pivo

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 5.10.2011  12:47
    Beck (TV seriál) (2004)

Po prvých 6 dieloch som to chcel zabaliť a vykašlať sa na to. Ale hovorím si, že ešte skúsim pár dielov a uvidím. Postupne sa to začalo zlepšovať a mňa to bavilo stále viac a viac a koniec je už absolútna päťhviezdičková záležitosť. Kvôli pomalému úvodu však musím dať celkovo za 4. Hudba super.

• 13.9.2011  22:28
    Seitokai jakuindomo (TV seriál) (2010)

Videných prvých 6 dielov. Postavy otravné, nezaujímavé, vtipy väčšinou trápne, už po dvoch dieloch sa mi zajedli. Nevidím dôvod pokračovať v pozeraní ďalej.

• 30.8.2011  11:33
    Gunslinger Girl: Il Teatrino (TV seriál) (2008)

Nakoniec nie až také zlé, ako som čakal, ale oproti 1. sérii je to jednoznačne krok späť. Animácia aj hudba sú o 2 triedy nižšie. Z hudby sú tu akurát dve dobré melódie, inak nič moc. Čo sa týka príbehu, približne do polovice som to mal čerstvo načítané z mangy, takže som tie príbehy poznal, a tak som aj mohol porovnávať. Seriál sa mangy dosť drží, ale je oproti nej skratkovitý a občas mení niektoré veci (niekedy podľa mňa výrazne) a bohužiaľ na mňa nemal absolútne žiadny emocionálny dopad. Na druhú stranu, pozrel som to celkom rýchlo, takže nuda to tiež nebola. 70%.

• 16.7.2011  22:07

Veľmi príjemný film, v ktorom funguje ako rovina komediálna, tak aj rovina dramatická a hoci je happy end zaručený aj tak som držal nádejnému pilotovi palce. A k tomu zlatá Haruka Ayase, takže nie je o čom. :-)

• 10.7.2011  22:18

Nebolo to zlé, bavil som sa aj dráma fungovala, ale stále som mal pocit, že sa z toho dalo vyťažiť viac komediálnych situácií. Takto je za slabšie štyri, a to najmä vďaka vynikajúcemu Tae-hyeon Chaovi, ktorý sa do komédií fakt hodí a tie jeho ksichty ma bavili najviac.

• 16.6.2011  15:47

V prvej polovici čierno-čierna komédia (pri historke o zabíjaní prasiat som sa smial rovnako ako jej rozprávač), v druhej potom film dosť zvážnie, zdusnie a hlavne zbrutálnie. Ale nepovedal by som, že je to film úchylný. Herci všetci do jedného super, len som myslel, že Seok-gyu Han bude mať viac priestoru. Najviac ale milujem, keď aj pri tých najbrutálnejších kórejských filmoch sú na plagátoch všetci vysmiati, z toho ja nemôžem.

• 16.4.2011  23:44

Ja som sa naprosto parádne zabavil. Čakal som od toho pohodovú komédiu, ale smial som sa od začiatku do konca. A nielen tak popod fúzy, ale poriadne nahlas. Neskutočne dobrú náladu mi to spravilo. A aj tá romantika celkom funguje. Herci si evidentne užívali, veľmi ma potešila Nicole Kidman. Jasne, je to všetko strašne predvídateľné, ale Sandlerovi nikdy nešlo o nejaké veľké umenie. Proste úplne super filmík s niekoľkými fakt smrtiacimi vtipmi, tak prečo tomu nedať 5 hviezdičiek, no nie?

• 26.3.2011  22:54
    Angel Beats! (TV seriál) (2010)

Mám s týmto anime tak trochu problém. Príde mi, že sa na začiatku príliš dlho zaoberá zbytočnosťami a ku koncu je potom hrozne skratkovité. Úvodné epizódy by sa kľudne dali prestrihať a tie záverečné rozšíriť. Takto to na mňa pôsobila, že chceli urobiť 24-diely seriál, ale nakoniec si to rozmysleli a rýchlo to nejako zamotali a hneď aj rozuzlili. Väčšina postáv je celkom sympatická, hoci sú to len 1-rozmerné figúrky, zachraňuje to len zaujímavý hlavný hrdina. Celkovo som sa však nenudil a páčilo sa mi technické spracovanie, takže 70% zaokrúhľujem hore.

