Kajínek (2010)

Občas síce zdĺhavé, ale celkovo fajn film, dobrí herci, dobrá kamera, takže som spokojný. 70%

Batman vs. Red Hood (2010)

Chcel som tomu dať 4*, ale posledných 10 minút je takých peckových, že tomu proste musím dať za 5. Tieto animované filmy od DC sú niečo neskutočné, občas aj lepšie ako hrané. Ako vždy vynikajúci dabing, akčné scény. Trochu ma štve, že z Batmana urobili až príliš veľkého nadčloveka, on predsa nemá žiadne superschopnosti, tak by nemal skákať z 30-metrovej výšky a v pohode dopadnúť a ísť ďalej. Ale inak super. Dúfam, že na ďalší animák nebudem musieť čakať dlho.

Parchanti (2010)

Trailery sľubovali super akčno-komediálnu zábavu a nakoniec to dopadlo tak, ako to dopadlo, Všetko a všetci sa snažia tváriť neskutočne cool, ale moc im to nevychádza. Nebyť môjho obľúbeného Chrisa Evansa, ktorý to zas berie s nadhľadom, tak by som išiel s hodnotením asi ešte nižšie.

A-Team: Poslední mise (2010)

Pohodový film, ktorý si na nič nehrá. Proste akčný výplach s dobrými hercami, dobrou akciou a fungujúcimi vtipmi. Jednoznačne bezkonkurenčný je Sharlto Copley a Patrick Wilson tiež. Ostatní sú ale len tesne za nimi. Musím povedať, že už dlho som sa v kine tak dobre nezabavil.

Mučedníci (2008)

Dlho som sa rozhodoval medzi tromi a štyrmi hviezdičkami, ale nakoniec dávam štyri. Čakal som od toho hlúposť so samoúčelným týraním žien a nakoniec to násilie bolo aj celkom opodstatnené. Oceňujem aj celkovú nepredvídateľnosť deja, kedy sa z jednoduchého príbehu o pomste stáva niečo "viac". Ale žeby to bolo nejak extra brutálne, to ani nie. Čo sa týka samotného vyznenia, tak sa zrejme predpokladá, že po smrti existuje iba jedna cesta (inak by boli mučitelia dosť sprostí), a ja osobne sa prikláňam k režisérovmu výkladu, že je optimistické. Čo ma však dosť pobavilo, je, ako tu niektorí užívatelia (očividne zarytí ateisti) tvrdia, že optimistické vyznenie je len kresťanský blud a podobne. Zrejme už umreli, takže vedia, ako je to v skutočnosti...

Mighty Boosh (2004) (seriál)

Videl som prvú sériu a nejako ma to neoslovilo, aby som pokračoval v ďalších. Vtipy sú občas fajn, občas vyšumia doprázdna a aj tie pesničky nie sú vždy najlepšie. A je v tom cítiť takú tú snahu o pythonovitosť, takže to pôsobí umelo. Ale zabitý čas to zas nebol, len som od toho očakával viac.

82. Annual Academy Awards (2010) (pořad)

Spokojnosť. Baldwin s Martinom boli vynikajúci a nebáli sa ani byť trochu politicky nekorektní, čo sa hneď odrazilo na niektorých urazených tvárach. Rôzne vsuvky boli zaujímavé, uvádzajúci jednotlivých kategórií boli väčšinou vtipní a celkovo som sa príjemne zabavil. Výsledky nehodnotím, keďže som valnú väčšinu ešte ani nevidel, ale aj napriek tomu si myslím, že to dopadlo dosť dobre a väčšine som výhru aj prial. Škoda kopy reklám, ale musia na niečom zarobiť. Takže celkovo fajn, teším sa zas o rok.

Přicházím s deštěm (2009)

Najprv ma prekvapilo a trochu sklamalo, že je to úplne iný film, aký som čakal na základe 5-minútového proma. Zo začiatku sa to začína úplne normálne, prvá polovica sa prakticky ničím nelíši od iných filmov. Zato druhá polovica bola úplne iná a pre mňa s postupujúcim časom stále viac dokonalá. Jednotlivé scény sú natočené nádherne a herci zo seba dolujú maximum. Za predčasný vrchol považujem dlhú scénu medzi Hartnetom a Koteasom, skončí hudba a začne niečo úžasné. Hudba, ako už napísali iní, je vynikajúca a dokonale dopĺňa obraz. Ale mám pocit, akoby tam niektoré scény nemali opodstatnenie, ale môžem sa mýliť. Niektorí tu písali, že tento film si asi nikto nebude chcieť pozrieť znova. Ja po tom naopak túžim, rád by som ho mal na dvdčku. Proste ma uchvátil. Násilie a brutalita vo filme mi problémy nerobia. Skôr si len chcem ujasniť niektoré veci, hlavne zo stredu filmu. Toto je film, pri ktorom chápem, keď dá niekto odpad aj keď dá niekto päť hviezd. Keďže som na tento film čakal dosť dlho, som rád, že patrím do tej druhej skupiny.

ef - a tale of memories. (2007) (seriál)

Po prvom dieli by si človek mohol myslieť, že pôjde o príjemnú romantickú komédiu, ale už od ďalšieho dielu sa všetko zmení na naozajstnú drámu. A podľa mňa išlo o dosť náročnú drámu, kde o vypäté situácie nebola núdza. Tvorcovia nechali postavy fakt trpieť. Hoci mám pocit, že väčšine sa páčila línia s Chihiro, u mňa to bolo presne naopak. Obe línie sa však našťastie vôbec nebijú, takže anime pôsobí konzistentne. Musím pochváliť animáciu, ktorá je fakt vynikajúca a rovnako aj hudba. Občas som aj zabudol, že tie postavy nie sú skutočné, myslím, že by sa od nich mohli učiť hrať aj reálni herci. Za najkrajší diel považujem desiaty, v ktorom sú zároven dve najkrajšie scény z celého anime. 5* nedávam hlavne preto, že ma to zo začiatku až tak nechytilo a ani na konci som nebol až taký dojatý. Ale rozhodne neľutujem čas strávený s týmto anime.

Bosé nohy v parku (1967)

Vynikajúca komédia, ktorá funguje aj dnes, po vyše 40-tich rokoch. Chcehtal som sa takmer vkuse, ale čo ma fakt rozsekalo, boli pasáže so schodami (výnimka z pravidla, že opakovaný vtip nie je vtipom) a potom druhý príchod elektrikára. Okrem toho, vynikajúci herci, medzi Refordom a Fondovou to fakt iskrí. Kiežby aj súčasné komédie boli takéto vtipné (tým netvrdím, že niektoré nie sú, len by ich mohlo byť viac).