Pátá vlna (2016)

Ale ty byli loštomilííííí!!! Filmeček pro skalní fanynky růžové, budoucí čtenářky červené, knihovny. Jedna hvězda za vypracované svaly pana Roe ( to dá velikou práci a bolí to, to se musí ocenit).

Nezlomný (2014)

Tohle bych od paní Angeliny Jolie vážně nečekala! Název sice jak z brakové sci-fi literatury, místy se to táhne, ale celkově na mne film udělal dojem.

Rebelka (2012)

Panáčci hrají lépe než kdejaký hérec. Vtipná, milá a zábavná pohádková taškařice. Jedna hláška za druhou:-))))

Noční recepční (2016) (seriál)

Páni! Myslela jsem, že takovéhle gangsterky se už netočí! Mám podezření, že autorům scénáře napovídal pan Hugh Laurie ( po přečtení jeho Obchodníka se smrtí). Jak chudý, ale chytrý a mužný, Honza vypálil zlému králi rybník... A Gemini má zase pravdu!

Svědek na zabití (1974) (TV film)

Když jsem tenhle film kdysi omylem zhlédla, bála jsem se pak jít v noci vyčůrat.

Amundsen (2019)

Všichni, kteří dokázali něco, na co většina kouká s otevřenou pusou, byli svérázné osobnosti. Pan Amundsen je toho důkazem. Film o něm je zajímavý a přináší pro mne nové informace o jeho životě. A v mé mysli vyvstalo několik otázek. Třeba: Musí být někdo, kdo chce dosáhnout něčeho výjimečného, sobec? Dokázal by to, kdyby se ohlížel na peníze či rodinu? Kde se v člověku bere ta touha riskovat život ve snaze být v něčem první? A stojí to za to? A přináší to podstoupené utrpení a následný věhlas člověku štěstí? A na konci mne napadlo, že ten pán byl snad oživlým ledovcem, který se dostal mezi lidi a celý život se toužil vrátit mezi své či posedle hledal svou ztracenou ledovou lásku:-))) Celkově na mne atmosféra filmu působila poněkud chladně, tempo bylo pomalé, ne však vražedně. Co mne iritovalo, bylo zatraceně málo světla, ale to už tak asi na severu bývá:-)))

Le Mans '66 (2019)

Ano. Ano. A ano. Když pořádným chlapům o něco opravdu jde, dá se o tom i natočit slušný a zábavný film. Pan Mangold se nám lepší s každým opusem.

Tři muži ve sněhu (1936)

Jasně, že pan Hugo Haas je skvělý!!! Krásně mu sekunduje pan Plachta. Pan Borský na věčnosti promine, nikdy nebyl můj typ, trochu přehrává :-)))

S ledovým klidem (2012)

Jako reklama na Land Rover a pana Henryho Cavilla dobrý. Nakonec ukázal i bříško. Ten Rover.