• 12.10.2010  22:47

Ani som nečakal, že ma to až tak dostane. S pribúdajúcimi minútami ma to vťahovalo stále viac a viac, hercom som visel na perách a žral všetky ich dialógy, usmieval sa nad drobnými fórikmi a cameom Charlieho Sheena. Absolútne všetci herci boli vynikajúci, Michael Douglas stále válí, Shia sa hádam konečne dostane aj k vážnejším úlohám, lebo mu pristanú, konečne som pochopil, čo všetci vidia na Joshovi Brolinovi. Naozaj tomu nemám čo vytknúť, hoci časť mňa by si želala, aby film skončil o pár minút skôr záberom na Douglasa, ešte predtým, ako prepne na počítači na zábery zo sonografu. Ale občas treba aj happyend.

• 7.9.2010  22:55
    Machři (2010)

Veľmi pohodová komédia, čakal som skôr blbosť. Skvelé hlášky a podpichovanie od začiatku do konca, našťastie málo samoúčelného fyzického humoru. Vidno, že sa tí chlapi poznajú, a nakrúcanie si určite užili. Prakticky všetky postavy v pohode, hoci bez starej černošky by som sa zaobišiel, ale čo už. Na večer s kamošmi ako stvorené.

• 1.9.2010  21:19

Pre mňa osobne ešte lepšie ako prvá séria, a to najmä vďaka väčšej priamočiarosti deja. Žiadne zbytočné vedľajšie dejové línie ako v prvej sérii, tu sa ide pekne od začiatku do konca v jednej hlavnej. Trochu zamrzí strata schopností Heia, ale niektoré nové aj staré to bohato vynahradzujú. V prvej sérii bola výborným elementom hudba a tá je dobrá aj teraz. Hoci je iný skladateľ aj samotný štýl hudby (viac elektroniky), tak sa k príbehu dobre hodí a dá sa počúvať aj samostatne. Svet Darker than black sa mi stračne zapáčil a nepohrdol by som ďalšími príbehmi.

• 14.8.2010  23:03
    Salt (2010)

Ešteže to má takú dobrú stopáž, aspoň to pekne ubehne. Akčné scény fajn, herci tiež, ale tie zvraty človeka občas fakt naserú. A už by mohli vymyslieť aj inú hrozbu ako ruských agentov. Ale inak som spokojný, čakal som väčšiu blbosť.

• 13.8.2010  21:08
    Kajínek (2010)

Občas síce zdĺhavé, ale celkovo fajn film, dobrí herci, dobrá kamera, takže som spokojný. 70%

• 15.7.2010  22:33

Chcel som tomu dať 4*, ale posledných 10 minút je takých peckových, že tomu proste musím dať za 5. Tieto animované filmy od DC sú niečo neskutočné, občas aj lepšie ako hrané. Ako vždy vynikajúci dabing, akčné scény. Trochu ma štve, že z Batmana urobili až príliš veľkého nadčloveka, on predsa nemá žiadne superschopnosti, tak by nemal skákať z 30-metrovej výšky a v pohode dopadnúť a ísť ďalej. Ale inak super. Dúfam, že na ďalší animák nebudem musieť čakať dlho.

• 4.7.2010  21:48
    Parchanti (2010)

Trailery sľubovali super akčno-komediálnu zábavu a nakoniec to dopadlo tak, ako to dopadlo, Všetko a všetci sa snažia tváriť neskutočne cool, ale moc im to nevychádza. Nebyť môjho obľúbeného Chrisa Evansa, ktorý to zas berie s nadhľadom, tak by som išiel s hodnotením asi ešte nižšie.

• 18.6.2010  21:56
    A-Team (2010)

Pohodový film, ktorý si na nič nehrá. Proste akčný výplach s dobrými hercami, dobrou akciou a fungujúcimi vtipmi. Jednoznačne bezkonkurenčný je Sharlto Copley a Patrick Wilson tiež. Ostatní sú ale len tesne za nimi. Musím povedať, že už dlho som sa v kine tak dobre nezabavil.

