pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 16.4.2011  23:44

Ja som sa naprosto parádne zabavil. Čakal som od toho pohodovú komédiu, ale smial som sa od začiatku do konca. A nielen tak popod fúzy, ale poriadne nahlas. Neskutočne dobrú náladu mi to spravilo. A aj tá romantika celkom funguje. Herci si evidentne užívali, veľmi ma potešila Nicole Kidman. Jasne, je to všetko strašne predvídateľné, ale Sandlerovi nikdy nešlo o nejaké veľké umenie. Proste úplne super filmík s niekoľkými fakt smrtiacimi vtipmi, tak prečo tomu nedať 5 hviezdičiek, no nie?

• 8.3.2010  13:37
    82. Annual Academy Awards (TV pořad) (2010)

Spokojnosť. Baldwin s Martinom boli vynikajúci a nebáli sa ani byť trochu politicky nekorektní, čo sa hneď odrazilo na niektorých urazených tvárach. Rôzne vsuvky boli zaujímavé, uvádzajúci jednotlivých kategórií boli väčšinou vtipní a celkovo som sa príjemne zabavil. Výsledky nehodnotím, keďže som valnú väčšinu ešte ani nevidel, ale aj napriek tomu si myslím, že to dopadlo dosť dobre a väčšine som výhru aj prial. Škoda kopy reklám, ale musia na niečom zarobiť. Takže celkovo fajn, teším sa zas o rok.

• 18.6.2010  21:56
    A-Team (2010)

Pohodový film, ktorý si na nič nehrá. Proste akčný výplach s dobrými hercami, dobrou akciou a fungujúcimi vtipmi. Jednoznačne bezkonkurenčný je Sharlto Copley a Patrick Wilson tiež. Ostatní sú ale len tesne za nimi. Musím povedať, že už dlho som sa v kine tak dobre nezabavil.

• 26.3.2011  22:54
    Angel Beats! (TV seriál) (2010)

Mám s týmto anime tak trochu problém. Príde mi, že sa na začiatku príliš dlho zaoberá zbytočnosťami a ku koncu je potom hrozne skratkovité. Úvodné epizódy by sa kľudne dali prestrihať a tie záverečné rozšíriť. Takto to na mňa pôsobila, že chceli urobiť 24-diely seriál, ale nakoniec si to rozmysleli a rýchlo to nejako zamotali a hneď aj rozuzlili. Väčšina postáv je celkom sympatická, hoci sú to len 1-rozmerné figúrky, zachraňuje to len zaujímavý hlavný hrdina. Celkovo som sa však nenudil a páčilo sa mi technické spracovanie, takže 70% zaokrúhľujem hore.

• 15.7.2010  22:33

Chcel som tomu dať 4*, ale posledných 10 minút je takých peckových, že tomu proste musím dať za 5. Tieto animované filmy od DC sú niečo neskutočné, občas aj lepšie ako hrané. Ako vždy vynikajúci dabing, akčné scény. Trochu ma štve, že z Batmana urobili až príliš veľkého nadčloveka, on predsa nemá žiadne superschopnosti, tak by nemal skákať z 30-metrovej výšky a v pohode dopadnúť a ísť ďalej. Ale inak super. Dúfam, že na ďalší animák nebudem musieť čakať dlho.

• 10.7.2011  22:18

Nebolo to zlé, bavil som sa aj dráma fungovala, ale stále som mal pocit, že sa z toho dalo vyťažiť viac komediálnych situácií. Takto je za slabšie štyri, a to najmä vďaka vynikajúcemu Tae-hyeon Chaovi, ktorý sa do komédií fakt hodí a tie jeho ksichty ma bavili najviac.

• 13.8.2010  21:08
    Kajínek (2010)

Občas síce zdĺhavé, ale celkovo fajn film, dobrí herci, dobrá kamera, takže som spokojný. 70%

• 7.9.2010  22:55
    Machři (2010)

Veľmi pohodová komédia, čakal som skôr blbosť. Skvelé hlášky a podpichovanie od začiatku do konca, našťastie málo samoúčelného fyzického humoru. Vidno, že sa tí chlapi poznajú, a nakrúcanie si určite užili. Prakticky všetky postavy v pohode, hoci bez starej černošky by som sa zaobišiel, ale čo už. Na večer s kamošmi ako stvorené.

