Hanebný pancharti (2009)

Nie až také vynikajúce, ako by človek po všetkých tých komentároch a päthviezdičkách naokolo čakal. Viac-menej súhlasím s Cervenakom. Prvá kapitola je až príliš výrazná variácia na Sergia, až sa mi Tarantinova posadnutosť ním prestáva páčiť. Rovnako ako neustále využívanie Morriconneho hudby. Rozdelenie na kapitoly tentoraz nemá veľký zmysel, kľudne sa dali scény prestrihať a hlavne vystrihať a všetko to pekne pospájať, keďže to aj tak na sebe pekne nadväzuje. Zvyšné tri kapitoly sú však vynikajúce. Herci sú vynikajúci, Pitt sa síce nedá brať vážne, ale o to tu evidentne ani nešlo; Waltz je super, ale o Oscarovi alebo vôbec nominácii pochybujem; a Mélanie Laurent je pre mňa veľkým prekvapením, na fotkách sa mi nezdala nič moc, ale v samotnom filme musím povedať, že je veľmi pekná. Zvyšok už tradične len "pricmrdáva", čo je občas škoda.

G. I. Joe (2009)

Totálna pecka, totálna blbosť, absolútne guilty pleasure a lepšie ako druhí Transformeri. Stephen Sommers natočil absolútne pohodovú jazdu, ktorá však podľa mňa veľmi pre deti nie je (vzhľadom na všetko to zabíjanie a zohavovanie), takže ten dabing nechápem, ale nebol až taký zlý. Triky by občas možno ešte bolo dobré vyladiť, ale tie akčné scény sú super, tvrdé a hlavne prehľadné. A tá naháňačka po Paríži? Tak to som mal len dokorán otvorené ústa. A Rachel Nichols neskutočne, ale neskutočne totálne sexy. Sienna Miller sa môže ísť zahrabať (a to pritom tiež nevyzerala zle).

13: hra smrti (2006)

Naozaj super film, s takou pomaly hustnúcou atmosférou, že na konci som už len civel na obrazovku a čakal, čo sa stane. Hlavný hrdina je vynikajúci a dosť pripomína Christiana Balea. Problémom pri takýchto filmoch je vždy pointa, ktorá tu síce nie je vôbec zlá, ale predsa len je toho veľa nedopovedaného a zišlo by sa nejaké bližšie vysvetlenie. Ale to je len malá chybička krásy, kvôli ktorej rozhodne nemôžem dať horšie hodnotenie.

Pařba ve Vegas (2009)

Zatiaľ pravdepodobne asi fakt komédia roka. Nie je dokonalá, to nie, ale vydarená určite hej. Možno nie je ani úplne za 5*, ale prečo ich tam nedať, svoj účel splnila a ja som sa náramne pobavil. Možno si nezapamätám žiadnu hlášku, ale ústredné trio bolo super a pri najbližšej príležitosti si to určite rád pozriem ešte raz. S pivkom v ruke a s kamošmi okolo seba to musí byť ešte väčšia pecka. P.S.: Neviem si predstaviť pokračovanie.

Klub společníků óranské střední (2006) (seriál)

V skutočnosti by som mal dať skôr štyri hviezdičky, ale nejak proste nemôžem a musím dať plný počet. Najprv som sa bál do toho ísť, lebo som si nebol istý, či ma dokáže natoľko zaujať, aby ma bavil celých 26 dielov. Ale hneď na začiatku sa mu to podarilo. Nestáva sa veľmi často, že by som si obľúbil všetky postavy, ale tentokrát áno. Každá mala niečo do seba, každá bola iná, osobitá. Páčilo sa mi, ako sa ich charaktery trochu osvetľovali a aj vyvíjali. Okrem toho má vynikajúcu hudbu, ktorá sa skvelo hodí k príbehu (hlavne tie nádherné klavírne skladby nemajú chybu) a určite by som rád mal soundtrack (len škoda, že ho neviem nikde nájsť). Kresba je takisto dokonalá, možno je občas tej ružovej príliš, ale to mi ani moc nevadilo. Páčilo sa mi aj také to žmurkanie na diváka, keďže postavy si uvedomujú, že sa nachádzajú v anime, páčili sa mi aj občasné zmeny štýlov kresby. Ale nič z tohto nie je dôvodom, prečo dávam plný počet. Dávam ho preto, lebo na tých dvadsať minút ma vždy dokázal rozosmiať a pritom aj pohladiť po duši, vždy som sa pri ňom uvoľnil a svet bol hneď zrazu krajší. Vždy po dopozeraní som mal taký dobrý pocit vnútri, že som bol šťastný. Takže hlavne za to hodnotím takto. A aj za ten geniálny záver, pri ktorom som mal od dojatia už takmer slzy na krajíčku, čo sa za posledných pár mesiacov nepodarilo ani jednému filmu.

