Strangerland (2015)

Jednoduchý, leč velice působivý celek - alespoň tak to mohlo vypadat, kdyby to celé nebylo dokopáno stupiditou scénáře. Bohužel to nedokázala zachránit ani skvělá kamera nebo nádherná australská pustina. Všichni hlavní protagonisti hrajou své role skvěle, o tom žádná, ale jejich příběhy jsou tak debilně napsané, že to ani sebelepší výkon zachránit nedokáže. Přitom pouze stačilo se o trochu více věnovat divákovi a mohla z toho být solidní podívaná podobná o 3 roky novějšímu Searching. Narozdíl od Serching (které sice mělo stupidní vyústění, ale alespoň se vše vysvětlilo) zde se bohužel nikdo nenamáhá s odpovědí na tu spoustu otázek, které navíc s každou tou dlouhou minutou neustále přibývají. U konce si tvůrci pravděpodobně řekli "hele, sereme na to, už to má zkurvený dvě hodiny". Tímto si mě nikdo nekoupí.

Polaroid (2019)

Poměrně zajímavý příběh je v rámci kategorie silnější nadprůměr. Mladí herci s dobře napsanými postavami, dobrá kamera, příjemné prostředí - to zde dokonale funguje a působí to velice originálně. Film mohl úplně v klidu mířit až do červených čísel, ale někdo si řekl, že ho musí srazit několika hloupými momenty, tou přílišnou snahou o "wow" efekt a dementní potřebou tvůrců nám vše ukazovat. Kdyby "to" nebylo vidět, fungovalo by to mnohem lépe, a ještě by se ušetřili nějaké prachy. Dal bych i 4, ale ta Slendermanovská pachuť mi to zkrátka nedovolí a ještě musím přemýšlet nad tím, zda i ty 3 nejsou moc.

The Last Hangover (2018)

Ze začátku jsem měl chuť tu sračku vypnout, ale ono to postupně tak vygraduje, že je to až dobrý. Nevěřil bych, že bude stačit 40 minut k totálnímu zprznění celýho křesťanství. Celkově na tyhle trapné komedie moc nejsem, ale tady je ten příběh okolo Ježíše a jeho apoštolů vyřešený skvěle a přes hodně trapný začátek to dokáže i pobavit. Člověk si až řekne, že to nějak podobně klidně mohlo být.

Mesiáš (2020) (seriál)

Zhruba do pátého šestého dílu jsem to hltal a říkal si, že nic s větší myšlenkou tu dlouho nebylo a být ani nemůže. Potom se ale všechno to, co seriál poctivě buduje od první minuty, tak nějak hodí stranou, aby se mohlo z fáze příchodu spasitele přejít do fáze politické. V tu chvíli alespoň mě přestala ta hra s divákem trochu bavit a cítil jsem z toho promarněný potenciál. Jak mě seriál dokázal na začátku přesvědčit, že osud je daný, smrt není nic špatného, každý zde má své místo a společně tvoříme jednotu a systém, který se o sebe stará vlastně tak nějak sám na základě našich činů, tak posléze to začal tím neustálým podezříváním zahazovat a odsouvat to duchovno na druhou kolej. Pomyslná zadní vrátka scénáristů se otevřou tolikrát, že panty zkrátka upadnou a já nakonec ani nevěřím, na čí straně ten seriál vlastně je. Těžko posuzuji, jestli jsem nakonec zklamaný, nebo se stejně koupu v rozkoši, protože ona i ta druhá půlka nakonec znázorňovala jen to, jak by to v té Americe zcela jistě v takové situaci vypadalo. Asi to budu muset vidět ještě jednou.

Tales of Halloween (2015)

Některé povídky jsou až příliš krátké a jejich obsah je velice přímočarý a uspěchaný. Ono v 10 minutách toho ani moc vymyslet nejde, no. Většinou je to tedy sotva koukatelné, ale najdou se i originální příběhy - např. Friday the 31st nebo The Ransom of Rusty Rex. Chyběl mi tam i nějaký hlubší smysl propojení všem příběhů (což mi poslední příběh opravdu nedal). Podruhý to už vidět nemusím..

