50/50 (2011)

Neuveriteľne a autenticky podchytený námet. Proste klenot.

Ať vejde ten pravý (2010)

Mne sa to páčilo, bolo to z počiatku také nenápadné, akoby o horor ani nešlo, potom sa to jemne začalo a nakoniec aj parádne skončilo. Celé to bolo pretkávané dialógmi malých protagonistov, ktorý ma do deja docela vtiahli a ja som bol proste spokojný.

Benga v záloze (2010)

Dosť neprehľadné, čo sa týka základného motívu toho filmu. Najviac ma bavili asi tie záverečné titulky, ktoré to objasnili.

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Myslím, že nebudem šetriť. Veľmi láskavý film, ktorý ma prekvapil, čo som vôbec nečakal. Josh Radnor je proste stvorený do romantických komédií ako "good guy". Jeho charizma potiahla v podstate celý film vopred. Naviac potešila aj sympatická Kate Mara.

Bunraku (2010)

Viac než len dobrý film. Dosť ovplyvnený akoby divadlovým prostredím, reznutý troška komiksom, troška počítačovými hrami. Z každého rožku trošku, no vo výsledku z toho vzniká veľmi svižný film, ktorých zas až tak veľa nevzniká.

Burke and Hare (2010)

Pokiaľ sa niekto chytá na britskú (škótsku) výstrednosť a čierny humor, tento film je preňho.

Cesta samuraje (2010)

Skrytý skvost, ktorému nechýba parádna hudba, netradičné kostýmy v kontexte s prostredím a výborná atmosféra. Toto bola totálne moja šálka kávy, kde mi osobne nič nechýbalo. Debut ako sa patrí.

Cizinec (2010)

Pod moje očakávania. Trailer navnadil až na nejakú úroveň britkého thrilleru so svižným príbehom, no prišlo k ťažkopádnemu filmu s divnou prezentáciou. Dosť často som pochyboval o vtipoch, či naozaj bolo všetko s nadhľadom alebo či to tak trošku nevyšlo... kto vie, je to vo hviezdach, no nudil som sa, a to je neodpustiteľné.