Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Příběh OK, ale výprava zřejmě bojovala s volným časem jednotlivých herců a zároveň dala natáčecí dny do jara, kdy jde příroda do rozpuku. Takže královna Julie spadne u včelaře do sudu , všude kolem olistěné stromy, vrostlá tráva a kvetoucí pampelišky, aby se skutálela do předjaří, kde jsou na stromech pupeny k prasknutí. Loupežník Karaba ji s vnučkou Aničkou odnesou k sobě do chalupy, kde si Aničku vyzvedne ze zámku kuchař a v okolí jsou ještě úplně spící stromy někdy na začátku března.

Fabelmanovi (2022)

Po projekci v Edison FilmHub spontánní potlesk publika....

Zátopek (2021)

Film jsem viděl až z Voyo, takže jsem nebyl ovlivněn kinem s Dolby ATMOS. Za mě má film až překvapivě slabý scénář a vedlejší postavy mají buď jednoduchý jednobarevný charakter nebo jsou i vytržené z kontextu. Jako třeba postava Jaroslava Plesla. A bohužel při tak náročném filmu na davové scény z Olympiád a mezinárodních soutěží je stále vidět limitovaný rozpočet české produkce.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Odpočinková fotbalová komedie, která ale od seriálu posouvá charaktery postav někam dál.

Betlémské světlo (2022)

Teď bych potřeboval desetistupňové hodnocení, abych mohl dát 7 hvězd. Krapet nedotažený konec, ale tím, že scénář psal už Jan, tak svěrákovský humor trochu přitvrdil, zhrubl a i zčernal. Ale stále zůstává v mezích dobrého vkusu a zábavy.

Kdyby radši hořelo (2022)

Mrazivé a zároveň reálné. Hořká komedie ze současného českého venkova. Tvůrci ukazují nejen na současný obrovský nešvar, ale odhalují i jeho samotné příčiny. Klobouk dolů.

Černý telefon (2021)

Spíš na dva a půl hvězdy. Zajímavý námět, avšak umístění děje do sedmdesátek je už zbytečně módní záležitost. Na horor strašně pomalý a nudný rozjezd, který vezme rytmus celému příběhu. Film je zbytečně dlouhý. Stopáž do max. 90 minut by byla ideální. A docela bych si tipnul, že původní scénář byl daleko drsnější a že do děje hodně mluvili producenti z obav o reakce diváků a tomu úměrné tržby.

Top Gun: Maverick (2022)

Bohužel nic víc než hru na city a na "starý dobrá časy" nenajdeme. Celé postavené jen na sentimentu a kultu prvního Top Gunu.

Nene (2022)

Možná že začátku zdlouhavé, ale zcela originální zpracování bez jediného klišé. Do toho i pár vtípků pro znalce filmové techniky a natáčení. A velmi povedený zvukový mix v Dolby ATMOS.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

...a za všechno může hamižná firma Bio-zlo-syn.... 😀 Nene, Dominion je už točený čistě pro zábavu na vypnutí mozku. Znalci v tom možná najdou pár odkazů mj. i na Indyho (s kloboukem), ale podle mě už je to pro toto Universum málo. Právě pro tyto filmy je vhodná "lochneska" 4DX Cinema, protože jim dodá rozměry, které už scenáristé nenabídli.