• 1.6.2010  23:26
    Mučedníci (2008)

Dlho som sa rozhodoval medzi tromi a štyrmi hviezdičkami, ale nakoniec dávam štyri. Čakal som od toho hlúposť so samoúčelným týraním žien a nakoniec to násilie bolo aj celkom opodstatnené. Oceňujem aj celkovú nepredvídateľnosť deja, kedy sa z jednoduchého príbehu o pomste stáva niečo "viac". Ale žeby to bolo nejak extra brutálne, to ani nie. Čo sa týka samotného vyznenia, tak sa zrejme predpokladá, že po smrti existuje iba jedna cesta (inak by boli mučitelia dosť sprostí), a ja osobne sa prikláňam k režisérovmu výkladu, že je optimistické. Čo ma však dosť pobavilo, je, ako tu niektorí užívatelia (očividne zarytí ateisti) tvrdia, že optimistické vyznenie je len kresťanský blud a podobne. Zrejme už umreli, takže vedia, ako je to v skutočnosti...

• 17.3.2010  20:15
    Mighty Boosh (TV seriál) (2004)

Videl som prvú sériu a nejako ma to neoslovilo, aby som pokračoval v ďalších. Vtipy sú občas fajn, občas vyšumia doprázdna a aj tie pesničky nie sú vždy najlepšie. A je v tom cítiť takú tú snahu o pythonovitosť, takže to pôsobí umelo. Ale zabitý čas to zas nebol, len som od toho očakával viac.

• 8.3.2010  13:37
    82. Annual Academy Awards (TV pořad) (2010)

Spokojnosť. Baldwin s Martinom boli vynikajúci a nebáli sa ani byť trochu politicky nekorektní, čo sa hneď odrazilo na niektorých urazených tvárach. Rôzne vsuvky boli zaujímavé, uvádzajúci jednotlivých kategórií boli väčšinou vtipní a celkovo som sa príjemne zabavil. Výsledky nehodnotím, keďže som valnú väčšinu ešte ani nevidel, ale aj napriek tomu si myslím, že to dopadlo dosť dobre a väčšine som výhru aj prial. Škoda kopy reklám, ale musia na niečom zarobiť. Takže celkovo fajn, teším sa zas o rok.

• 4.2.2010  22:19

Najprv ma prekvapilo a trochu sklamalo, že je to úplne iný film, aký som čakal na základe 5-minútového proma. Zo začiatku sa to začína úplne normálne, prvá polovica sa prakticky ničím nelíši od iných filmov. Zato druhá polovica bola úplne iná a pre mňa s postupujúcim časom stále viac dokonalá. Jednotlivé scény sú natočené nádherne a herci zo seba dolujú maximum. Za predčasný vrchol považujem dlhú scénu medzi Hartnetom a Koteasom, skončí hudba a začne niečo úžasné. Hudba, ako už napísali iní, je vynikajúca a dokonale dopĺňa obraz. Ale mám pocit, akoby tam niektoré scény nemali opodstatnenie, ale môžem sa mýliť. Niektorí tu písali, že tento film si asi nikto nebude chcieť pozrieť znova. Ja po tom naopak túžim, rád by som ho mal na dvdčku. Proste ma uchvátil. Násilie a brutalita vo filme mi problémy nerobia. Skôr si len chcem ujasniť niektoré veci, hlavne zo stredu filmu. Toto je film, pri ktorom chápem, keď dá niekto odpad aj keď dá niekto päť hviezd. Keďže som na tento film čakal dosť dlho, som rád, že patrím do tej druhej skupiny.

• 10.10.2009  14:24
    ef - a tale of memories. (TV seriál) (2007)

Po prvom dieli by si človek mohol myslieť, že pôjde o príjemnú romantickú komédiu, ale už od ďalšieho dielu sa všetko zmení na naozajstnú drámu. A podľa mňa išlo o dosť náročnú drámu, kde o vypäté situácie nebola núdza. Tvorcovia nechali postavy fakt trpieť. Hoci mám pocit, že väčšine sa páčila línia s Chihiro, u mňa to bolo presne naopak. Obe línie sa však našťastie vôbec nebijú, takže anime pôsobí konzistentne. Musím pochváliť animáciu, ktorá je fakt vynikajúca a rovnako aj hudba. Občas som aj zabudol, že tie postavy nie sú skutočné, myslím, že by sa od nich mohli učiť hrať aj reálni herci. Za najkrajší diel považujem desiaty, v ktorom sú zároven dve najkrajšie scény z celého anime. 5* nedávam hlavne preto, že ma to zo začiatku až tak nechytilo a ani na konci som nebol až taký dojatý. Ale rozhodne neľutujem čas strávený s týmto anime.

