Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Už dlho som nevidel film, ktorý by takto nedokázal využiť svoj potenciál. Výprava, kamera, prostredie. Toto všetko je na výbornú, ale scenár a celkovo réžia je maximálne zblbnutá. Zo začiatku to vyzeralo celkom dobre, keď sa začala preberať téma rasizmus, ale film sa toho nedržal a silou mocou sa tam snažil zakomponovať nejaké vraždy a vymáhactvo, ktoré ale bolo veľmi zle natočené a vôbec sa do toho nehodilo. Ako hovorím, keby sa film držal témy rasizmus a jednalo by sa v ňom o nasťahovanie čiernej rodiny do mesta bielych a k tomu by jediný ich kamaráti boli práve títo susedia, tak by som neváhal a išiel s hodnotením hore. Takto v podstate tí černosi tam ani byť nemuseli a malo by to rovnaký spád. Škoda, čakal som teda od toho hodne. George Clooney svoju úlohu vôbec nezvládol. Nedokázal udržať napätie ani na dve minúty, takže ku koncu mi bolo vlastne úplne jedno, čo sa tam deje. Nedokázal dokonca ani len poriadne viesť hercov, ktorý v niektorých situáciach pôsobia priam až chaoticky. Bratia Coenovci u mňa len dokázali, že sú najviac nadhodnotený a v podstate ani len jeden film od nich ma nedokázal nadchnúť na viac, ako len na úbohé 3 hviezdy. A to ani nie je tento prípad. Ich tvorba ostáva u mňa záhadou a ešte väčšou to, ako môžu byť na tom tak dobre, ako sú. Dve hviezdy čisto len za peknú kameru a celkové prostredie. Inak absolútne nezvládnutá daná téma. Obrovské sklamanie.

Churchill (2017)

Zaujímavý počin, ktorý má peknú kameru a celkovo výzor. Obsadenie je tiež celkom slušné, aj keď mi občas Miranda Richardson prišla nejaká divná. Príbeh už nie je nejaký slávny. Tam je veľa vecí klišé a hlavne veľa vecí nudných. Zo začiatku to vyzeralo na dobré dielo, ale potom to nabehlo na stereotyp. Chovanie postáv je tu niekedy až neznesiteľné. V tomto roku bolo Churchilla požehnane. Natočili sa dva filmy a ja musím povedať, že ten druhý - Darkest Hour sa mi páčil omnoho viac. Toto je všetko také až moc komorné a stále sa to krúti o tom istom. Ku koncu som bol už slušne znudený. Viac ako priemer tomu dať nemôžem.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Príjemne oddychový film, ktorý je aj dojemný, ale pritom aj zábavný. Obsadenie je slušné a celkovo ide z neho dobrá atmosféra. Doporučujem každému, kto si chce oddýchnuť pri nejakom filme.

Pošli to dál (2000)

Film, ktorý sa snaží hrať na city. Ale na mňa to prekvapivo funguje. Je to veľmi zaujímavý námet, ktorý je v tomto komornom snímku dobre spracovaný. Má to silnú atmosféru.

Moon (2009)

Veľmi silný film. Od začiatku do konca plný emócií. Sam Rockwell hrá viac než dobre a hlas Kevina Spaceyho je tiež super. Celkovo príbeh je vymyslený na jednotku. Je plný nečakaných zvratov a to je len dobre. Zo začiatku je skôr pomalší, ale neskôr sa to pekne rozbehne a začne pravá, nefalšovaná zábava. Natočené to je veľmi pekne a kulisy sú výborné. Je to v podstate prvý celovečerný film od nadaného Duncana Jonesa a už taký úspech! Dokonca je v ňom aj zopár narážok na kultovú 2001 od Stanleyho Kubricka. Ale stále si film ide svojou cestou. V poslednej dobe jeden z mála filmov, ktoré som videl a oslovil ma. Som spokojný. Plný počet zaslúžene.

Whistle (2002)

Celkom milý filmik z prostredia Anglicka. Príbeh to má celkom slušný a natočené to je pekne.

50x a stále poprvé (2004)

V pohode oddychová komédia zo slušným obsadením. Aj keď sa z témy dalo vykresať viac, tak sa jedná o slušnú zábavu. Netreba moc rozmýšľať, ale len vypnúť a pozerať.

Velký táta (1999)

Absurdná rodinná komédia, kde nejde moc o rozmýšľanie, ale stačí len vypnúť a sledovať. Potom sa budete skvelo baviť.

Včelka Mája (1975) (seriál)

No ja neviem. Ja som to ako malý nemal moc rád. Vždy, keď to išlo v telke, tak som to radšej prepínal.