Black Panther (2018)

Mě tento africký výlet teda moc nesedl. Na Black Panthera jsem se těšil tak na půl, Boseman je dobrej a na roli sedí,ale celkově charakter postavy mě moc nebere. Každopádně jsem moc doufal,že vytáhnou z postavy Klaua (Klawa) maximum. S potenciálem postavy a Serkisem by to bylo výborné,moc se mi v této roli líbil. Bohužel zemřel dřív než ho stačili pořádně rozvinout a představit jako komiksového Klawa. Mě osobně by jako záporák stačil a bavil víc. Killmonger mohl být jen vedlejší role v boji o trůn, kterého by ovládal právě Klaw. Bohužel rodiná pouta a černoši vs bílý převládli. Na druhou stranu Killmonger byl mnohem působivější a uvěřitelnější než Baron Zemo, Kaecilius, Scorpion, Vulture atd.. Nechápu,proč z těch záporáků neberou maximum a představují je jen tak na oko jako vedlejšák a nenaservírují nám pořádnou řežbu od badassů než pořád ukazovat jak jsou postavy Marvel super a cool a každej padouch dostane hned po píči nebo je docela k ničemu a nezábavný... Zatím kromě Thanose a dejme tomu Ronana, Lokiho a Ultrona se s padouchama moc nevytáhli. Black Panther mě stejně jako Spiderman Homecoming docela zklamal. Sice to byl další střípek do úžasné mozaiky,takže film naprosto neodsuzuji,ale moc jsem jim tu scenérii nevěřil. Někdy to vypadalo až moc uměle. Jinak ženské postavy zajímavé,akce byla víc už asi nepochválím, ale upřímně mě víc bavila akce v pralese, městě nebo baru než bitva dvou Pantherů nebo mezi domorodci. Everett zbytečný pro přechod z normálního světa do high-tech světa. Stejně tak jako v nejvyspělejší zemi na světe pobíhat polonahý s oštěpem a mini štítem mi přišlo až hloupé nehledě na to, že většina Afriky na pokraji vymření, ale podat pomocnou ruku a odhalit svoje bohatství je přece hloupost, takže radši necháme lidi chcípat hlady. Celkově mi samé prosazování tradice na každým kroku a největší vyspělost na světě nešla dohromady. Zaparkování "vesmírné" lodi uprostřed černošské čtvrti jako by se nechumelilo normálka nebo opancéřovaní nosorožci,které radši rozebírat nebudu. Tak jako Captain Marvel nezaujalo a není to pro mě film za miliardu, hlavně že černoši chrochtali blahem. 60%

Bohemian Rhapsody (2018)

Výborný film o jednom z největších velikánů, který už bohužel není mezi námi. Jako fanoušek Queen jsem si film náramně užil i s tím hořkým koncem, kdy vám dojde o co jsme vlastně přišli. Smekám klobouček, tohle na Oscara rozhodně je!!!

Česko hledá prezidenta (2018) (pořad) odpad!

Říkal jsem si,že nikdy nevyužiji hodnocení odpad! , protože to bych asi film radši nehodnotil a víceméně bych se na takový film asi ani nedíval, pokud bych dopředu tušil,že to bude odpad. Tady však odpad je slabé slovo!!! Hospodská přeřvávačka u fotbalu by asi sedělo líp než prezidentská debata. Nemělo to absolutně žádnou váhu a úroveň. Voříšek katastrofa, vlastně celé jedna velká katastrofa. Bylo mi trapně za lidi v sále a to už je co říct. Prima zklamala na plné čáře. I když nebudu volit ani jednoho kandidáta musím konstatovat,že si Zeman Drahoše natřel na chleba a lituji,že ať vyhraje kdokoliv budeme mít právě jednoho z těchto pánů za prezidenta.

Deadpool 2 (2018)

Neřekl bych, že to je horší ani naopak lepší díl. Dvojka je určitě akčnější a vyhláškovanější. Byly momenty, kdy jsem se fakt řezal smíchy a ani na chvilku jsem se nenudil. Humor super, prostě ukecanej otravnej žoldák. Ani mi tak nevadil ten rodinnej přístup, kterej rozvíjel postavu DP a tím se film trošku posunul. Představení spousty postav bylo super, i když tomu netrvalo dlouho. Juggernauta jsem fakt nečekal a Vanisher to prostě zabil :D Ale ten WOW efekt z jedničky,kdy se DP vyloupl na povrch v té dobře nadávkované brutalitě a humoru už tam nebyl a to je to co mi krapet vadilo nebo spíš chybělo i když to šlo čekat jak je u dvojek zvykem. Wolverina už bohužel s DP neuvidíme, ale Cable byl dobrej a společnej počin klidně snesu. Akorát za mě bych teda ubral humoru, přidal temnosti od DC :D a když už to je v Rkovej film pořádně bych tomu naložil ať se potenciál brutality DP a Cabla fakt využije a neshazuje to ta komediálnost. Takovej záverečnej díl proti Mistru Sinistrovi by fakt stál za to... V Loganovi byl náznak, ale Wolverin už to asi nedotáhne i když jeho návrat ze záhrobí by byl extra třída a proti komu jinému by teda tento superpadouch měl vystupovat, když ne proti Deadpoolovi?

