Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Akční

Oblíbené filmy (10)

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Úžasné! Film, který mám na naprostém vrcholu svého žebříčku. Geniální scénář, který balancuje na hranici pochopitelnosti a úchvatná kamera. Pro výkony Jima Carreyho a Kate Winslet se snad ani nedá použít výraz "herecký koncert". Je to čistá ukázka geniality dvou největších talentů této doby. Doufám, že toto dílo nikdy neupadne v zapomnění a bude divákům přinášet důvod k zamyšlení ještě hodně dlouho.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je jeden z mála filmů, na který nebude nikdy zapomenuto. Je to naprosto originální a nepřekonatelný hrdina. Film s takouto hlavní postavou je prostě předurčen k obrovskému úspěchu. Evidentně v divákovi stále ještě ta trocha vkusu dříme...

Twin Peaks (1992)

Nedávno jsem si s hrůzou uvědomil, že tenhle snímek znám téměř z paměti! Znamenal pro mě první setkání s Lynchovou tvorbou, kterou jsem si velice oblíbil. Někomu může vadit, že je tento film relativně "pochopitelnější" než všechny ostatní. Nic to ale neubírá na jeho silné atmosfěře. A věcí, které zamotají hlavu, je tam přece jen dostatek.

Zimnice (1995)

Tak tento film se mnou opravdu zamával. Vizuálně dokonalé dílo doslova prošpikované úchvatnými záběry islandské krajiny. Kamera určitě není jediným důvodem, proč tento film hodnotím jako nejlepší z Fridrikssonovi dosavadní tvorby, kterou mám velice rád. Úchvatný příběh japonského úředníka, který odjíždí na Island vykonat obřad za své mrtvé rodiče - cesta plná sebepoznání a obrovského odhodlání.

Lost Highway (1997)

Na Lynchových filmech mě baví ten příjemný pocit po shlédnutí. V hlavě mám vždycky úplně vymeteno a vůbec mi to nevadí. Rozhlédnu se kolem sebe a potvrzuji si, že alespoň reálný svět smysl dává! Uf...úleva... Lost Higway je snímek s atmosférou hustou tak, že by se dala krájet. Scéna - divný chlápek, přilbižující se kamera a malá chatka - fakt jsem se bál...

Kurz negativního myšlení (2006)

Nejčernější komedie, jakou jsem kdy viděl. Nicméně - je to nesmírně citlivý a příjemný film. Skandinávská produkce opět dokazuje, že má co nabídnout.

Láska nebeská (2003)

Takhle má vypadat film o lásce! Krásný a úchvatný snímek. Prostě Nebeský!

Reklama

Reklama