Teorie všeho (2014)

Na životopisných filmech o géniích nesnáším jednu věc: podstata jejich práce je vykreslená několika naprostými banalitami. Tady je to pár obecných tezí, jinde je to pár not nebo flek pod štětcem. Blbci tak dostanou nejlepší důkaz, že "tohle bych dokázal taky".

Velký Gatsby (2013)

Kde nic není, ani barevnej film nic nebere.

Vražda v Orient expresu (2017)

Pokus udělat klasiku jinak. Prvoplánově až hloupě, za každou cenu. Tím, že to celé opentlí sadou "akčních" vložek a že Poirot je tu tak trochu akční hrdina.

Báječná léta pod psa (1997)

Film, který vznikl z překvapivého vzepětí všech zapojených. Vieweghova předloha poprvé a naposledy dává smysl, herci položení do rolí, dokonce ani ten Hlas to zpěvem úplně nepokazí. A ta doba byla prostě zkurvená a to je tady vidět.

Pouta (2009)

Na jedné straně je to obraz zku*vené šedivé doby, který - pokud můžu soudit ze své zkušenosti - dost sedí. Postavy jsou nejednoznačné, ale pochopitelné. Ale až příliš mě irituje hlavní téma filmu "Jó estébák, ten tvrdej chleba má"... A taky je škoda, že tomu scénárista zapomněl dopsat konec, tak chudáci museli vymyslet tuhle náhražku.

Domácí péče (2015)

Výborná Mihulová, dobrý Polívka. Ale venkovské, moravské a lžícové klišé to celé kazí.

Rodinka (2010) odpad!

Podle originálu by člověk čekal třeba i, ať nepřeháním, dvě tři vtipné scény za hodinu. Ty se nějak nedostavily, asi to někdo špatně sestříhal?

Transformers 3 (2011)

Znamená existence automotobotů, že ještě někde jinde ve vesmíru vymyslel někdo něco tak pitomého, jako auta bez tlumiče na výfuku?

Pražákům, těm je hej (1990)

Je to k nedívání a k neposlouchání, je to angažovaný antikomunismus, je to bez odstupu a je to uhozený. Super, pořád mě to baví!

Praha stověžatá (2016) (divadelní záznam)

Asi by bylo snazší si tento kus užít v divadle. Ale když je už jednou přenesený na televizní obrazovku... Je to série gagů spojených časovou linkou. Některé se povedly víc, některé méně, bez znalosti vývoje představení je těžké říci, co je ve scénáři a co je věcí improvizace. Dávám 3 hvězdy pro Tycha de Brahe, víc nemůžu. Odečítám jednu za Vacka v roli průvodce, ten tam překáží jak kláda v Rokytce. A další mínus za rozmělnění finále do staro(novo)pražského pitvoření.