Bílá velryba (1956)

Príjemné dobrodružstvo. Ako malý by som bol z toho namäkko.

Maska rudé smrti (1964)

Veľmi som to nepobral a trikrát som pri tom zaspal. Kvôli Priceovi a záverečnej scéne aspoň 2*.

Bible (1966)

Film, po ktorom nechápem, prečo točil Gibson Umučenie Krista, pretože pri tejto 3 hodinovej šialenosti sa do role utrápeného mučeníka vžijete omnoho lepšie. Skutočne nevydarená adaptácia bez štipky čo i len pokusu o atmosféru. Jediné, čo stojí za to, je hudba, zábery z dokumentárnych filmov v úvode a ešte scéna s Babylonskou vežou. (Inak ľadové medvede v Noemovej arche za sto bodov.)

Whiplash (2014)

Pre mňa asi prekvapenie roka, minimálne toho Oscarového. Vážne som si myslel, že nie je možné podobný príbeh vyrozprávať zaujímavo a podobne ako u Rivalov som sa zmýlil. Hudobne absolútna špička. A obe hlavné postavy fantastické.

Desatero přikázání (1923)

Prvej polovici niet čo vyčítať, je to vynikajúca výprava, efekty, ale druhá má veľmi "pošahanú" morálku, až som to ledva zvládol dopozerať.

Cesta (2009)

Prakticky presná kópia knihy, čo je trochu na škodu, minimálne teda pre tých, ktorí si Cormaca prečítali. Treba však poznamenať, že Mortensen parádny.

Chladnokrevně (1967)

Veľmi slušná adaptácia Capoteovho románu o azda najslávnejšej dvojice vrahov v dejinách Ameriky. Perfektne vystihnutá atmosféra a čiernobiely odev tomu sekne ako riť na šerbeľ.

Komando (1985)

Mladá Alyssa Milano a jej nasratý tatko Arnold Schwarzenegger. Jednoducho guilty pleasure akčná pecka.

NON-STOP (2014)

Fajn oddychový thriller, ktorý zákonite musí na konci sklamať.

A History of Scotland (2008) (seriál)

Veľmi pútavý a vecný dokument o Škótsku. Neil Oliver je vynikajúci sprievodca dejinami a ten prízvuk, to je lahôdka.