Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Ta pohádka měla tři hlavní chyby... nejhoršího protagonistu a herce, čerty jak od Trošky a to že jsem si spletl Zelenku Z. se Zelenkou P., a proto se na ni podival. Ale zas jako úplná tragedie, jak z toho všichni dělaj to nebyla a dokonce ta jedna muzikálová scéna mi přišla sice nepatřičná, ale asi nějlepší z celého filmu.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Vždyť je to dobrý! Ano Arnold má 2 metry, metrák a půl a neumí hrát, ale o to v tom jde a taky trocha té sociální kritiky a morálního poučení. Prostě jako vánoční film to funguje. Což se docela divím, když jsem to viděl naspoled před 22 rokama, přišlo mi to jako blbost.

Roma (2018)

Nejlepsi kamera roku 2018. Ale tam to pro me konci. Uznavam, ze film po shlednuti poskytuje dostatek prostoru pro premysleni jak o tematech timto filmem uchopenych, tak o samotnych filmarskych postupech. Nicmene na samotne shlednuti je tam toho pomerne malo. 2020: Po druhem shlednuti zvysuju na pet, kupodivu to bylo zabavnejsi a mam k tomu tri slova: Scena, Mizanscena a Kamera!!!

Vzhůru do oblak (2009)

Mozna nejlepsi Pixar vubec? Vzdy mi pripadal ten zaporak udelany na silu, aby tam bylo nejake to dramo, ale ono by tam bylo i bez nej. I po 9 letech nadprumerna animace, nadherna kamera, uzasna hudba a celozivotni pravdy. Byl jsem pripraveny, ze me ten zacatek zase roztrha a on roztrhal.

Aquaman (2018)

Na tom filmu je krom designu vlastne vsechno spatne od berlickoveho scenare, pres otresne herce, hodne divne score (nekoherentni bordel od sranda melodii jak z youtube knihovny, po dnes uz ubijejici 80's synthaky), nehodici se pisnicky, po strnule digi obliceje ala Cavilluv pysk. Nejakym hodne zvlastnim zpusobem to ale relativne funguje jako film a (bohuzel) je to nejlepsi DC od Man of steel. Vlastně se mi to i dost libilo. Je to neco jak kdyz mate behavku a podelate celej hajzl. Je to skarede a smrdi to, ale svym zpusobem vas fascinuje, ze to vzniklo ve vas a jste na to i docela hrdi.

Resident Evil (2002)

Vzpomínám si, že na střední to všichni žrali. Bylo to strašně cool, kombinovalo to prvky z áčkových bijáků a byl tam supr soundtrack. V roce 2018 je většina věcí k smíchu a zbyl jen ten soundtrack a Millin full frontal pro pokročilé pauzery II . Má to mimochodem fakt pekelný střih.

Úžasňákovi 2 (2018)

Wow, jsem překvapený jak moc nudný, mdlý a nenápaditý (až na POV záběry) ten film je.

Jak vycvičit draka (2010)

Od doby, co jsem to viděl prvně, ta grafická stránka hodně zestárla. Ale sakra to, co se Cameron snažil udělat v Avatarovi při průletech krajinou, tady funguje mnohem líp a ty emoce!

Síla života (1985)

Ukázkový příklad toho, kdy scénárista má dobrý nápad (předlohu), ale nedokáže ho uceleně sdělit divákovi. První třetina je hodně slušná, ve druhé si uvědomíte, že ty tři piva nemohli mít vliv na vnímání takový, že přestáváte chápat co se děje. Ve třetí je už vám všechno jedno. Slušná hudba, skvělé praktické efekty.

Mrtví a pohřbení (1981)

Zapadlý snímek z osmdesátek, o kterém Shyamalan doufá, že ho neuvidí moc lidí. Výborné masky od Stana Winstona.