Coherence (2013)

Vlastně strašně supr od nápadu, přes low-cost realizaci a nepříjemné pocity, co to ve mě vyvolalo. Nicméně scénář, kdy se naráz z každého stane odborník na přežití v krizové situaci, bratr, bratrova kniha a tak... by chtěl tak půl roku vypilovat. Ideální materiál na Áčkový remake.

Jeho dům (2020)

Ke konci asi možná zbytečně doslovné, ale jinak pěkný napínák bez nějaké zásadnější inklinace k lekačkám.

Neobyčejný život Josefa Spejbla (2020) (TV film)

Chytnul jsem to az asi po 20 minutach, ale zaujalo, zakouslo s a nepustilo. A to jsem byl fanouskem Spejbla, ci spise Hurvinka, tak pred 25 lety... Velmi pěkné, samozřejmě nostalgické, ale neklišoidní ohlédnutí za stovkou této význačné postavy české kultury.

Pahorek (1965)

Ze všeho toho řvaní mě bolela hlava, ke konci i motala. Jestli to byl záměr, nevím, každopádně to byl jeden z nejlepších filmů co sem viděl. Skvěle to skloubilo staromilskou kinematografii (teatrální herectví) s novými postupy (jeřáby, POV, střih).

Poltergeist (1982)

Přál bych si to vidět ne v 33 ale ve 13. I tak je stále velmi originální snímek plný režijních nápadů.

Muž, který chtěl být králem (1975)

Jiný kraj, jíný mrav... Příjemné dobrodrůžo s pěknými davovými scénami a očekávatelnou fuj-gay scénou (tak typickou pro hollywood), aby bylo jasné, že to nejsou hlavní mužské postavy.

Přes prsty (2019)

Českým komediím tohoto "poprcávačského" žánru se záměrně vyhýbám a když občas něco schytám, tak je to neředěné peklo. Tohle ale vůbec nebolelo. Konzistentní děj, v pohodě postavy, dobře nasnímané, nastříhané, občas se člověk i zasmál. Dokonce tam ani nikdo nepadal, nebouchal se do hlavy a kozy nebyly!

Insidious 2 (2013)

Mnohem lepší jak jednička, kde se docela přiblble pracovalo s tím druhým světem. Bohužel po sedmi letech jsem usínal úplně u stejných scén. Chtělo by to o 15-20 min zkrátit.

Gladiátor (2000)

Právem se drží v top50 již 20 let. Je to přesně ten film, který nikdo nemá v top 10, ale když si ho pustí, tak přemýšlí, že by měl. Zraje to jak víno.

Insidious (2010)

Souhlas s Marigoldem.