• 4.7.2010  21:48
    Parchanti (2010)

Trailery sľubovali super akčno-komediálnu zábavu a nakoniec to dopadlo tak, ako to dopadlo, Všetko a všetci sa snažia tváriť neskutočne cool, ale moc im to nevychádza. Nebyť môjho obľúbeného Chrisa Evansa, ktorý to zas berie s nadhľadom, tak by som išiel s hodnotením asi ešte nižšie.

• 14.8.2010  23:03
    Salt (2010)

Ešteže to má takú dobrú stopáž, aspoň to pekne ubehne. Akčné scény fajn, herci tiež, ale tie zvraty človeka občas fakt naserú. A už by mohli vymyslieť aj inú hrozbu ako ruských agentov. Ale inak som spokojný, čakal som väčšiu blbosť.

• 13.9.2011  22:28
    Seitokai jakuindomo (TV seriál) (2010)

Videných prvých 6 dielov. Postavy otravné, nezaujímavé, vtipy väčšinou trápne, už po dvoch dieloch sa mi zajedli. Nevidím dôvod pokračovať v pozeraní ďalej.

• 12.10.2010  22:47

Ani som nečakal, že ma to až tak dostane. S pribúdajúcimi minútami ma to vťahovalo stále viac a viac, hercom som visel na perách a žral všetky ich dialógy, usmieval sa nad drobnými fórikmi a cameom Charlieho Sheena. Absolútne všetci herci boli vynikajúci, Michael Douglas stále válí, Shia sa hádam konečne dostane aj k vážnejším úlohám, lebo mu pristanú, konečne som pochopil, čo všetci vidia na Joshovi Brolinovi. Naozaj tomu nemám čo vytknúť, hoci časť mňa by si želala, aby film skončil o pár minút skôr záberom na Douglasa, ešte predtým, ako prepne na počítači na zábery zo sonografu. Ale občas treba aj happyend.

• 1.9.2010  21:19

Pre mňa osobne ešte lepšie ako prvá séria, a to najmä vďaka väčšej priamočiarosti deja. Žiadne zbytočné vedľajšie dejové línie ako v prvej sérii, tu sa ide pekne od začiatku do konca v jednej hlavnej. Trochu zamrzí strata schopností Heia, ale niektoré nové aj staré to bohato vynahradzujú. V prvej sérii bola výborným elementom hudba a tá je dobrá aj teraz. Hoci je iný skladateľ aj samotný štýl hudby (viac elektroniky), tak sa k príbehu dobre hodí a dá sa počúvať aj samostatne. Svet Darker than black sa mi stračne zapáčil a nepohrdol by som ďalšími príbehmi.

• 13.8.2009  22:01
    G. I. Joe (2009)

Totálna pecka, totálna blbosť, absolútne guilty pleasure a lepšie ako druhí Transformeri. Stephen Sommers natočil absolútne pohodovú jazdu, ktorá však podľa mňa veľmi pre deti nie je (vzhľadom na všetko to zabíjanie a zohavovanie), takže ten dabing nechápem, ale nebol až taký zlý. Triky by občas možno ešte bolo dobré vyladiť, ale tie akčné scény sú super, tvrdé a hlavne prehľadné. A tá naháňačka po Paríži? Tak to som mal len dokorán otvorené ústa. A Rachel Nichols neskutočne, ale neskutočne totálne sexy. Sienna Miller sa môže ísť zahrabať (a to pritom tiež nevyzerala zle).

• 3.9.2009  23:06

Nie až také vynikajúce, ako by človek po všetkých tých komentároch a päthviezdičkách naokolo čakal. Viac-menej súhlasím s Cervenakom. Prvá kapitola je až príliš výrazná variácia na Sergia, až sa mi Tarantinova posadnutosť ním prestáva páčiť. Rovnako ako neustále využívanie Morriconneho hudby. Rozdelenie na kapitoly tentoraz nemá veľký zmysel, kľudne sa dali scény prestrihať a hlavne vystrihať a všetko to pekne pospájať, keďže to aj tak na sebe pekne nadväzuje. Zvyšné tri kapitoly sú však vynikajúce. Herci sú vynikajúci, Pitt sa síce nedá brať vážne, ale o to tu evidentne ani nešlo; Waltz je super, ale o Oscarovi alebo vôbec nominácii pochybujem; a Mélanie Laurent je pre mňa veľkým prekvapením, na fotkách sa mi nezdala nič moc, ale v samotnom filme musím povedať, že je veľmi pekná. Zvyšok už tradične len "pricmrdáva", čo je občas škoda.

