Veřejné lži (2019)

Slušný politický thriller směrujicí k dramatu ze soudní síně. S alým překvapením.

Galaxy Quest (1999)

Perfektni pocta vsem sci-fi seriálům předtím i potom...

Zabiják proti své vůli (2019)

Prilis moc se to snazi, bohuzel.napriklad vsechny onelinery jsou miss a zadny hit. Akce sice napadita ale.realizace se zmuze akorat na kopirovani uspesnejsich znacek. Nejvetsi devizou je Daniel, Samara trestuhodne nevyuzita.

Karanténa (2008)

Original si nepamatuju, ale moc me nebavil.

Dark - Season 1 (2017) (série)

Montage - The series, aneb zamíchejte Stranger things s Lostem a natočte to jako severskou detektivku, bez jakéhokoli vtipu a veselosti, bo v normálním životě je 100% lidí 100% času smrtelně vážných... asi. Vůbec jsem nevědel, co od toho čekat, jen jsem veděl, že to má být dobrý a je to německy. 4k, kamera, zvuk, herci... všechno dobrý. Ale když už máte za sebou 8 dílů a tvůrci nejsou schopni podat osudovost a emoce jinak než písničkou a montáží a to prosím v každém dílu! tak je něco blbě. Druhá věc, co mě neskutečně štvala, byl střih. Na jednu stranu šlo vidět, že tvůrci ví, co dělají (chytrý střih typu dvěře/dvěře, slovo/obraz), ale na druhou stranu tohoto zneužívají a dělají z diváka debila rádoby pomrkávacími několika-sekundovými střihy úplně jinam v čase a prostoru. Jsem si 100% jisty, že by nebyly třeba, a narace by se pročistila (už tak je tam milión postav, ve kterých si prostě musíte udělat pořádek sami, protože nikdo jiný to za vás neudělá). Druhá věc kromě montage-the series co mě v průběhu sledování napadala bylo "nasírací séroš". Tak nějak jsem tušil už v půlce, že to prostě nemůžou na konci sezóny jakkoli uzavřít. A je tomu opravdu tak. Všechna nakousnutá témata jsou stále nakousnutá, žádná postava se nedočká ukončení dějového oblouku a stále někde tápe, stejně jako divák. Takže jsem udělal výjimku a přečetl si reakce na další dvě řady a myslím, že se s tímto "německým zázrakem" rozloučíme zavčasu.

Poslední království (2015) (seriál)

Během 3 měsíců jsem shlédl všechny sezóny. 1. série: I když jsem u prvního dílu usnul, což se mi stává u většiny seriálů, něco mne přece jen přesvědčilo, že jsem sledoval dál. To co mě u Vikingů štvalo (špatní herci, moc velký důraz na mytologii), zde vůbec není a dynamika Uthred/Alfred je fakt skvělá. Je to celé pěkně uzavřené a kdyby nevznikla další série, nic by se nestalo. Škoda je, že to celé nějak moc rychle utíká, tady by 10-12 dílů bylo lepších, pro prokreslení motivů. 2. série: Za mě nejhorší, první půlka je fakt divně roztříštěná, jsou tam divné postavy a vůbec to nebaví. Druhá půlka opět ze zcela jiným příběhem je mnohem lepší, formují se zde nové a důležité postavy pro další série a jeho brácha má fakt prima bráchu. Opět by pomohlo více dílů 3. série: Nejzajímavější je fakt, že klasické rozdělení na dvě půlky se nově tvůrci snaží trochu rozmazat, přidání dílů je ku prospěchu a katarze vztahu Uthred/Alfred je výborná. Pravděpodobně nejlepší řada, pokud odmyslíme výplňový díl hledání Ragnarova vykoupení, to bylo na větev v pr...zadku. 4. série: předěl mezi knihami je tu nejméně viditelný, ale bohužel asi po 6. nebo 7. díle tomu došel dech. Do té doby to bylo to nejlepší co Uthred mohl nabídnout, včetně velmi dobré kamery.

Holka od koní (2020)

Dobrý, některý scén slušná Lynchovina. Alison Brie tu hraje prim.

K2 vlastní cestou (2020)

Vcelku promarněná záležitost, dokument je vystavěný jako klasický dobrodružný film. Představení hrdinů, trénink, odjezd, snaha, zlom, katarze, návrat. Akorát od půlky filmu se na všechny ostatní zapomene. Dokument naštěstí nestihne nudit a tu 4* si snad i zaslouží. Docela vtipné je, že před filmem byl trailer na Proximu s Evou Green, který zdá se bude pojednávat tématicky o tomtéž. Název je trochu zavádějící, když v půlce filmu řeknou, že pokud budou fixy pohřbeny v Bottlenecku, tak nezbývá něž to zabalit, nebo jít "vlastní cestou", tak se jde stejně nakonec zafixovanou cestou od chudáků šerpů.

Počátek (2010)

Moje recenze z premiery: Takze jako kazdy rok zdravim ze Skotska. Letosnim filmem v THX kine bylo Inception. Vysledwk je velmi rozporuplny. Prvni ctvrtina navnadi, druha unudi k smrti, treti totalne zareze do kresel a ctvrta je fajn. Gravity-rolling scena je naprosto dokonala a uz peknych par let jsem nic tak sveziho nevidel. To co Kubrick zacal v 2001 a Wachowsti pres cgi zdokonalili, Nolan privedl k dokonalosti. Ale jedna scena nedela film. Zbytek je fakt prijemny film s originalnimi napady, skvelou vypravou, efekty a decentnimi hereckymi vykony. Rok: 2020 - I kdyz bych strasne chtel, 5* tomu nemuzu dat. Nolanovska ubijejici expozice zkrze mluvici hlavy je tu snad nejhorsi z jeho filmografie a 3. level snu bondovky ve snehu je fakt nezajimavy. Kazdopadne o 10 let pozdeji musim uznat ze bez Zimmera by to byl polovicni zazitek, jeden z jeho top 3 kusu.

Tvůj syn (2018)

José Coronado má prostě charisma, což už dokázal ve snímcích Paula Oriola. Celý film je revenge flick natočený Aronofskeho stylem ala "hlavni hrdina nesleze z plátna". U mě dobrý, škoda, že to na Netflixu zabíjí zařazením mezi drama a popisek tomu též reklamu neudělá.