Divoké vlny (2007)

Vynikajúci animák. Nádherná animácia, vynikajúca hudba (hlavne ten hlavný motív, ten ma tak chytil, až som mal zimomriavky), fungujúce vtipy. Konečne niečo originálne a neparazitujúce na iných filmoch. Je to skôr pre tie staršie deti, kvôli tomu že je to robené ako dokument, čo je podľa mňa super nápad. Je v tom všetko: napätie, romantika, zábava. Čo viac si priať. A aj keď normálne nemám rád dabingy, tak tu sa nadmieru vydaril. 90%

Divočáci (2007)

Konečne po dlhej dobe komédia, pri ktorej som sa fakt zasmial. A nebolo to len také chichúňanie popod fúzy, ale pekne na plné gule. Užil som si tento film, príjemná oddychovka, ktorú si určite pozriem rád znova. A myslím, že som si to neužil iba ja, ale aj herci na plátne. Hlavná štvorica je super, aj Lawrence, hoci ho nemám moc v láske, Ray Liotta je úplne cool a k tomu ešte nostalgická spomienka v podobe Petera Fondu. Kľudne by som si vedel predstaviť aj dvojku, a podľa úspechu asi aj bude. Len do toho. Máte môj hlas.

Zabíjení (1956)

Vynikajúca atmosféra a stupňujúce sa napätie. K tomu bezchybné herecké výkony spolu so scenárom a réžiou a zaujímavé prelínanie sa časových rovín, skoky späť v čase a super záver na letisku.

Next (2007)

Distribútor klame.

Batman: Dead End (2003)

Toto určite nie je len fanúšikovská záležitosť. Len si pozrite titulky, koľko ľudí na tom pracovalo. Určite to nebolo až také lacné ako sa zdá. Ale treba uznať, že je to natočené dobre a hlavne tie masky sú úplne super.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Celý čas som tomu veril a podarilo sa. Neviem si predstaviť, ako lepšie by sa to dalo previesť na plátno. Je pravda, že tých 87 minút ubehne ako voda, ale je to takých geniálnych 87 minút, že to vôbec nevadí. Zrejme asi najlepšia komédia, akú som kedy videl, zasmial som sa hádam okolo 150 krát a razom sa film dostal medzi moje najobľúbenejšie filmy. A tá animácia – pre mňa krajšia než hociktoré 3-D. Simpsonovým jednoducho celovečerný formát nadmieru sluší. Spider-pig is the best. "Bude dvojka?"

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Po prvom zhliadnutí: Do poslednej chvíle som veril, že to predsa nemôže byť také zlé, ako písali v Cineme a Premiere. Škoda len, že som sa toho nedočkal. Pre mňa osobne najslabší diel HP a prvý, ktorému som nedal 5* (tu ale treba povedať, že som hodnotenia HP nebral nikdy úplne vážne, ale pri tomto som sa k tomu jednoducho nevedel dokopať). Treba povedať, že to nie je vôbec zle natočené, David Yates vie ako na to, herci odvádzajú takisto dobrú prácu, dokonca aj tí mladí, výnimkou je iba v jednej scéne prehrávajúci Radcliffe. Čo ma najviac štve, je že je to také krátke, najkratší diel zatiaľ (mám pocit, že čím hrubšia predloha, tým kratší film). Ale aj to by sa dalo, keby nebolo všetko iba také skratkovité. Strašne veľa priestoru dostala Dolores Umbridgeová, ktorá pôsobí, akoby bola ona hlavným záporákom. Aby som ale povedal aj voľačo dobré, tak je tam niekoľko geniálnych scén. Medzi ne patrí scéna, v ktorej Hermiona dostane volant od bicykla alebo keď Harry opíše svoj prvý bozk „Bolo to vlhké“ a každý v kine si pomyslel na voľačo iné;-) Pri týchto scénach sa jednoducho musíte smiať. Potom sú tu niektoré pekné kolážové scénky a zopár lietacích, ale nič z toho nie je také aby ste si povedali WAU. A tak som len čakal kedy konečne bude to finále a treba povedať, že je to hlavne tých posledných 15 minút, čo ma primälo dať 4* a nie 3. Najviac ma jednoznačne potešila blondínka Lenka, ktorá je správne trafená a má aj sympatický dabing. Možno najväčším problémom nakoniec bude, že je to na Pottera príliš psychologické. Zrejme si budeme musieť na to zvyknúť a ja len dúfam, že 6, ktorá je moja naj kniha, ma bude baviť viac. Takmer 80%. Po druhom zhliadnutí: a dlhom uvažovaní (niekoľkodňovom) musím tomu dať 5* a uznať, že som sa mýlil. Tentokrát som sa vôbec nenudil, ba práve naopak. Pre mňa nakoniec druhý najlepší Potter (po trojke). 90%