• 11.6.2009  19:23

Zatiaľ pravdepodobne asi fakt komédia roka. Nie je dokonalá, to nie, ale vydarená určite hej. Možno nie je ani úplne za 5*, ale prečo ich tam nedať, svoj účel splnila a ja som sa náramne pobavil. Možno si nezapamätám žiadnu hlášku, ale ústredné trio bolo super a pri najbližšej príležitosti si to určite rád pozriem ešte raz. S pivkom v ruke a s kamošmi okolo seba to musí byť ešte väčšia pecka. P.S.: Neviem si predstaviť pokračovanie.

• 4.2.2010  22:19

Najprv ma prekvapilo a trochu sklamalo, že je to úplne iný film, aký som čakal na základe 5-minútového proma. Zo začiatku sa to začína úplne normálne, prvá polovica sa prakticky ničím nelíši od iných filmov. Zato druhá polovica bola úplne iná a pre mňa s postupujúcim časom stále viac dokonalá. Jednotlivé scény sú natočené nádherne a herci zo seba dolujú maximum. Za predčasný vrchol považujem dlhú scénu medzi Hartnetom a Koteasom, skončí hudba a začne niečo úžasné. Hudba, ako už napísali iní, je vynikajúca a dokonale dopĺňa obraz. Ale mám pocit, akoby tam niektoré scény nemali opodstatnenie, ale môžem sa mýliť. Niektorí tu písali, že tento film si asi nikto nebude chcieť pozrieť znova. Ja po tom naopak túžim, rád by som ho mal na dvdčku. Proste ma uchvátil. Násilie a brutalita vo filme mi problémy nerobia. Skôr si len chcem ujasniť niektoré veci, hlavne zo stredu filmu. Toto je film, pri ktorom chápem, keď dá niekto odpad aj keď dá niekto päť hviezd. Keďže som na tento film čakal dosť dlho, som rád, že patrím do tej druhej skupiny.

• 8.3.2009  21:06

Film nakoniec vôbec nebol taký zložitý, ako som po niektorých komentároch čakal. Skôr mi prišiel dosť jednoduchý. Komix som nečítal, ale mám ho už objednaný, takže nemôžem porovnávať, ale ak je komix filozofickým dielom o suprhrdinoch a ich identite, tak vo filme skoro nič z toho nebolo. Má síce fajn postavy, ktoré sú ešte k tomu aj vynikajúco zahrané (osobne u mňa vedie Billy Crudup, Patrick Wilson a Malin Akerman), ale samotný príbeh bol dosť lineárny, a na konci mi došlo, že ide vlastne len o ďalší superhrdinský film a nič viac (napriek pointe). Možno za to môže aj to, že Snyder občas trochu nevhodne zľahčuje, čím nabúravá atmosféru, hlavne výberom pesničiek. Ani ten audiovizuál mi neprišiel až taký ohromujúci a v hlave mi ostali len dve scény (bitka vo väzení a hlavne Jonovo spomínanie na Marse). Takže suma sumárum, nepredpokladám, že tento film bude nejak prepisovať dejiny, ale na komix sa aj tak teším. Dúfam, že ma chytí viac.

• 23.2.2009  06:02
    The 81st Annual Academy Awards (TV pořad) (2009)

Hugh Jackman obstál na výbornú, uvoľnená atmosféra, krátke reklamy. Štve ma akurát, že vyhral Sean Penn. Moji prví oscari naživo, o rok si to určite zopakujem.

• 10.10.2008  23:06

Ako už písali predo mnou, je to naozaj neskutočne silný film. Dokáže byť na jednej strane nádherne láskavý a zároveň sa nebojí ísť po tých najskutočnejších a najsilnejších emóciách. Hodne tomu dopomohli herci, všetci do jedného. Lukeovi Fordovi som veril každú sekundu filmu, keby je to americký film, tak už má nomináciu na Oscara istú. Ďalší herci za ním však rozhodne nezaostávajú, musím vyzdvihnúť ešte výkony Rhysa Wakefielda a Gemmy Ward, ktorí s filmom ešte len začínajú a hneď takéto výkony. Hoci téma by mohla zvádzať k citovému vydieraniu, ja som nikdy nemal pocit, že by sa o to režisérka snažila a rozhodne potešil aj jednoduchý a pritom reálny záver.