Strážci - Watchmen (2009)

Film nakoniec vôbec nebol taký zložitý, ako som po niektorých komentároch čakal. Skôr mi prišiel dosť jednoduchý. Komix som nečítal, ale mám ho už objednaný, takže nemôžem porovnávať, ale ak je komix filozofickým dielom o suprhrdinoch a ich identite, tak vo filme skoro nič z toho nebolo. Má síce fajn postavy, ktoré sú ešte k tomu aj vynikajúco zahrané (osobne u mňa vedie Billy Crudup, Patrick Wilson a Malin Akerman), ale samotný príbeh bol dosť lineárny, a na konci mi došlo, že ide vlastne len o ďalší superhrdinský film a nič viac (napriek pointe). Možno za to môže aj to, že Snyder občas trochu nevhodne zľahčuje, čím nabúravá atmosféru, hlavne výberom pesničiek. Ani ten audiovizuál mi neprišiel až taký ohromujúci a v hlave mi ostali len dve scény (bitka vo väzení a hlavne Jonovo spomínanie na Marse). Takže suma sumárum, nepredpokladám, že tento film bude nejak prepisovať dejiny, ale na komix sa aj tak teším. Dúfam, že ma chytí viac.

The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Hugh Jackman obstál na výbornú, uvoľnená atmosféra, krátke reklamy. Štve ma akurát, že vyhral Sean Penn. Moji prví oscari naživo, o rok si to určite zopakujem.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tešil som sa na tento film a čakal som, kým nebude v kinách. Nakoniec som však z kina odchádzal smutný. Smutný z toho, že to nebolo také, ako som čakal. Je to presne ten typ filmu, ktorý je dokonalý. Technicky, filmársky, s bezchybnými hereckými výkonmi, všetko v ňom funguje ako hodinky, ale chýba mu srdce. Chýba mu niečo, čo by sa človeka naozaj dotklo. Možno je to aj stopážou, ktorá síce nie je únavná, ale celá dejová línia v nemocnici mi prišla naprosto zbytočná a film by sa bez nej zaobišiel. Inak tomu ani nemám čo vytknúť, až na logický kiks ku koncu filmu. Občas človek, hoci chce, proste nemôže dať plný počet.

Devil May Cry (2007) (seriál)

Strašne veľké sklamanie. Postavy sú ploché, nič o nich nevieme a okrem toho ma (vrátane hlavného hrdinu) vôbec nezaujímali. O tom, kto je Dante sa okrem jednej informácie nič nedozvieme, prečo to vlastne robí. Patty je okrem posledných dvoch dielov úplne zbytočná. Keby boli aj všetci umreli, tak by mi to ani nevadilo. Dej epizodický, ak nerátam, že sa tam občas objaví ten dement s krivými očami, ktorý keď sa začal smiať, tak som mu mal chuť dať riadnu po hube. V prvom rade nechápem, prečo ho Dante už dávno nezabil. 10 dielov prakticky o tom istom, len s inými postavami a poväčšine o ničom. Samotný svet (či už ľudí alebo démonov) nie je veľmi dobre vykreslený. Vieme, že kedysi boli spojené, ale prečo už nie sú, sa znova nedozvieme. Súboje tiež neboli žiadne terno, žiadne eye-candy, len vystrieľal pár nábojov a koniec. A ten súboj v poslednom dieli to tiež moc nenapravil. Jednoducho, našiel som skôr len samé zápory a nechce sa mi o tom rozpisovať. Občas to bolo fajn, zaujímavé, ale fakt len občas. Jediné, čo sa mi naozaj páčilo, bola kresba. Škoda, malo to na viac.

Californication (2007) (seriál)

Po prvej sérii som bol nadšený, takmer to bolo na 5 hviezdičiek. Postavy poväčšine dobré, v čele samozrejme perfektne sadnúci Duchovny trúsiaci cynické hlášky všade naokolo. Občas to možno zaškrípalo, ale i tak som sa tešil na ďalšiu sériu, hoci som mal aj trochu obavy. Opodstatnené. Druhá séria išla kvalitatívne o jednu až dve triedy nižšie, postavy začali byť otravné (hlavne manželia Runklovci), ubudlo aj tých hlášok, zato všetky postavy (aj tie malé decká) začali každú chvíľu vypúšťať hlboké ľudské pravdy. Takisto ma štvalo, keď sa Karen vždy na konci dielu naštvala na Hanka a pohádali sa, aby v ďalšom dieli bolo zas všetko v poriadku, bez toho, aby sa to nejak vysvetlilo. Iba občas som sa naozaj bavil tak, ako v prvej sérii, väčšinou som sa nudil a bol som otrávený. 1. séria - 90%, 2. séria - 60-70%. Priemer z toho si vie každý urobiť, také je moje výsledné hodnotenie. Zatiaľ. Teraz sa už neteším na tretiu sériu, teraz sa už len bojím. Čas ukáže, či oprávnene.