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Sám som sa čudoval, ale páčilo sa mi to. Pre mňa je to približne na rovnakej úrovni ako dvojka, možno ešte trošku lepšie. Bol som na tom o 9 večer, ale nezaspával som pri tom. Kým dvojka s tým ešte len koketovala, tak trojka je už úplné fantasy. Scenáristi prišli s nejakými novými vecami, poriadne to tam stále zamotávali, takže bolo niekedy ťažké vedieť, komu ide o čo. Postavy neustále menili strany, občas už toho bolo moc.Akčných scén nie je až tak veľa, ale stoja za to, najmä tá posledná: Loď vo víre, šerm...Vynikajúca scéna bol v komentároch už niekoľkokrát spomínaný nástup v štýle Vtedy na západe, aj hudba úplne pripomínala slávny harmonikový motív. Našťastie Zimmer je zručný skladateľ a nie iba vykrádač, takže vymyslel kopec nových tém a melódií. Niekedy naozaj iba hudba drží niektoré scény. Teraz k hercom: Keira a Orlando približne to isté ako v minulých dieloch, aj keď Keira sa mi teraz viac herecky páčila. Geoffrey Rush dostáva po Deppovi najviac priestoru, čo nie je na škodu, lebo si to navidomoči užíva. Depp hrá tentoraz ešte väčšieho feťáka ako predtým a niektoré jeho scény sú geniálne, napríklad mnohokrát opakovaný arašid. Bez neho by bol film iba polovičný a tvorcovia ho preto často využívajú (niekedy naozaj často). Ostatné postavy tam sú skôr iba na okrasu a občas hodia nejakú hlášku. Výborný je aj Bill Nighy, najmä jeho hlasový prejav. Škoda, že občas sa režisér zameral viac na vizuálnu stránku ako dej. Scény sú síce efektné, ale zato občas prehnané. Dosť sa mi páčila scéna, keď Tom Hollander (ten zlý) na konci schádzal dolu schodmi a okolo neho lietali trosky lode. Neviem čo ešte napísať, asi už iba: Páčilo sa mi to.

Spider-Man 3 (2007)

Pozerám a neverím vlastným očiam. Toľko negatívnych názorov? Tvorcovia nám síce sľubovali v traileri akčnú smršť roka, ktorou síce nie je, ale dobrý film určite áno. Akčných scén nie je moc, ale zato sú kvalitné. Hneď prvá po titulkoch je super, takisto ako všetky zápasy so Sandmanom a záverečné vynikajúce vyvrcholenie. Raimi sa odklonil od predlohy trochu viac ako inokedy, ale nehovorím že by to bolo na škodu. Triky sú, aspoň teda podľa mňa, na vynikajúcej úrovni, obrovský rozpočet tentokrát naozaj vidno. Herecké výkony sú takisto fajn, najmä James Franco sa polepšil oproti predchádzajúcim dielom. Hudba od Christophera Younga je akčná a smutná zároveň. Podľa mňa to konečne má poriadny dej, obraty v deji... Sú tu síce občas také malé logické kiksy na ktorých sa človek pousmeje a takisto Spideyho prechod pred americkou vlajkou je na zasmiatie. Najlepšie scény sú v reštaurácii s Bruceom Campbellom v ďalšej nádhernej miniroličke a potom celé Peterovo „temné obdobie“. Tobey má naozaj rytmus v kostiach a práve v týchto scénach je najlepší. Pre čitateľov komiksu bude zvláštna až teraz pridaná Gwen Staceyová (našťastie Bryce Dallas Howard je fakt kosť) a čudné vyústenie Nového Goblina a Venoma. Pre mňa možno trošku sklamanie, ale aj tak jasných 80%.

Ring 0 - Zrození (2000)

Všade som čítal, že atmosférou najhutnejší zo série. Je pravda, že má lepšiu atmosféru ako prvý diel, ale stále nemôžem povedať, že by som mal zimomriavky. Aspoň som ale skoro nezaspal ako pri jednotke. Herci sú dobrý, hlavne hlavná predstaviteľka, taktiež sa tam vysvetlia niektoré veci a aj dobrý nápad mali, prečo je tá Sadako, taká aká je, ale napríklad tam nie je nič s kazetou, prečo práve kvôli nej umierajú ľudia. Možno je to v dvojke, lebo tú som ešte nevidel, ale pochybujem. Takých 70% až lepšie.