• 28.11.2008  14:25
    Dead Set (TV seriál) (2008)

Vynikajúca miniséria, ktorú by si mal pozrieť hlavne George Romero, nech nabudúce nenatočí takú blbosť ako Denník mŕtvych. Tu by sa mohol naučiť, ako sa buduje atmosféra a dokonca nechýba ani to jeho obľúbené, že tými zlými sú ľudia a nie zombie. Séria sa rozbieha pekne pomaly, nechá nás zoznámiť sa trochu s hrdinami, ale potom je to pekné maso, gore vynikajúce, občas až nechutné. Rýchlych zombíkov mám rád, rozumná dĺžka a koniec tiež potešili. Celkovo teda, dosť príjemné prekvapenie.

• 1.1.2009  22:33

Celkom zaujímavý nápad od ktorého som čakal hlavne obrovskú zábavu a salvu smiechu. Bohužiaľ je to len minimálne vtipné a bohužiaľ aj minimálne zaujímavé. O vedľajších postavách sa nič nedozvieme a hlavná postava na tom tiež nie je o moc lepšie. Jedine manažérka kapely bola naozaj super a jej hlášky ma neustále ničili, len škoda, že sa neobjavila častejšie.

• 30.8.2011  11:33
    Gunslinger Girl: Il Teatrino (TV seriál) (2008)

Nakoniec nie až také zlé, ako som čakal, ale oproti 1. sérii je to jednoznačne krok späť. Animácia aj hudba sú o 2 triedy nižšie. Z hudby sú tu akurát dve dobré melódie, inak nič moc. Čo sa týka príbehu, približne do polovice som to mal čerstvo načítané z mangy, takže som tie príbehy poznal, a tak som aj mohol porovnávať. Seriál sa mangy dosť drží, ale je oproti nej skratkovitý a občas mení niektoré veci (niekedy podľa mňa výrazne) a bohužiaľ na mňa nemal absolútne žiadny emocionálny dopad. Na druhú stranu, pozrel som to celkom rýchlo, takže nuda to tiež nebola. 70%.

• 16.7.2011  22:07

Veľmi príjemný film, v ktorom funguje ako rovina komediálna, tak aj rovina dramatická a hoci je happy end zaručený aj tak som držal nádejnému pilotovi palce. A k tomu zlatá Haruka Ayase, takže nie je o čom. :-)

• 11.4.2008  18:33
    Horton (2008)

Veľmi príjemné strávená hodinka a pol, počas ktorej sa u mňa nevyskytli žiadne stránky nudy. Animácia rozhodne nie je dokonalá ako u Pixaru, ale o to viac sa mi páčila. Strašne strelený príbeh a animácia tomu odpovedá. A tá anime paródia, tak to som nemohol. Niekto môže namietať, že polovica vtipov je padacia a neviem aká, ale mne to nevadilo, lebo to bolo vyvážené geniálnymi charaktermi. A dabing to našťastie tiež nepokazil. Takže veľká spokojnoť a odporúčam nie ani tak deťom, ako skôr odrostlejším pubertiakom. 90%

• 28.8.2008  13:28
    Kopačky (2008)

Z trojice Nabúchaná, Superbad a Kopačky, sú Kopačky podľa mňa jednoznačne najslabšie. Našťastie to stále to nie je také hrozné, ale už som sa nesmial tak spontánne a často ako pri predchádzajúcich dvoch. Nápad to nie je zlý, ale tých vtipov tam mohlo byť viac, mám pocit akoby sa viac hralo na romantickú nôtu. Herci sú sympatický, Mila Kunis fest sexi, ale mrzí nevyužitie mojich obľúbených Jonaha Hilla a Paula Rudda. Hill je tam úplne na nič a Rudd má jednu fakt dobrú hlášku, pri ktorej som sa zasmial asi najviac (keď napodobuje anglický prízvuk). Celkovo vzaté, nie zlé, ale čakal som predsalen viac. A nechápem, ako môže mať tu na csfd z tej trojice najvyššie hodnotenie, ale čo už. 70%. Normálne by som dal asi tri, ale pre Appatowa mám slabosť, takže dnes ešte za 4*. Nabudúce ale už taký zhovievavý nebudem.

