Speed Racer (2008)

Svého času jsem byl jeden z 5 lidí, co to hypoval. Po devíti letech s klidem v srdci (a každoroční projekci) mohu tvrdit, že se jedná o mistrovské umělecké dílo. To není film, o kterém lze říct, líbí, nelíbí. I ten největší kritik uzná, že režijně je to prostě geniální. Závěrečná scéna funguje i na popadesáté a je tak za 20/10. Je to v mojí TOP5.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Tam kde se lidé prvních 40 minut nudí, já se usmívám, protože je to tak trochu o mě. Když jsem to viděl na začátku roku 2014 poprvé, řekl jsem si, že někdy na Island vyrazím.... A za půl roku jsem tam byl. Krásná kamera, režijně-střihová slast a hlavně pozitivní sdělení a průběh. Nebýt místy SNL trapných improvizací, je to na 10/10.

Muž z oceli (2013)

Pred lety jsem napsal: "musel jsem na nej jit do kina dvakrat a pak si to dal jeste jednou doma a stejne to nemuzu odsoudit ani vychvalit. Chvilemi je to nejepictejsi pecka vsech dob a chvilemi stupidita, ktera me, jako divaka, urazi." Ted musim napsat, ze uz neurazi. Je to mozna nejepictejsi film vsech dob, protoze kombinuje skvely strih, kameru a hudbu a neustale stupnuje to co se deje na platne. Je az neuveritelne, ze to nikdy nesklouzne do levelu "uz me ta akce nebavi". Nejlepsi digibordel, skoda, ze efekty docela za tu kratkou dobu zestarly. Nebyt scenare a ulohy Lois Lane (a teleportu) vyzralo by to po letech na plnou palbu. A uvodni prolog, je za 11/10.

Safe (1995) odpad!

Jeden z nejvetsich srancu, jake jsem kdy v zivote videl.

Klub poslední naděje (2013)

V jednoduchosti a hereckych vykonech strhujici. A ma to i co rict na vice shlednuti. Skvela filmarina.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

13.12.2016: Po par hodinach od projekce uz mam jasno. Star Wars je mrtve. Tenhle film uz vlastne nikdy nepotrebuju videt, ani kdyz bude maraton... proc ho davat pred EPIV proc vubec. Zacatek zname, konec zname, cesta je nevyrazna. Felicity na facku zejmena v jejich proslovnych scenach (AKA Kusuj zenska a nech to na chlapech), ktere se vyroji odnikud, nejak jsem tam nevidel nic moc, co by jeji postavu posunulo od "seru na vse" do "I rebel". Neni to spatny film, ale krome poslednich 5 minut, ktere jsou tezky (ale skvely) fanservice, tomu sakra neco chybi a nejsou to Jediove... Ano, robot je asi nejlepsi postava filmu, ale Donnie jen blbe keca a parkrat machne tyci, coz je pod jeho moznosti. 18.3.2016: Když jsem to viděl prvně asi dva dny před českou premiérou, mému zklamání tehdy nikdo nevěřil. Postupem času a zisku diváků se dle mého tábor rozdělil na vyznavače (5*) a meh-ače (3*). Já ale budu vždy popírač. Filmu nelze upřít technická (až na dvě CGI postavy) brilantnost. Ale postrádá hloubku a srdce. Ke všemu ty nejlepší scény, včetně té vůbec nejlepší (všichni ví a jako jednotka je to geniální) nemají ve světle celého příběhu logiku. Navíc ty necitlivé camea, které v očích tvůrců mohou tu logiku mít a jsou obhajitelné (když jsme tady, tak by tam přece mohlo být i tohle ne?), jsou na ránu. A takové věci mě, jako diváka uráží... P.S. Felicity byla na první podívání na facku, napodruhé už to není tak hrozné.

John Adams (2008) (seriál)

Skvele, jeden z nej serialu. Nepravem prehlizeny.

John Wick (2014)

Napoprve to bylo bozi, napodruhe min a napotreti me to uz moc nebavilo. Nema to moc replay value.

Everest (2015)

Skvela filmarina, temer az dokumentarni pristup. Ale bez emoci, jednak kvuli tomu jak je k latce pristupovano, jednak kvuli tomu, ze kdyz nekdo dobrovolne riskuje zivot, je vam to jedno.