Venom (2018)

Chtel jsem k tomu být přívětivý po všech těch negativních názorech. Byl jsem připraven tomu dost odpustit, protože mě to furt z nějakého důvodu zajímalo. Už úvod jak z horšího dílu SG-1 nebo X-files mě měl odradit. Pak to docela dlouhou dobu šlapalo jako průměrná komedie s nepříliš šťastně obsazenými rolemi. V momentě kdy nastoupil Venom, to zacalo byt priblble. Btw napada vas jakym zpusobem predstavit jmeno komixove postavy, aby to nebylo naprosto tupe? Oba smery Ja jsem Venom/Black Mantha/atp. a "ten je tu Solo" jsou na presdrzku. Zpet k filmu... v momentě, kdy během jednoho střihu scénárista ústy Venoma popře svůj vnitřní svět (víme všechno vs. kdo je Annie) nelze než potvrdit, že to psal diletant. Hlavní ženská hrdinka trpí syndromem Lois Lane a kromě teleportace je její úloha někam volat, nebo něco mačkat. Vše vyústí v klasický digibordel. Nebýt to Sony, větřil bych DC.

V pasti (2018)

Nevím proč to všichni srovnávají s tím druhým filmem a druhým smyslem. Pro mě jedině srovnatelné je, jak jsem se bavil a jak dobře natočený ten film je. A já se bavil víc a ten film je po všech stránkách lepší, protože je to film a ne trošku dražší stylistické cvičení. Takže, Sandra, Trevante a Malkovich Malkovich jsou víc než fajn. Příběh dobře podán. Komorní stránka a absence docela důležité věci (nebudu spoilerovat) za mě bod k dobru. Skvělá žánrovka.

Beze stop (2018)

Krásná práce, na začátku si myslíte, že to někam povede a ono to někam jde, ale úplně jinam a vlastně skoro vůbec. Jan Žižka v rámci své polohy dobrý a mladá hodně slušná, k tomu pěkné lokace, kamera a nějaké to socio-komorní drámo.

Tísňové volání (2018)

Asi jsem viděl jiný film. Atmosféra nikde. Asi je to tím, že vidět celé drama z pohledu relativně v pohodě týpka, sedícího v teple kanclu a který je rozhodně míň v hajzlu jak všichni ostatní, je nudné. A to jsem předtím viděl film, kde se celou o 20 minut delší stopáž chodilo po lese a nemluvilo.

Sirotčinec (2007)

Nudilo me to prakticky celou stopaz, pravdepodobne za to mohla naprosto nenapadita rezie.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Trvalo to dlouhých 10 let než někdo oprášil hyper post-modernismus Speed Racera a já tleskám. Od úvodních log jde o naprosto progresivní biják spojující ulítlost Jump street 22 a hravost Lego příběhu stejných autorů a já už po několikáté tento rok lituju, že toho Sola nedodělali.

Lesní duch (2013)

Takhle se má dělat remake, fakt jsem si to užil. Trochu jsem se bál, že z toho bude hnusný splatter, ale já tam pořád dokázal najít dostatek nadsázky, abych mohl mít nasazený úsměv. Škoda, že některá nastolená témata nebyla do děje zasazena lépe.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Chápu, že něco takového muselo vniknout. Ale všichni zúčastnění mají ve svém portfoliu mnohem lepší snímky i stejného žánru (například Rozpuštění a vypuštěný). Celý film nemá pevnou dramaturgickou ruku a rozpadá se na jednotlivé scénky, což by samo o sobě nevadilo, kdyby některé neměli pár sekund a některé čtvrt filmu. Pamatuji si, že při lince na Konopišti, jsem to většinou v TV už nedal a přepínal. Je to tím hůře stravitelné, čím méně člověk zná přesnou historii té doby a to asi platí pro celý film.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Škoda, že druhá polovina nejiskří takovým šarmem a kadencí humoru jako geniální polovina první. Každopádně, už vím, proč jako malého mě to nebavilo, protože to bylo to stejné co jsem zažíval ve škole já a v tom je ten fór, že.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Několik let jsem k tomu chtěl něco napsat. Je to čistá genialita a etalon Fričova umění jak režisérského, tak umění vybrat si spolupracovníky. Tohle je velkofilm se vším všudy a je škoda, že neexistuje (nebo ano) jiná než 4:3 verze. Scénář psal snad ďábel sám a výsledek je podpořen životním výkonem Wericha. Nutno podotknout, že budovatelská linka je tam vnořena s takovou lehkostí, že malé dítko si ničeho nevšimne a dospělému to přijde roztomile přiblblé a za 30 let už to ani nikoho nenapadne.