500 dní se Summer (2009)

Filmy jsou jako když chcete sbalit holku. Záleží na načasování a rytmusu. Stačí jeden jediný záběr o sekundu později a feeling se změní... Já holky balit neumím, ale kurva tak rád bych se nechal sbalit Markem Webbem... Málo u které komedie jsem se zasmál tak nahlas, jako právě u této, a u málo kterého filmu jsem tak moc soucitil s hlavním hrdinou, jako u tohoto :D. Od prvních titulků a od prvního záběru, nebo odkazů na britské smutné písničky, si mě to získalo a nepustilo mě to. Rozchod s tímto snímkem byl pro mě dost náročnej.

Flash Gordon (1980)

Je to klišé, hloupé, improvizované, špatně záhrané, nonsencové, infantilní - ale tak kurva moc zábavné!

StandaShow (2017) (pořad)

Myslím si že kvalita Standashow souvisí s jeho formátem. Standa pokládá velice minimalistické otázky a tak rozhovor začne být zajímavý až cca po dvou nebo klidně po třech hodinách. Z tohoto důvodu budou lidé, kteří si neplatí Patreon nebo nesledují živě, Standashow podhodnocovat. Nemůžu jim to mít za zlé, protože přiznejme si půl hodinové části dostupné na youtube nejsou plnohodnotné. Rozhodně si ale nemyslím že je Standa hloupý člověk, nebo že se chová pubertálně jak se zde píše v komentáři. Ba naopak jeho formát je do detailu promyšlený a když se do něj zaposloucháte tak vám opravdu dojde ta příprava co za každým jeho dílem stojí (youtuber co si platí Rešeršistu? Wow) . Neříkám že je to nejlepší podcast, ale je to určitě jeden z mála podcastů, za který bych byl ochotný zaplatit peníze. (ještě Patreon nemám :D).

Hubieho Halloween (2020)

Nejhorší Sandlerovka ty vole... Ten člověk si tím tak strašně kazí jméno, kéž by se zas našel a točil filmy typu Click a 50 first dates. Radši bych se díval na Adama co hraje po dvacáté stejnou roli než na tohle. Ta Netflix smlouva o jednom filmu ročně je fakt na škodu.

Requiem za sen (2000)

Jako asi jsem ještě neviděl takhle hnusnej film a to myslím jako velký kompliment. Já si fakt nemyslím že tam byla jakákoli chyba co se filmografie, nápadů a režie týče. V tomhle ohledu je to jedno z těch AA věci které bez přemýšlení napálíte plný počet. Po stránce obsahu toho bylo ale moc. Jo ten film ukazuje drogy, ukazuje tohle všechno, ale i tak já jako divák potřebuju nějakou kotvu, to že furt dokola ukazuje explicitní snímky mě prostě fyzicky vyčerpalo. Na jednu stranu jo způsobilo to ve mě určitě emoci (velice nepříjemnou), ale je to strašně moc samoúčelné a v zásadě zbytečně. Když chceš člověku ukázat jak vypadá hovno nemusíš mu hlavu strčit do hajzlu a vás bohužel tenhle film v tom hajzlu topí.  zajímavé komentáře: Skejpr a Enšpígl

Asi to ukončím (2020)

Chtěl jsem tady napsat nějakej velmi intelektuální komentář, ale uživatel Avathar to udělal za mě a líp... Nicméně vítejte v Kaufmanově fantaskní hře ve které budete jako vítr proplouvat tímhle filozoficky sureálním skvostem plných otázek a životních strastí. Ano dostal mě... Husí kůži jsem měl po vlnách a nedokážu pomocí znaků vyjádřit jak jsem se vlastně cítil a jak jsem byl teď právě astrálně oprcán. Přijde mi to jako banalita, ale krom toho ono musím zmínit fakt že jsem se dlouho nesetkal s tak čistou kompozicí plnou barevných rytmů a akcentů, tak plynule dokonalou kamerou, modelací světla a tak precizní režií. Tento film z vás udělá pokusnou krysu na které zkouší cokoli co jde v tomhle médiu dokázat a ještě vám u toho pořádně zamotá hlavu a pohraje si s emocí. Jsem jen zvědav jak to zkousne divák Netflixu :D. Za mě nejlepší film tento rok

Nejvyšší skóre (2020) (seriál)

Ach jo je mi to líto, tak dlouho žadoním o podobný dokument a když to přijde tak to musím hejtit. Abyste pochopili já jsem velkým fanouškem starých videoher a podobných věcí jsem viděl již nespočet, nečekal jsem tedy že mě tady něco překvapí. Očekával jsem jen to že seriál seznámí nové lidi se starými hrami a trochu je edukuje v tom jak tohle skvělé médium vzniklo a jak to byla skvělá storka. No a to jsem dostal tak napůl, ty informace tady se hrozně zkracují a kdybych některé příběhy neznal před tím, po tomhle si je vyložím určitě jinak. Pokud to má seznámit novou generaci se starými hrami mělo by se to udělat poctivě od A do Z a neskákat a nesnažit se jen o to aby to vypadalo cool. Okej vizuál je pecka a celé je to natočené prostě na Netflix kvalitě, ale dokumentární hodnotu to nemá ani omylem. Takhle to vypadá že parta chlápku udělala tuhle hru a tuhle hru, ale není tam to ONO, to proč by to vůbec někoho mělo zajímat. Jsem rád, že se dokument snaží ukázat i legendární hráče, ale místo toho aby se tedy věnoval hrám přesune to celé na LGBTQ+ a rasistické okénko. Nic proti těmhle lidem nemám, ale sakra proč mi cpete tyhle témata do pořadu o hrách? Pokud se tady najde někdo koho tohle téma zajímá a chce vidět opravdu kvalitní dokument, který prezentuje věci tak jak jsou a popořadě pusťte si "Příběh počítačové hry" užijete si to mnohem víc.

Projekt Power (2020)

Tak máme tu nový film od rejžů Nerve a opět musím podotknout to jak moderně tihle režiséři točej. Dutch efekty, Červené světlo, středová kompozice, rychlé střihy - to všechno tady najdete. Je to takovej YouTube klipovej style a trochu to připomíná Michalea Baye a střih od Caseyho Neistata což je vtipný, protože... Ne tohle už jsem použil minule. Je to zběsilý, a třeba v Nerve se na to skvěle koukalo, tady u toho to funguje zřídka kdy. No a teď k filmu jako takovýmu, režiséři maj krom stylu i trendy nápady. Ať už máte film o mobilní aplikaci, nebo o superhrdinech podívínech, ty náměty nejsou zas tak špatný. Ten scénář už je horší, ale ty vole ty komentáře tady jsou občas dost mimo. Jo je to příznejme si pichovina, ale co čekáš od filmu co hned z prvu vypadá jako takový to dobrý akční béčko. Trochu mi to připomíná Bloodshota kterýho jsem neviděl ale hádám že půjde o stejnej případ. Zběsilá jízda a vypnutej mozek, za mě to celkem ušlo a nad blicíma komentářema se směju.

Boží pokušení (2019)

Je to určitě lepší než ten kraťas. Myšlenka je pořád stejná a moc se mi líbí jak se tady nesnaží doslovně nic předhazovat a že jen vizualizují a tak by to mělo být. Ten film má ale hrozně nečitelné acty a k tomu dle mého dost nezvládnutou režii bez znatelného rukopisu, nebo třeba zvládnutí tempa. Finální speach by mohl vyznít mnohem lépe kdyby tyhle dva faktory fungovali