Černá kniha (2006)

Akční válečný film s vynikajícím hereckým obsazením. I love you Carice van Houten!

Okno do dvora (1954)

Téměř po šedesáti letech stále svěží, vtipné a zábavné. Jen miss Torzo by dnes nosila tanga :)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Můj nejoblíbenější film se pro mě nakonec stal i nejlepším dílem série. Členění na kapitoly oddělované zatmívačkou. Vztah Harryho s Lupinem a Siriusem. Patron. Klofan. Mozkomorové. Poetika filmu. Prostě srdeční záležitost. 98% (knížku jsem nečetl)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Velkolepé, bombastické, lepší než část 1, ale bez emocí. Pro odpůrce citového vydírání příjemné. Alespoň jedna postava ale mohla zemřít za pobrekávání poloviny sálu. Bohužel se úmrtí pouze stala, oplakávání se nekonalo. 75%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Po závěru celé série zpětně hodnotím jako druhý nejlepší film hned po Vězni z Azkabanu. Škoda minimalistického finále: "Ano, Princ dvojí krve jsem já!" To je celý? Čekal jsem víc. I tak ale dávám 90%

Půl domu bez ženicha (1980)

Film, který stojí na Menšíkovi. Dostanete přesně to, co očekáváte, žádný bonus navíc.

Co chytneš v žitě (1998)

Iva Janžurová je Paní herečka. Bohužel nehraje v ostatních povídkách...

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Jeden z povedenějších počinů našich televizí.

Do nebíčka (1997)

Viděl jsem v rámci školního představení ve světové premiéře. Přítomni byli i tvůrci, následně jsem seděl s Kryštofem Hanzlíkem u jednoho stolu a povídali jsme si. Bohužel mi bylo asi tak 11.

Copak je to za vojáka... (1987)

Akční části fungují skvěle. Možná jde o jedny z nejlepších českých (a přitom typycky českých) akčních sekvencí. Ale když se zpomalí tempo a postavy začnou mluvit, jde film do kytek.