G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Po celkem zajímavém traileru přišlo akční dvouhodinové nudné béčko s nesympatickými postavami. Čekal jsem asi něco víc, protože takhle podaný origin mě zrovna moc nezaujal. Závěr filmu spíš na pobavení. Takhle ten svět G.I. Joe nikdy pořádně nenastartují, protože takové průměrné až na dnešní dobu podprůměrné filmy asi moc nezaujmou. 50%

Godzilla vs. Kong (2021)

Podhodnocování filmů zdejšími dementy (experty) se jak se zdá stalo normálem. Za mě spokojenost. Celkově všechny projekty kolem Godzilly mě i přes spoustu hloupostí bavily. Digitál je v pohodě, akce je dost, spousta monster, co víc si přát. Bohužel lidské linky jsou často nelogické nebo nepropracované, upozaděné, ale přece jen je to film o monstrech že? Tím neříkám, že by to nešlo udělat lépe, ale jelikož je to universum okolo smyšlených monster logiku prostě čekat moc nejde. Na druhou stranu, když byly na plátně monstra zábava byla a to je hlavní. Lidské příběhy mohly být lepší, ale k čemu by to vlastně ve vztahu s monstry bylo? Nedívám se na oskarový drama lidí, ale souboj kurevských monster a je mi u prdele jestli to dává nebo nedává smysl. Pokud bych byl takový hlupák jako většina expertů tady nemohl bych se dívat na žádný film, protože dokonalých snímků,které dávají smysl je docela málo. Bohužel zdejší dementi si prostě pustí digi film o monstrech a pak nadávají, že je to digi film s monstry... Každopádně jo, bavilo mě to. V kině by to byl dobrej výplach mozku. 70%

Chaos (2021)

Asi jsem čekal víc. Knihu jsem nečetl, ale nápad se mi líbil. Každopádně věřím, že v seriálu by toho ukázali daleko víc a bylo by to daleko lepší, protože tu bylo spoustu prostoru pro rozvíjení postav a lokalit a celkové zápletky. A nebo to nahustit do nabušenýho dobrodružnýho blockusteru, což se nestalo. Tady toho moc neukázali. Pořád jsem čekal na pořádnou jízdu, ale vyklubalo se z toho spíš drama scifi, kde se začalo něco dít posledních 20minut. Ne že bych se přímo nudil, ale nic výjimečného jsem si z filmu bohužel neodnesl. Holland v pohodě, Ridley mě spíš srala a Mikkelsen jel standard. 50%

Jupiter's Legacy (2021) (seriál)

Kupodivu zajímavá podívaná. Není to sice žádné veledílo a nepřináší to ani nic co by člověk už neviděl, ale bavilo mě to. Takový slabší The Boys, ale pořád dobrá zábava. Příběh a charaktery jsou krásně vykresleny, takže mi ani nevadilo, že akce je pomálu a je docela jalová. Skákání časem, 30. léta, spousta charakterů a trocha toho píčování co víc si přát. 70%

Kouzelný drak (2021)

Naprostá emocionální pecka se stopou Jackieho Chana. Radši si pustím tohle než vychvalovanou Duši. Spousta humoru, který děti nepochopí, prvky bojového umění, drak, výborný příběh a několik emocionálních scén, plus klasicky vyobrazená Čína co víc si přát. Líbačka draků byla top scéna. Za mě velké překvapení. 90%

Krvavě rudé nebe (2021)

Film s českou stopou o upírech v letadle zní na první dobrou divně, ale výsledek není zas tak špatný. Samozřejmě to má své mouchy a slabší místa, ale ve výsledku docela koukatelný horor. Silné 3*

Kyslík (2021)

Mám smíšené pocity. Survival filmy mám rád, scifi mám rád, Laurent mi nevadí a filmy od Aji mě vesměs baví, ale tady jsem se tak nějak nudil. Natočeno je to dobře, Aja se snaží o hutnou tísnivou atmosféru, jehly, krysy, přidá i lekačku, hudba dobrá, efekty výborné, jenže přes to všechno to stejně napínavé není. I "zvrat" u kterého se dozvíte o co vlastně jde je předvídatelný a nijak extra nezaujme. Když zjistíte, že jde o klona, který nakonec přežije je vám ve výsledku fuck co se s ním stane na rozdíl od např. Reynoldse z Buried, kde jde fakt o život. Je to jako mix Pohřben zaživa a Moon s Rockwellem, ovšem oba tyhle filmy mě bavily daleko víc... 60%

