Život (2017)

No, tak tohle zůstalo ani ne na půl cesty. Tématem se to chca-nechca musí srovnávat s klasikou žánru, vizuálně je zde pokus o cosi galaktického, bohužel vzory zůstaly nepokořeny. Gyllenhaal předvádí unavený výraz ala Zdrojový kód, Reynolds se pro změnu ani tvářit nezačal a už byl vyžrán a důvod, proč neměl pro mě neznámý pan Bakare nohy, se dal také tak nějak odhadnout. Ostatně stejně jako celý děj včetně finále, které si (uff) zadělalo na číslo 2. To, že rosol vleze dovnitř tryskou, kterou hlídá analogový budík jak z roku 1960, mě zastihlo nepřipraveného. To už se mohl klidně prosáknout stěnou a přišel by o tom telegram. Dal bych normálně 3* za jinak dobře zvládnuté řemeslo, ale za multi-kulti další-klišé-posádku dávám nakonec 2*.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Wow. Jeden z nejlepších Sandlerů. Naprosto nekorektní, neprdící humor o soužití Židů a Palestinců, padni komu padni. Adept na cenu sexystické prasátečko. K tomu úvod, za jaký by se nemusel stydět Ethan Hunt nebo Jason Bourne. Celé je to spojeno perlami typu scéna s telefonní linkou Hizballáhu (Rob Schneider), footback s kocourem, klácení post-klimakterických žabek v kadeřnickém salónu, souboje s úhlavní nepřítelem Phantomem/Fatušem (skvělý John Turturro) a zalito hektolitry hummusu. Že to zní divně? Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne. Tohle mě fakt bavilo. 4*.

John Wick 2 (2017)

Začátek – scéna v garáži – výborný, pak to ale jde šmahem dolů. Masakráž v Římu, kdy Wick vystřílí snad půl armády zabijáků, je od 5. zásobníku nudná. Jedno schema stále dokola. Stejná "zábava" se opakuje i v NY, kde jsem akci v zrcadlech už vyloženě protrpěl. K tomu ještě Morfeus jako vládce ulice, aby se jeden začal obávat, kdy se objeví Agent Smith. Množstvím vystřílených nábojů a zabitých nepřátel Wick směle konkuruje Arnoldovu Komandu a to jsem si myslel, že o větší nesmysl se nikdy nikdo nepokusí. Pokusil. Za vymývání mozků 2*.