Gentlemani (2019)

Stylová libovka plná skvělých herců a ještě lepších dialogů. Nechápu jak se mistr svého řemesla dostal k Aladinovi? Každopádně tohle se mi líbilo a i když to člověku může přijít to stejné pořád dokola není tomu tak. Je to pořád zábavné. Nebudu vypichovat jednotlivý herce, protože tohle byla lahůdka od všech a kromě skvělého obsazení jsou zde i výborné zvraty, takže jsem celou dobu čekal co z toho vyleze a tak to mám rád. No možná bych trošku vyzdvihl Granta, parádní slizkej pisálek. Film celkově super a je škoda, že zrovna takové projekty nedostávají ocenění i když je to pro menší fanouškovskou základnu

Le Mans '66 (2019)

Skvělý příběh, super herecké výkony Balea, krásná auta, silný konec. Všechny filmy jsem letos neviděl,ale tohle je můj favorit na Oscara

Tři veteráni (1983)

Top klasika se super herci, skvělým vyhláškovaným humorem nám tak blízkým a hudbou pana Uhlíře,není co dodat. Plájboj, Plájboy Eda

Banda (2019) (seriál)

Na tuhle věc jsem se dlouho těšil a když už jsem si našel čas tak jsem nelitoval. Směs brutality a "humoru" super vyvážená, zbytečně nepřecpané gore scénami, postavy a jejich příběhy uvěřitelné a celý svět "superhrdinů" obrácený naruby mě prostě velmi bavil. Obsazení v pohodě, vlivu Setha Rogena si nejde nevšimnout + některé scény fakt libovky.. Už se těším na další sérii.

Avengers: Endgame (2019)

A je konec. Určitě by šlo udělat mnoho věcí jinak, ale to u komiksu asi vždy a každej má v hlavě tu svoji verzi, kterou by rád viděl. Dostali jsme tohle a bylo to skvělé a zároveň smutné. Pro mě takový ten divný pocit když něco končí. Vy víte,že jste se bavili,ale už je to pryč a zbývá jen hořkosladká vzpomínka. Jsem rád, že jsem to zažil a uzavřel to dlouhé dobrodružství. Když si odmyslím detaily, které by se stejně těžko divákovi vysvětlovaly a Thor,který mi v roli hipíka moc nesedl (vtipný byl to jo,ale to břicho si mohli odpustit) plus trapná scéna s "holčičím týmem" je to za mě super povedené zakončení jedné éry.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Výborně udělaná grafická stránka sedla jak prdel na hrnec. Tohle (a myslím,že toho autoři chtěli dosáhnout) je novej a pořádnej level pro komiksové animované filmy a doufám,že ještě nějaký takový počin uvidím. Příběh měl hlavu a patu, humor super, spousta postav a propojení alternativních světů vynikající. Za mě naprostá spokojenost a jsem rád,že Oskara dostal film, který si to opravdu zasloužil

Bohemian Rhapsody (2018)

Výborný film o jednom z největších velikánů, který už bohužel není mezi námi. Jako fanoušek Queen jsem si film náramně užil i s tím hořkým koncem, kdy vám dojde o co jsme vlastně přišli. Smekám klobouček, tohle na Oscara rozhodně je!!!

Statečné srdce (1995)

Jeden z nejlepších filmů jak Gibsona tak všeobecně. Palec nahoru tohle se Melovi povedlo.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Spolu s Predátorem nejlepší film Arnieho v nejlepších letech. Jestli si něco zaslouží titul kultovní tak právě tohle. Cameron nasadil laťku hodně vysoko a ani takový Avatar tenhle film aspoň pro mě nepřekonal

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Další výborný počin mistra Spielberga. Vše už tu bylo popsáno co se týká vizuálu a pop kultury, ale co mě vážně pobavilo byl Chucky, Iron giant a Osvícení. Vždy se najde něco co filmu vytknout, ale bavil jsem se od začátku do konce a o tom to je. Jedinou věc, kterou bych nepodal přímo jako mínus, ale mohla "vadit" byla ta, že z filmu šla cítit taková ta Spielberovská "dětinskost" což aspoň pro mě je/není dobře. Určitě nejsem jediný, kdo by se rád podíval na film podobného ražení, ale v poněkud drsnějším a temnějším ranku, to by byla SAKRA podívaná. Každopádně za mě palec nahoru a po delší době Spielberg opět mile překvapil