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Je to prostě v prdeli,když vám kvůli jednomu projektu přijde o kariéru několik herců,režisér a studio má jeden problém za druhým kvůli natáčení,když ve finále tohle měl být ten produkt, který jsme před X lety všichni chtěli vidět. Co dodat, veledílo to není,ale velkofilm určitě. Bohužel to mělo přijít dřív. Daleko lépe prokreslené postavy a příběhy, víc Cyborga a Flashe, všechno lepší než Whedonova polívka. Je to temné, krvavé a naservíruje vám to opravdu moc věcí, které jako fanoušek jistě oceníte. Nové scény výborně doplňují příběh, dovysvětlují spoustu věcí a krásně na sebe navazují, takže vše dává lepší smysl i motivaci postav. Atmosféra je daleko víc uvěřitelná než v první verzi. Ono těžko nejde srovnávat, když víte co měl Whedon k dispozici a co nevyužil,ale na druhou stranu mu to nezávidím a nevím co se skutečně stalo mezi studiem režisérem atd. Věřím,že po tomhle by dvojka jistě přišla,ale místo toho jsme dostali pěkně shitozní jinou verzi a následně i WW2, která po tomhle představení Diany,která se mi daleko víc líbila, spadla ještě hlouběji. Na druhou stranu je to Snyderovský digibordel místy až moc viditelně špatný, plný v 90% zbytečných zpomalovaček. Hudební doprovod se mi taky moc nelíbil... To snad jediné bylo "lepší" u Whedona. Každopádně celkově je to výborný fanservis s pár nedostatky, které pokud jste fanoušek překousnete. Do kina jistě super zábava. Osobně bych si pokračování velmi rád dal... 85%

Like House (2021) (pořad) odpad!

Že tuhle sračku ohodnotí skoro 3000 dementů je fakt k smíchu... Tohle jen odráží jací tady jsou odborníci přes filmy :D Normálně smýšlející člověk s mozkem v hlavě by na takovou kktinu nekoukal ani pod vlivem drog, ale když vidím jací odborníci tohle hodnotí nedivím se ničemu :D Tohle není ani parodie na reality show. Odpad už jen z principu, jak koncept tak vystupující jsou naprosté dno. Lituji mladší generace.

Loki (2021) (seriál)

Hiddleston má sám o sobě výborné charisma a na roli Lokiho sedí dokonale a když k tomu přidáte Wilsona je to skvělá chemie. Tahle dvojka mě bavila a role zahráli fakt parádně. Co se týká zápletky má to svoje kouzlo, alternativní světy se nakopávají v plném proudu, humor klape na jedničku a několik variant Lokiho je super. Fanservis tady je jako vždy skvělý a s nasazením N. Richardse (variace Kanga dobyvatele) do světa se rozjíždí pro Marvel neskutečné množství možností. Jediné co mě sralo (jako vždy) je výměna bělochů za černochy (Ravenna, Richards) a nepochopitelné pojmenování ženské představitelky Sylvie. Jako jasně chápu, že to chtěli odlišit, ale když vezmete, že všechny verze Lokiho i krokodýl tvl jsou Loki a žena je Sylvie tak si pokládám otázku proč? Nadělí vám seriál plný alternativních světů, postav a hrátky s časem, ale přitom jste úplní debilové, kteří potřebují, aby se ženská verze nejmenovala ta Loki, ale ta Sylvie... Wtf? Každopádně celkově projekt bavil a jde vidět, že se na něm nešetřilo a že berou jako já Lokiho za velmi sympatickou postavu plnou potenciálu a jsem za to rád. Navíc konečně otevřeli multivers tak se snad tvůrci utrhnou víc ze řetězu...