• 24.8.2008  08:40
    Mamma Mia! (2008)

Moje hodnotenie je asi trochu prehnané, ale nevadí, nemôžem si pomôcť. Išiel som na to s tým, že tomu dám určite 4*, lebo Abbu mám rád a muzikály tiež. Ale v kine to bol taký úžasný zážitok, aký už dlho nie. Po dlhej dobe som sa v ňom cítil naozaj príjemne, veselý, skoro celý čas vysmiaty a mal som chuť aj ja si zaspievať, alebo aspoň tlieskať do rytmu. Škoda, že nikto s tým nezačal, hneď by som sa pridal. Osadenstvo je vybrané dobre, herecky to vôbec nie je zlé a taký Meryl Streep so svojimi Dynamami majú toľko vitality a spievaj tak super, že je to až neuveriteľné. Jediný poslabší je Brosnan, ale naozaj to nie je až také zlé, akurát tá jeho prostredná pesnička nebola úplne eňo ňuňo, ostatné sa dali. Len škoda, že si aj zvyšný páni nezaspievali nejakú sólovku alebo duet. Ale to nevadí, už sa teším na dvd, kde si to dám znova určite niekoľkokrát. P.S.: Po dlhej, ale fakt dlheeeej dobe, sme boli v kine celá rodina, čiže mama, ocino, sestra a ja. A bolo to fajn. :-)

• 1.6.2010  23:26
    Mučedníci (2008)

Dlho som sa rozhodoval medzi tromi a štyrmi hviezdičkami, ale nakoniec dávam štyri. Čakal som od toho hlúposť so samoúčelným týraním žien a nakoniec to násilie bolo aj celkom opodstatnené. Oceňujem aj celkovú nepredvídateľnosť deja, kedy sa z jednoduchého príbehu o pomste stáva niečo "viac". Ale žeby to bolo nejak extra brutálne, to ani nie. Čo sa týka samotného vyznenia, tak sa zrejme predpokladá, že po smrti existuje iba jedna cesta (inak by boli mučitelia dosť sprostí), a ja osobne sa prikláňam k režisérovmu výkladu, že je optimistické. Čo ma však dosť pobavilo, je, ako tu niektorí užívatelia (očividne zarytí ateisti) tvrdia, že optimistické vyznenie je len kresťanský blud a podobne. Zrejme už umreli, takže vedia, ako je to v skutočnosti...

• 15.10.2008  17:14
    Nogizaka Haruka no himicu (TV seriál) (2008)

Ak sa na toto anime hodí nejaké slovo, tak je to naivita. Naivita spojená s bezhraničným optimizmom. Naivita platí hlavne na Haruku, ktorá sa často správa, akoby ani nič nevedela o svete. Je to strašná prča, hoci je pravda, že som sa často smial na samotnom seriály a hlavne Haruka má úplne brutálny hlas, takže výbuchy smiechu neboli bežné. Ale inak je to dosť slabé, postavy ploché a o niečom ako vývoji postáv sa nedá ani hovoriť. Taká Shiina vlastne nemá skoro žiadnu funkciu, a pritom mohla byť jedným z vrcholov milostného troluholníka. Samotný dej pôsobí tak nasilu pozliepaný. Pozitívom je nádherná kresba a už spomenutý optimizmus, ktorý roztopí aj to najľadovejšie srdce. Pôvodne som chcel dať 2*, ale nakoniec som sa rozhodol dať 3, lebo mi to aspoň trochu (dosť) zdvihlo náladu.

• 29.8.2008  22:18
    Oni (2008)

Dokonalý psycho-teror. Napätie už od úvodných minút. Pomalý rozjazd mi vôbec nevadil, skôr naopak, vynikajúco sa budovala atmosféra. Vynikajúca práca s mizanscénou, hlavne na začiatku, ale aj neskôr. Herci, hlavne Liv Tyler, zo seba vydávajú absolútne maximum. Keď si zoberiem, že je to debut, s minimom postáv (6, z toho trom nevidíme nikdy priamo do tváre) a dlhými zábermi, často bez dialógov, tak je to úplná nádhera. Chápem, že niekto tam nájde niekoľko klišé, ale to som ja vôbec neriešil, bol som absolútne vtiahnutý do filmu a hoci sa pri hororoch normálne nebojím, tak toto bola presne tá výnimka. Možno ma film aj preto tak dostal, lebo mi zobrazil to, čoho sa už roky dlho bojím a zobrazil to v takej podobe, v akej by som to naozaj nikdy nechcel zažiť. Jediné, čo mi dokázalo pokaziť zážitok, bola posledná scéna, a to že bude zrejme pokračovanie. Prečo musia byť producenti takí chamtiví?

<< předchozí 1 2 3 4 5