• Krátkometrážní

Vpich (2011)

Kto do prdele je Mark Kassen? Nejaký chlapík si príde, natočí film a ten divákovi ponúkne dokonalý zážitok a priehršť emócií. To, že Chris je skvelý herec, nie iba pekná tvárička a telíčko, som vedel odkedy som videl London. Ale toto, som nečakal. wau.. McConughy a jeho prvoplánovy Lincoln Lawyer môže nasadnúť do limuzíny a smerovať do zabudnutia. Škoda však, že Puncture ako malá nezávisláčina tam skončí s ním.

Dirk Gently (2010) (seriál)

Na to, že za týmto pilotom stoja ľudia ako Thomas a Overman, tvoriaci dva najlpešie komediálne seriály z UK za posledné roky (Sirens a Misfits), ide o sklamanie. Adams bol šialenec a to, že z príbehu neostalo dokopy nič mi nevadí, avšak je seriál je plytký a skutočných miest kde sa zasmejete je pramálo. Gently je v tomto prevedenú zaujímavý, no nie zábavný.

Velká krize (2011) (TV film) odpad!

Plejáda béčkarov v nudnom filme, kde niet čo hrať..

Temný rytíř povstal (2012)

Prvá polovica je filmový zážitok kráčajúci v šľapajách Dark Knighta, druhá polka filmu preháňa ako sušené slivky s mliekom. Myslím, že mamina Mr. Nolana by mu mala zakázať kamarátiť sa s Michealom Bayom, chytá od neho zlé móresy..

Soudce Dredd (1995)

Vykrádačka všemožných scifíčiek počnúc Hviezdnymi vojnami, Dunou či Blade Runnera s biednymi efektmi, ktoré sú na úrovni hlbokých osemdesiatych rokov. Ide však o zábavku na ktorej sa dá zabaviť. Schneider, efekty, kostýmy a nekonečná stupidita scenáristov zaručujú necelú hoďku a pol neuveriteľnej show - lebo naozaj som nedokázal uveriť, že toto niekto vytvoril z parádneho komiksového námetu.

Rebelka (2012)

Skepsa a panika, ktoré ma chytili pri sledovaná traileru sa našťastie nevyplnili. Bál som sa dávky pátosu a druhotriedneho humoru a oboch som sa dočkal. Našťastie Pixar vie tieto Disneyovské neduhy výborne zakryť a ponúkol vtip, šarm a tradične úžasný vizuál (tie vlasy sú skutočná nádhera). Potlesk a poklona z mojej strany.

Upír Nosferatu (1922)

Pravdepodobne som buran, ale nevidím historickú hodnotu tohto filmu. Chápem, že určil pravidlá a podobné bla bla, no nulová atmosféra, spád či nápaditosť ma morili nudou. Pri filme som sa bál iba jednej veci - že film tak skoro neskončí.

Poslední zůstává (1996)

Špinavý film, kde charizma Willisa s Walkenom je tak hutná, že by sa dala v tomto filme zmenšiť asi iba sekáčikom na ľad. Všetci ostatní tú pôsobia ako druhotriedny ochotníci z Malých Levárov. Hill dokázal vybudovať famóznu atmosféru plnú marazmu, lietajúcich nábojov a ostrých hlášok.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Napriek tomu, že stále sa jedná o patetickú zlátatninu bez pravidiel, ide o krok vpred. Humor sa vracia k výšinám prvého filmu a nejde iba o udieranie sa do hlavy. Pre mňa osobne milé prekvapenie.

Časové pásmo bylo změněno