To (2017)

Velmi podareny remake, plny lakaciek a zvukovych efektov. V scene v kine sa nachadzal aj plagat Nocna mora z Elm street 5 :)

Sinister (2012)

Dlho som zahalal pozriet si tento horror. Mam radsej starsie veci..dvd som mal 4 roky v policke az do dnesneho dna kedy som zhasol svetla a dal disk do prehravaca. Velka pecka plna lakaciek a super hereckych vykonov..a samozrejme Youngovej hudby, ktora obsahuje mnozstvo vyefektovanych nahravok.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Kazdy kult by mal ostat uzamknuty v pomyselnej sieni slavy. Ale vzdy sa najde niekto, kto sa chce na genialnych napadoch a viziach prizivit. Toto je proste zlatanina votrelcov, predatorov a Hviezdnej brany dokopy. Ale opat musim povedat, ze keby neboli vsetky tie dokonale filmy vopred natocene a toto by boli jedini predatori/votrelci, tak by som to hodnotil asi lepsie.

Lukas (1998)

Hororovy akcnak s Lundgrenom. Preco nie? Becko, ktore ma od odpadu daleko.

DNA - Stvoření netvora (1997)

Dobrodruzne scifi na urovni tv filmu. Zle digitalne efekty tomuto snimku podkopavaju nohy a zabijaju aj tych par slusnych zableskov filmarciny. Celkovo sa film berie moc vazne a hra na filmy typu Predator. Tvorcovia by spravili lepsie, keby atmosferu mierne odlahcili a netlacili tak na pilu. Bez smiesnych digitalnych efektov, ako napriklad vybuch vrtulniku, by sa to dalo este hodnotit lepsie..prisera nevyzera az tak zle. Na vhs prinieslo Video-Spoj.

Titanic (1997)

James Cameron ukazal v jednom trojhodinovom filme, ze dokaze spojit katastroficku udalost s romantickou dramou, ktora nie je ani na okamih lacnym pribehom. Tak ako som bol priklincovany na premiere v sedadle v kine, ked som mal 12 rokov, tak to prezivam aj teraz ked mam 32. Velkolepy film s dychvyrazajucimi efektami a dojemnou hudbou. 5* je sakra malo.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Pamatam, ze som sa do kina velmi tesil na pokracovanie, ktore malo nadvazovat na predchadzajuce tri casti. V tej dobe som bol aj viac nadseny po dopozerani..dnes si myslim, ze by tento diel ani nemusel vzniknut a mohlo toto filmove scifi dielo skoncit pri trilogii. Ak by som ho mal ale hodnotit nezaujato voci predchadzajucim trom dielom, tak by som mu dal 4hviezdy. Ako akcny film je to pekne pozeratelne a napadite..vadili mi vsak niektori herci a s nimi spojene sceny, ktore boli az moc priblble, a to sa ani v jednom z minulych dielov nestalo.

187 - Kód pro vraždu (1997)

Klasicka 90s drama z prostredia newyorkskej a neskor losangelskej strednej skoly. Skola plna recidivistov pripomina skor napravny ustav nez highschool. Samuel L bezchybny, ako vzdy. Pribeh napinavy. Super skladby soundtracku dobre doplnaju situacie.

Boj o planetu (1996) (TV film) odpad!

Myslim, ze aj trash by mal mat nejaku uroven. No toto scifi na stupni blbeho tv filmu ziadnu uroven nema. Miestami mi to pripadalo ako nieco, co sa snazi vyzerat ako Pyunov pocin. Snimok z roku 1995 prinieslo Five Stars v r. 1996.