Debbie a její parťačky (2018)

Srovnávat tento film s původními Dannyho parťáky nemá absolutně smysl. Herecké výkony hrozné, gumový botoxový obličej Bull(d)ock hrozný, humor žádný, postavy se najednou někde vylouply a nikdo nám je ani trošku nepřiblížil, komedie vůbec a krimi ani náhodou. Navíc krádež byla tak absurdně hloupě udělaná, že jsem si v ten moment říkal, že snad i já zkusím jen tak ukrást klenoty za miliony dolarů. Celý film byla jako jedna velká reklama, která se snažila říct jak se pohybujete ve světě vlivných a známých lidí, jak je to kolem vše super a přitom to byla jen přehlídka snobství (aspoň pro mě). Nepamatuji si ani chvilku, kdy mě film bavil nebo nějaké napětí... Čekal jsem až přijde něco super, nějaký mindfuck a najednou byl konec. Myslím, že ženy tento film kvůli prostředí asi ocení víc než muži, ale já jsem v tom opravdu moc neviděl a hlavně to ve mě nezanechalo vůbec nic. Dannyho parťáci jsou po všech stránkách lepší a tohle vycucání značky mi přišlo tak ubohé, že slabé 2 * jsou spíš pochvala. Radši bych viděl Dannyho a jeho další díl

Halloween (2018)

Jeden z nejlepších dílů téhle série. Dal bych i 4 hvězdy, ale po závěrečném battlu a jak to napsat neschopnosti lidí se bránit dám za 3. Ano sám bych si nadělal do kalhot, kdyby po mě šel vyšinutej 2metrovej magor v masce s obřím nožem v ruce, ale panebože zařve tolik ozbrojených lidí??? Tolik ozbrojených policistů,kteří by na tohle měli být připraveni??? Nikdo neuteče člověku, který za vám JDE nikoliv běží??? Řvete na ulici plné domů o pomoc a nikdo nikde??? Mařka s arzenálem jak od profesionální armády toho zmrda nerozstřílí na kaši???????? A pro jistotu zhasne v celým domě a pak magora hledá s baterkou v ruce??? PROČ???? Tohle jsou aspekty, který mě vždy štvaly, že se nikdo nemůže normálně ubránit a nechovat jako totální dement bez špetky selskýho rozumu??? Bohužel tohle je slabina všech vyvražďovaček :( Ano když na vás vyskočí ze tmy někdo a vrazí vám nůž do hlavy asi toho moc nenaděláte, ale pokud máte zbraně,víte že někdo po vás jde,čekáte na něj a on na vás i tak vyskočí z místa kam se jen tak běžnej člověk nedostane je to trošku k zamyšlení. Na druhou stranu to mělo atmosféru a dobře to utíkalo a rozhodně to bylo lepší než ten hnůj od Zombieho. Ten konec mohli trošku líp promakat a závěrečná bitka mohla dopadnout pro Mayerse poněkud hůř nemyslíte? Jinak obstojnej horor,ale doufám,že to je konečně závěr série..

Heavy Trip (2018)

Takhle jsem se dlouho nepobavil! Možná si tenhle film najde jen malou základnu fanoušků, ale ti budou chrochtat blahem

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Špatné to nebylo, jako uzavření série bych to bral. I když se přikláním k názoru, že je to už takové vaření z vody Van Helsing pobavil, vývoj Drákuly taky a sem tam jsem se zasmál. Na druhou stranu mi fórky přišly víc pro dospělé než pro děti tak nevím jestli je to úplně dobře u tohoto filmu

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Nooo asi bych vyzdvihl propracování dinosaurů, ale příběh a zasazení lidských postav do počítačového světa nic moc. Některé efekty byly naprosto otřesné. Jednička mě bavila a proto jsem napjatě čekal co vyleze z dvojky,ale přišlo mi to jako vaření z vody. Myšlenka využití dinosaurů k prodeji a případné narobouvání do lidského světa mi přijde jako fajn nápad, ale to zpracování zatím dost pokulhává. Kýčovité a nelogické scény jako máku, klišé na každém kroku. Je to klasická americká popkornovka, kde chtějí za každou cenu narvat "akci" a nad reálností a logikou se nikdo nezamýšlí. Pro náročnějšího diváka totálně nevyužitý potenciál. Někdy si říkám jestli po dodělání filmu se na to vůbec někdo podívá než to pustí do kina.Uvidíme jestli to další díl vrátí na dobrou kolej a zachrání nebo pohřbí.

Králíček Petr (2018)

Neznám přesně knižní předlohu,takže nevím jestli je násilí na každém kroku i v knize,ale tohle mi určitě pro malé děti nepřišlo. Osobně tento "destrukční" humor viz Jen počkej zajíci nebo např. Tom a Jerry mi nevadí,ale u tohohle filmu mě to trošku iritovalo. Možná,kdyby to bylo celé kreslené tak bych to překousl,ale tady mi to prostě nesedělo... Hlášky filmu dobré,párkrát jsem se zasmál,ale opět ten samý problém. Děti tak 99 procentům hlášek a gagů nemohly vůbec rozumět...proto jsem si pokládal celý film otázku na koho je tohle vlastně cílený. Plusy jsou určitě super animace,ale to v dnešní době je už standard,který nejde dlouho vyzdvihovat jako plus. Soundtrack se mi taky dost líbil, ale k tomuhle filmu bych zvolil asi jiné skladby. Na konci je sice srdceryvné poučení,že se vlastně máme mít rádi a nemáme zabíjet,ale už asi v 5té minutě filmu jedna postava zemře na infarkt a pak už se to chce jen zabíjet navzájem... Nevím jak to zhrnout,mám z toho smíšené pocity. Mluvící zvířata,které slyší asi jen někdo pokud je zrovna vidí a nepřijde mu divné,že dělají to co dělají nemá smysl okecávat,stejně jako jednoduchý příběh bez nějaké větší pointy. Gleeson dobrý výkon, Byrne se mi tam vůbec nehodila. Film to není špatný,ale spíš bych to zařadil na rozdíl od takového Paddingtona mezi jednohubky,které už vidět znovu nepotřebuji...Jedna hvězda za propagaci Škodovky :D 65%