale až v 5. minúte pred záverečnými titulkami. S tým, čo sa stalo s drakmi som čakal, že sa stane, ale myslel som si, že draci odídu kvôli tomu, že budú musieť. Ďalej som chcel, aby nejaká hlavnejšia postava zomrela ako tomu bolo v prípade dvojky a ani to sa nestalo. Celkovo som bol trochu sklamaný, že sa to takto skončilo, no nebolo to také veľké sklamanie ako v prípade LEGO Príbehu 2. Trojka je celkovo priemerný animák (priemerný neznamená kvalitou, ale to, že sa jedná o obyčajný dobrý animovaný film, ktorý nie je ničím výnimočný) na rozdiel od Ako si vycvičiť draka 1 a 2. PS: Hudba je skvelá, ale je tu minimum nových motívov.

Star Wars: Odboj - Dangerous Business (2019) (epizoda)

Už predchádzajúca epizóda Bibo ma sklamala, ale chápem, prečo musela vzniknúť. Dangerous Business ma tiež sklamalo, ale na rozdiel od Bibo nechápem, aký význam táto epizóda vôbec mala. Potom, čo som videl trailer na druhú polovicu série, som si myslel, že sa celá druhá polka bude zaoberať len konfliktom s Prvým Rádom, nuž mýlil som sa.😩

Columbo - Zapomenutá dáma (1975) (epizoda)

Klasická columbovská epizóda so všetkým, čo má dobrá Columbovka mať (dobrá hudba, pôsobivá atmosféra, skvelý Peter Falk). Ale preboha, čo mal znamenať ten koniec. Keď už si tá ženská po večernom vykonaní vraždy na druhý deň ráno nič zo včerajšieho večera nepamätala, prečo sa správala po celí čas vyšetrovania ako keby chcela priviesť Columba na zlú stopu a bola celí čas nervózna ako keby jej horelo pod kotlom? Zrazu prišiel večer, keď k nej mal prísť Columbo na návštevu a ona sa zrazu začala správať ako keby bola úplne mimo, ale dovtedy sa správala ako čistá vrahyňa. Možno je to nedomysleným scenárom alebo nepresvedčivým výkonom herečky, ale ten koniec bol fakt divný.

Ján a Martina (2019) (TV film)

Je to v podstate zhrnutie všetkého, čo sa na Slovensku za ten rok stalo od vraždy, až po policajné akcie. Je až neuveriteľné, čo dokázala táto 2-násobná vražda vyvolať a spôsobiť. Ľudia svojimi protestami dali najavo, že pánovi (teraz už len) POSLANCOVI doktorovi Ficovi, Kalimu, Gašparkovi, kapitánovi Dankovi a celej tejto prehnitej vláde zvoní na ich koniec. Tento veľmi silný dokumentárny film o chladnokrvnej vražde dvoch ľudí, ktorí mali život ešte len pred sebou odporúčam každému Slovákovi, ale aj ľuďom z iných krajín, pretože útok na novinárov je útok na nás všetkých. Klobúk dole pred tým, čo sa Markíze podarilo. #AllForJan P.S.: Martinu Kušnírovú som stretol osobne. P.S.2: Ako vidím, SMERácki a Kotlebovskí trollovia sú už aj na ČSFD.

Columbo - Labutí píseň (1974) (epizoda)

"I Saw the Light" je naozaj veľmi chytlavý country song a ešte stále si ho v hlave pospevujem. Ale vykonanie vraždy odporuje logike a hlavne fyzikálnym zákonom.

Columbo - Dobrá pověst nadevše (1974) (epizoda)

Najväčší problém, ktorý mám s touto epizódou je, že sa vrah postupne odhaľoval sám a navyše celý motív vraždy bol dosť divný. PS.: Na Columba je to až moc veľké SCI-FI.