Teorie všeho (2014)

Menej romantiky a viac tej drámy. V prvom rade je to slušný film, ktorý neurazí a pekne rozpráva príbeh Stephena Hawkinga. Ale je až moc zbytočne zasadený do romantiky a menej sa zaujíma o to, čo si Stephen prežíval. Avšak, keď už prišlo na zásadné okamžiky Stephenovho života, tak to bolo natočené s láskou a porozumením. Eddie Redmayne hrá veľmi dobre a Oscara si zaslúžil. Škoda, že je to až tak obyčajný film.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Celkom slušná zábavka, ktorá už BOHUŽIAĽ na Harryho Pottera mať nebude. Efekty a celkovo obsadenie je bezvadné, ale to pravé kúzlo je už preč. Teraz je to už len akýsi film, ktorý má s Harry Potterom pramálo. Ale aj tak som sa slušne bavil.

Centrální inteligence (2016)

Nemám rád podobný štýl humoru. Jednoducho som sa vôbec nebavil. 2 hviezdy za hudbu a skvelého mladého Dwayna Johnsona!

Hercules (2014)

Veľmi zaujímavý pohľad na Herculesa. Je to vlastne úplne iné, ako sme mohli vidieť doteraz. Efekty sú pekné a príbeh je vymyslený na jednotku. Obsadenie je slušné a Dwayne Johnson sa do hlavnej role skvelo hodí. Finále filmu je slušné. Bavil som sa.

Rádio Rebel (2012) (TV film)

Jeden z lepších filmov od Disney Channel. Celkom milá rodinná komédia. Pobavilo.

Válka o planetu opic (2017)

Tak a máme tu skvelé zakončenie novej série planéty opíc. Je dobré, ako sa film volá "Vojna o planétu opíc" a pritom sa tam bojuje asi tak 15 minút čistého času. Ale o tom to nie je. Je to o vnútornom boji, ktorý musí Caesar prežívať, keď mu zabijú rodinu a on sa s tým musí vyrovnať. Jediný spôsob, akým sa môže vyrovnať ale je, že sa pomstí. A tak vlastne vyvolá epickú vojnu medzi poslednými ľuďmi na planéte a všetkými opicami. Veľmi pekný film, ktorý je narvaný efektami, ktoré vyzerajú, ako reálne. Príbeh je naozaj veľmi parádne rozprávaný, že v kine dokonca zopár ľudí začalo na konci plakať! Takýto citový zásah som už dlho pri filme nezažil. Naozaj tie emócie pretrvávajú od začiatku až do konca. Páči sa mi, ako sa príbeh na konci uzavrie a krásne sa napojí na úplne prvú časť Planéty opíc z roku 1968. Je zaujímavé, ako každý z tých troch nových filmov o planéte opíc bol vlastne natáčaný úplne inak. Prvá diel bol veľmi komorný a natočený až rodinne. Druhý diel bol hodne akčný a veľa sa tam bojovalo. A tento záverečný je vlastne epický, ale po svojom. Nemám absolútne žiadných výhrad a jednoznačne plný počet ako sa patrí! 100%

Úsvit planety opic (2014)

Máme tu zmenu režiséra. K dobrému. Prvá časť bola viac komornejšia a tú skvelo vychytal Rupert Wyatt - režisér Zrodenia planéty opíc. Táto časť je veľmi drsná a má hustú atmosféru. Caesar je správny chlapík (šimpanz), ktorý tu po prvom diely trocha ostarel, zmúdrel a usadil sa. Táto časť je určite viac emočne založená, než bola tá predchádzajúca. Páči sa mi, ako sú od seba tieto dve časti odlišné a aj iným štýlom natočené. Som spokojný. 95%

Zrození Planety opic (2011)

Tak toto som presne potreboval vidieť! Zrod planéty opíc ako sa patrí! Je to veľmi komorný film, ktorý sa postupne vyvíja, aby mohol na konci začať byť epický. Obsadenie je super a bavilo ma. Andy Serkis v role Caesara extrémne boduje. Lepšieho brata si pôvodný film ani nemohol priať. 90%

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Po prvej epizóde určite lepšia časť, ktorá ale trpí na nudné sekvencie, ako jej predchodca. Je tu viac akcie, viac efektov a celkovo je to viac epickejšie. Je jasné, že na staršie epizódy to nemá, ale aj tak som sa bavil. A malý majster Joda ako bojuje je naprosto výborné.