• 21.9.2009  21:42

Vynikajúca komédia, ktorá funguje aj dnes, po vyše 40-tich rokoch. Chcehtal som sa takmer vkuse, ale čo ma fakt rozsekalo, boli pasáže so schodami (výnimka z pravidla, že opakovaný vtip nie je vtipom) a potom druhý príchod elektrikára. Okrem toho, vynikajúci herci, medzi Refordom a Fondovou to fakt iskrí. Kiežby aj súčasné komédie boli takéto vtipné (tým netvrdím, že niektoré nie sú, len by ich mohlo byť viac).

• 3.9.2009  23:06

Nie až také vynikajúce, ako by človek po všetkých tých komentároch a päthviezdičkách naokolo čakal. Viac-menej súhlasím s Cervenakom. Prvá kapitola je až príliš výrazná variácia na Sergia, až sa mi Tarantinova posadnutosť ním prestáva páčiť. Rovnako ako neustále využívanie Morriconneho hudby. Rozdelenie na kapitoly tentoraz nemá veľký zmysel, kľudne sa dali scény prestrihať a hlavne vystrihať a všetko to pekne pospájať, keďže to aj tak na sebe pekne nadväzuje. Zvyšné tri kapitoly sú však vynikajúce. Herci sú vynikajúci, Pitt sa síce nedá brať vážne, ale o to tu evidentne ani nešlo; Waltz je super, ale o Oscarovi alebo vôbec nominácii pochybujem; a Mélanie Laurent je pre mňa veľkým prekvapením, na fotkách sa mi nezdala nič moc, ale v samotnom filme musím povedať, že je veľmi pekná. Zvyšok už tradične len "pricmrdáva", čo je občas škoda.

• 13.8.2009  22:01
    G. I. Joe (2009)

Totálna pecka, totálna blbosť, absolútne guilty pleasure a lepšie ako druhí Transformeri. Stephen Sommers natočil absolútne pohodovú jazdu, ktorá však podľa mňa veľmi pre deti nie je (vzhľadom na všetko to zabíjanie a zohavovanie), takže ten dabing nechápem, ale nebol až taký zlý. Triky by občas možno ešte bolo dobré vyladiť, ale tie akčné scény sú super, tvrdé a hlavne prehľadné. A tá naháňačka po Paríži? Tak to som mal len dokorán otvorené ústa. A Rachel Nichols neskutočne, ale neskutočne totálne sexy. Sienna Miller sa môže ísť zahrabať (a to pritom tiež nevyzerala zle).

• 9.7.2009  12:16

Naozaj super film, s takou pomaly hustnúcou atmosférou, že na konci som už len civel na obrazovku a čakal, čo sa stane. Hlavný hrdina je vynikajúci a dosť pripomína Christiana Balea. Problémom pri takýchto filmoch je vždy pointa, ktorá tu síce nie je vôbec zlá, ale predsa len je toho veľa nedopovedaného a zišlo by sa nejaké bližšie vysvetlenie. Ale to je len malá chybička krásy, kvôli ktorej rozhodne nemôžem dať horšie hodnotenie.

• 11.6.2009  19:23

Zatiaľ pravdepodobne asi fakt komédia roka. Nie je dokonalá, to nie, ale vydarená určite hej. Možno nie je ani úplne za 5*, ale prečo ich tam nedať, svoj účel splnila a ja som sa náramne pobavil. Možno si nezapamätám žiadnu hlášku, ale ústredné trio bolo super a pri najbližšej príležitosti si to určite rád pozriem ešte raz. S pivkom v ruke a s kamošmi okolo seba to musí byť ešte väčšia pecka. P.S.: Neviem si predstaviť pokračovanie.

