Pokání (1984)

Z troch priateľov sú štyria nepriatelia. Fantastický zážitok, jedna z tých výnimiek, keď človek pri filme zažije katarziu, možno až dve. Súhlasím s Bluntmanom, že ako film v pravom slova zmysle to možno nefunguje, ale komu to vadí? Ten film je krásnou kritikou Stalinovho režimu, no najmú rovina súčasnosti je to, čo ho robí výnimočným.

Toast of London (2012) (seriál)

Po prvej sérii musím konštatovať, že čím viac epizód vidíte, tým je to vtipnejšie. Niektoré momenty sú priam dokonalé. Škoda, že na niektoré vtípky sa vôbec nechytám. Berry skvelý. Yes, I can hear you, Clam Fandango!.

Noel Fielding's Luxury Comedy (2012) (seriál)

Primálo podarených, veľmi veľa nepodarených a len zopár geniálnych scénok jednoducho nestačí. Škoda, nejaký ten potenciál tam bol (Fantasy Man), ale tretiu sériu si to už asi nezaslúži.

Jeřábi táhnou (1957)

Niečo medzi 3* a 4*, no úplný záver ma tiahne skôr k prvému hodnoteniu. Film, ktorý ma spočiatku sklamal, tak od polovice potešil inovačnými zábermi (smrť a beh Veroniky top) a napokon opäť usadil späť k stavu zo začiatku.

Strom přání (1976)

Nemám rád meta-postavy, ale tentokrát sa to podarilo. Obzvlášť ženské figúrky sú priam dokonale vypointované a remeselne zmáknuté. Klobúk dole, vynikajúco postavená zložitá skladačka, ktorá napokon dáva perfektný zmysel.

Frajeři ve Vegas (2013)

Škoda minimálnej snahy natočiť niečo s nápadom. Prakticky tradičná predloha s netradičným, výborným obsadením.

Hlava-22 (1970)

Nedosiahlo to Hellerovho majstrovstva, chýbala práve absurdná irónia, tak do oči bijúca v knižnej predlohe. Inak však pomerne kvalitná adaptácia s dobrým osadenstvom.

Okraina (1998)

Komédia, dráma a akčný "Rambo" film v kope. Pobavila najmä scéna pod kožuchmi.

Terč (2011)

Zaujímavý počin, veľmi ťažko interpretovateľný, ale páči sa mi myšlienka, že je to akési pokračovanie Stalkera, resp. čo by sa stalo, ak by sa im najväčšie želanie v izbe splnilo.

Úsvit planety opic (2014)

Podobné ako jednotka. Atmosféra originálu sa absolútne vytratila a nebyť pár skutočne dobrých scén, tak by tento otrepaný scenár navždy zapadol prachom a snáď by ho už ani nikto nikdy nevyhrabal.