Zabití posvátného jelena (2017)

Totálně aseptická rodinka Colin a Nicole. Pokus zůstat nad věcí i ve chvíli, kdy by 9 z 10 rodičů tomu démonickému ksichtovi rozmašírovalo palici. Bizarní erotika. Zločin a trest. Korunu tomu všemu nasadil konec, kdy se jelo dál, jako by se nechumelilo. Spousta otázek a žádné odpovědi. Po Humrovi a Špičáku další nálož jménem Lanthimos. Docela by mě zajímalo, s čím vším a kde se léčí. Anebo radši ne. Za originalitu o hvězdu více.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Film dvou půlek, aneb když méně je více. První část se mi líbila, potěšil Gerard jako zlobivý hoch v áčkovém vizuálu, ale asi od poloviny se to zvrtlo na přehlídku speciálních efektů přerušovanou nánosem nefalšovaného USA patosu. A to byl konec. Těch efektů bylo tolik, že by v pohodě stačily na další 4 filmy, ale ten jeden to definitivně odpravilo. Za nepochopitelně promarněnou šanci jdu s hodnocením dost dolu.

matka! (2017)

Vůbec netuším, co si o tom myslet. Tohle budu muset dát ještě jednou. Jako ateistu mě ty odkazy rozumově minuly, ale člověk si tam i pocitově našel věci, kterým rozuměl. Jako obrazová férie výborné, akorát se na to podruhé podívám sám. Abych zas neslyšel od ženy otázku – „WTF“?

Wakefield (2016)

Čtyři hvězdy za námět, taťku a konec. Velká filmařina to úplně není, ale nad podobnými věcmi přemýšlím čím dál častěji…

Zabiják & bodyguard (2017)

Velmi dobrý akčňák s výborným soundtrackem, který zachrání i těch pár slabších míst.

Na doraz (2017)

No, tak tohle bylo pro mě utrpení. Asi tak na 2378 km automobilové „honičky“ jsem se přistihl, že se nahlas modlím, aby toho fakana už vyhodil z auta a byl klid. Nebyl. Za Halle Berry alespoň dvě hvězdy. Kdyby všechny ženský v padesáti vypadaly jako ona nebo Salma, byl by svět hezčí místo.

Bílé maso (2008)

Jihokorejských Sedm. Velmi syrové, velmi surové. Film bez jediného kladného hrdiny. Hvězdička dolů za vykreslení poměrů na místní policii, kde možná přirozená subordinace a předposranost dělá z filmu (alespoň pro mě) frašku.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Po dlouhých letech jsem si dal celou trilogii znovu a opět jsem se skvěle bavil. Ale musím konstatovat, že tento druhý díl se mi z ní líbil nejméně. Proč? Asi to bude tím vizuálem, kdy rádoby budoucnost roku 2015 přeci jen dnes už neobstojí. I tak 4 hvězdičky.

Milovník po přechodu (2017)

No, nejlepší scéna byla hned ta první, v níž tatík milovníka srovnal náklaďákem jejich barák se zemí. Pak už to byla taková klasická mexická legranda, v niž byl ale bratr Eugenio uvěřitelný a sestra Salma šmrncovní. Raquel hraje reklamu na špatně udělané plastické operace, ale tak to asi mělo být. Ty časy, kdy byla ve Zvířeti k sežrání, jsou prostě dávno fuč. Nic moc jsem nečekal a to jsem i dostal. Možná i trochu víc.

Dunkerk (2017)

Asi první válečný film, kde jsem nezahlédl vojáka nepřítele.