Jeho temné esence - Betrayal (2019) (epizoda)

Jelikož jsem k finále neměl žádné informace, tak jsem docela zíral. Seriál mi celou dobu přišel takový příliš sladký a místy až přehnaně stupidní - zkrátka pro ukojení nezletilých děvčat zcela ideální. Poslední díl první série mě mile překvapil; hodně zahýbal dějem a já se těším na druhou sérii.

Zaklínač (2019) (seriál)

Jelikož jsem nečetl ani hnížky, ani nehrál hry, tak nemám s čím moc porovnávat. Co se týče Cavilla, tak si nemyslím, že výběr herce byl zase až takový průser. Ten chlap je docela prkenný, ale k jeho roli mi to spíš sedělo, než že by ne. Obtěžovala mě akorát ta jeho přehnaná "vyžehlenost", protože by měl spíš vypadat jako pořádný borec, co se s ničím nesere, než nějaký teplouš, co se vrací domu z bálu. Tohle ale spraví trocha fousů. Děj mi přišel příliš uspěchaný, a s tím jsem právě jako divák nepolíbený tématem měl trochu problém. Vzhledem k tomu, že toto neskončí u jedné série, tak moc nechápu tu potřebu rozehrávat tu tolik témat. Scénáristický alibismus ve formě "je to osud" je tady na každým rohu a působí to trochu jako výmluva k nesmyslným skokům a dírám v ději. Vše je tady takové hodně rychle vyřízené - 3 díly "tvoří" čarodějku, a ta holka hned potom, co si sotva narovná hubu, už umí nejvyšší magii. Asi i osud může za to, že ty postavy a příběhy prostě neznám, takže je to vlastně spíš moje chyba. Chybí mi zde pořádný vývoj snad ke všemu. Vizuál je docela v pohodě, protože na tu srnku z TWD se zapomenout nedá. Hudba je skvělá a v některých scénách sice působí možná až trochu "moderně", ale má to svůj styl a hezky se na to dívá. Co mi vadilo hrozně, tak je ten pitomý blur, který je téměř ve všech záběrech. Stáhl jsem si fullHD, do píči! Celkově v tom ale vidím potenciál, protože třeba 4. a 8. díl jsou docela strop. Do příště to chce vychytat nějaké ty mouchy a máme tu nové GOT (a možná i stejně tak další seriál, který se pohřbí zcela sám). Sečteno podtrženo, mě se to líbilo, je to příjemné fantasy, které nenudí. Chápu ale, že fanoušci (ať už čehokoliv) z toho nemusí být úplně nadšení.

Hounds of Love (2016)

Perfektní atmosférické dusno provází celou stopáž tohohle depresivního kousku. Jednotlivé postavy jsou skvěle napsané i zahráné a divák nemá jediný problém věřit postavám jejich chování, a to i přesto, že každá postava je úplně jiná a jednání není úplně korektní. Vše je podáno tak skvěle a pochopitelně, že divák zkrátka věří tomu, že při udeření hřebíku na hlavičku může dojít až k takové shitty situaci. Velký palec nahoru patří kameře, která je zde hodně vymazlená a slow motion záběry společně s podmanivou hudbou pouze jen umocňují celý ten pocit nekončícího napětí. Je fajn, že měli koule i na takové extrémy, jako byla scéna se psem, nebo například scéna bližšího "poznávání". Celé to na mě působí tak, že v řemesle se sešla banda úchylných prasat, která si mohla dělat naprosto vše, co chtěla. A výsledek (stejně jako v případě například Tarantina) opravdu stojí za to.

Soudkyně Barbara (2015) (pořad)

Oproti Alexandrovi je to alespoň občas trochu koukatelné a malinko to i snaží. Stále mi ale tyhle příběhy obyčejných lidí vůbec nic neříkají..