• 2.4.2009  02:44

V skutočnosti by som mal dať skôr štyri hviezdičky, ale nejak proste nemôžem a musím dať plný počet. Najprv som sa bál do toho ísť, lebo som si nebol istý, či ma dokáže natoľko zaujať, aby ma bavil celých 26 dielov. Ale hneď na začiatku sa mu to podarilo. Nestáva sa veľmi často, že by som si obľúbil všetky postavy, ale tentokrát áno. Každá mala niečo do seba, každá bola iná, osobitá. Páčilo sa mi, ako sa ich charaktery trochu osvetľovali a aj vyvíjali. Okrem toho má vynikajúcu hudbu, ktorá sa skvelo hodí k príbehu (hlavne tie nádherné klavírne skladby nemajú chybu) a určite by som rád mal soundtrack (len škoda, že ho neviem nikde nájsť). Kresba je takisto dokonalá, možno je občas tej ružovej príliš, ale to mi ani moc nevadilo. Páčilo sa mi aj také to žmurkanie na diváka, keďže postavy si uvedomujú, že sa nachádzajú v anime, páčili sa mi aj občasné zmeny štýlov kresby. Ale nič z tohto nie je dôvodom, prečo dávam plný počet. Dávam ho preto, lebo na tých dvadsať minút ma vždy dokázal rozosmiať a pritom aj pohladiť po duši, vždy som sa pri ňom uvoľnil a svet bol hneď zrazu krajší. Vždy po dopozeraní som mal taký dobrý pocit vnútri, že som bol šťastný. Takže hlavne za to hodnotím takto. A aj za ten geniálny záver, pri ktorom som mal od dojatia už takmer slzy na krajíčku, čo sa za posledných pár mesiacov nepodarilo ani jednému filmu.

• 8.3.2009  21:06

Film nakoniec vôbec nebol taký zložitý, ako som po niektorých komentároch čakal. Skôr mi prišiel dosť jednoduchý. Komix som nečítal, ale mám ho už objednaný, takže nemôžem porovnávať, ale ak je komix filozofickým dielom o suprhrdinoch a ich identite, tak vo filme skoro nič z toho nebolo. Má síce fajn postavy, ktoré sú ešte k tomu aj vynikajúco zahrané (osobne u mňa vedie Billy Crudup, Patrick Wilson a Malin Akerman), ale samotný príbeh bol dosť lineárny, a na konci mi došlo, že ide vlastne len o ďalší superhrdinský film a nič viac (napriek pointe). Možno za to môže aj to, že Snyder občas trochu nevhodne zľahčuje, čím nabúravá atmosféru, hlavne výberom pesničiek. Ani ten audiovizuál mi neprišiel až taký ohromujúci a v hlave mi ostali len dve scény (bitka vo väzení a hlavne Jonovo spomínanie na Marse). Takže suma sumárum, nepredpokladám, že tento film bude nejak prepisovať dejiny, ale na komix sa aj tak teším. Dúfam, že ma chytí viac.

• 26.2.2009  12:29
    Párování (TV seriál) (2000)

Brilliant! Už po prvých dieloch som nechápal to nízke hodnotenie a nechápem ho stále. Pre mňa osobne jeden z najlepších sitcomov (nielen britských), ktoré som kedy videl a po skončení putoval do topky. V duchu britskej tradície si postavy neberú servítky pred ústa a hovoria o všetkom, čo im napadne. Už samotné postavy sú vynikajúce, väčšinou si človek obľúbi jedného dvoch, ale tu som ich miloval všetkých šiestich (resp. siedmych). Na prvom mieste je samozrejme Jeff, ktorý bol jednoducho neodolateľný. Ale ani ostatní za ním nezaostávajú, každý má svoje vynikajúce komediálne momenty, len pri Jeffovi ich je jedoducho viac. Zo žien sa mi zas vždy najviac páčila Sally. Dialógy znejú uveriteľne, hoci samozrejme občas nadnesene, ale vždy v tom dobrom slova zmysle. Nemám tomu čo vytknúť, určite si to dakedy pozriem znova. Na konci som potom mal taký ten zvláštny pocit, ktorý človek občas zažije, keď vie, že sa končí niečo výnimočné, čo bolo súčasťou jeho života niekoľko týždňov. Najradšej by som bol, keby sa nakrúcal stále ďalej a ďalej, ale zrejme je pre dobro veci, že sa skončilo v najlepšom.

• 23.2.2009  06:02
    81. Annual Academy Awards (TV pořad) (2009)

Hugh Jackman obstál na výbornú, uvoľnená atmosféra, krátke reklamy. Štve ma akurát, že vyhral Sean Penn. Moji prví oscari naživo, o rok si to určite zopakujem.

<< předchozí 1 2 3 4 5