Avatar: Legenda o Aangovi (2024) (seriál)

Úprimne, nikdy som sa netajil tým, že som nebol veľký fanúšik pôvodného animovaného seriálu i keď uznávam, že je dobrý. Nemám nič proti ak chcú urobiť hranú podobu alebo remake dobrého seriálu, ale teraz vážne, je fakt také ťažké spraviť niečo naozaj kvalitne. Nebudem tvrdiť, že by hraný seriál nemal pár dobrých momentov, CGI je slušné, Hudba dobrá, akčné scény dobré, choreografia dobrá, ale ten zvyšok je ťažký priemer. Herci sú nesympatický, takmer u žiadneho nemôžem povedať, že do svojej úlohy sedí, oproti animovanému seriálu, ja fakt, fakt dúfam, že ako trochu dospejú budú sa viac podobať na svoje postavy lebo zatiaľ je to tragédia. Hodnotím na slabých 70%, mali by sa v Netflixe konečne spamätať.

Duna: Část druhá (2024)

Úprimne čakal som hoci čo ale toto fakt nie, Duna 2 je perfektným pokračovaním výborného filmu a vrcholom kinematografie asi celého roka 2024. Toto je film ktorý musíte vidieť v kine a nie, toto vám nikdy žiadna streamovacia platforma nenahradí. Hans Zimmer do vás znova pere vrchol svojej práce, Greig Fraser vám podáva vizuál majstrovského diela, Denis Villeneuve ako režisér naozaj ide len hore a každým filmom je lepší a lepší, Herci podávajú výborný výkon rovnako ako v prvom filme ale predsa len to ešte viac vyzdvihujú. Najviac ma prekvapil Austin Butler akokoľvek som ho nikdy nemal rád, ale tu predvádza výkon svojej kariéry a postavu Feyda-Rautha Harkonnena pozdvihol medzi zloduchov úrovne Darth Vadera alebo Jokera z Temného Rytiera. Pomalšie tempo tiež skvele funguje, i keď by som možno ešte uvítal 10 minút naviše, ale inak nemám čo vytknúť, Duna 2 si právom zaslúži 100%.

Co je Andy? (2001) (seriál)

Seriál môjho detstva, a je dosť pravda, že práve tá nostalgia, ho stále drží v mojich očiach ako seriál ktorý si rád zapnem ešte aj teraz keď chcem prosto niečo u čoho nemusím rozmýšľať. Neobíde sa to ale bez chýb, áno niektoré epizódy sú naozaj dobré ale niektorú sú fakt mizerné a osobne by som povedal, že sa to poriadne rozbehlo až druhov sériou, a v tretej to už dosť strádalo, ale to tomu neupiera tu nostalgiu a jednoduchosť, pre mňa stále solídnych 75%.

One Piece (2023) (seriál) odpad!

Už chyba len Florence Pugh ako Robin, The Rock ako Kaido a Jim Carrey ako Franky a nove dno odpadu dejín netflixu je na svete.

Oppenheimer (2023)

Atómová bomba valcuje kiná v podaní Christiophera Nolana obrazom aj zvukom, toto je ďalší filmový zážitok ktorý si najlepšie vychutnáte na veľkom plátne, a nie doma na zadku vďaka streamovacej platforme. Veľmi oceňujem obsadenie známych hercov čo i len do mini úloh veľmi dobre tam sedia a ja osobne 100 krát radšej uvidím známu tvár než tuctového treťotriedneho herca ktorého našli pohodeného niekto na ulici v Californnií. Musím veľmi pochváliť prácu so zvukom ako aj s kamerou, rovnako samotných hercov ako Cillian Murphy tak Robert Downey Jr. sú naozaj skvelý, väčšina hercov je skvelých a každý dokáže aspoň na malú chvíľu zažiariť, ale každého rozoberať nechcem. Úprimne som sa bál dlhej stopáže avšak ani raz som sa nemusel pozrieť na hodinky, i keď pár krát my to hlavou preletelo. Začiatok je slabší, stred sa výborne rozbehne a drží sa, avšak posledných 45 minút už som sa bál, že ma Oppenheimer začne nudiť, ale teda páni ten záver ma držal napätého až do koncových tituliek. Celkovo ide o skvelý film ktorý si ale naozaj užijete len s veľkým plátnom, a je to tiež ten typ filmu ktorý si pozriete naozaj raz za dlhý čas, nesadne každému to naozaj nie, ale to čo má robiť dobre robí na výbornú a to čo mohlo byť zlé zostalo OK, hodnotím na 90%

Flash (2023)

Po dlhých odkladoch je tu konečne solo Flash film. Či už čítate komiksy alebo ste aspoň sledovali seriál The Flash, konkrétne poslednú epizódu 2. serie a 1 a 2 epizódu 3. serie viete viac menej čo sa tu stane. Paralela Flashpoint Paradoxu ju tu vlastne stále rovnaká, a našťastie ukočírovaná do solídneho komiksového filmu. Celý film by sa dal rozdeliť na seriál o 3 epizódach, prvá vás má vrhnúť do deja ukázať prečo stojí za to sledovať zvyšok, a poviem úprimne ten pocit som naozaj nemal, prvých 15 minút som doslovne prosil nech sa to zlepší a našťastie ono to vyšlo, druhá časť naberá o dosť temnejší podtón avšak ten nasilu humor hrozne veľa ako zachraňuje tak naopak aj kazí, tretia a posledná epizóda má za povinnosť celí film uzavrieť s koncom ktorý bude mať ako zmysel tak aj isté uspokojenie a dajme tomu, že na 80% sa to aj podarilo. Flash je plný zbytočného humoru, ako aj relatívne dobrého humoru, dobrej akcie proti ktorej som nemal nič, CGI v pár scénach hrozne bije do očí avšak v scénach kde prechádzame časom my to vlastne vôbec nevadilo, pár dobrých ale veľmi ľahko predvídateľných zvratov ani nepomohlo ale ani neurazilo, pár hercov ktorý poslúžili len ako výplň mi ale vôbec nesadlo a dúfam, že už ich neuvidíme. Celkovo ide ale o slušný film ktorý do istej miery poslúžil presne na to na čo mal a to bolo reštartovať DC universum, či sa toho ale chopia správny ľudia do budúcna je tá pravá otázka. Hodnotím na 73%.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Má to vôbec zmisel, písať recenziu? Keď už aj tak viem aké dám hodnotenie. No áno pretože musím povedať v čom je tento film tak dobrý. Či už je to nádherná animácia, hudba, alebo postavy, Spider-Man: Cez paralelné svety je pokračovanie na ktoré sa vyplatilo počkať, a film ktorý ja sám teraz vyhlasujem na najlepší Spider-man film aký kedy SONY prinieslo a, že konkurencia nie je malá avšak Spider-Man: Cez paralelné svety všetky ostatné hádže do vrecka a sám stojí na výslní, málokedy sa stáva, že pokračovanie prekoná prvý film, a tu sa to presne stalo. Toto je film ktorý má všetko čo potrebuje skvelé postavy, výbornú hudbu, skvelú akciu, úžasné zvraty, ale to všetko stále neopisuje to aké je to Majstrovské dielo, môžem len povedať BRAVO SONY. Dlhé roky sa nestalo, že by som dal najvižšie hodnotenie akémukoľvek filmu a to bolo dosť dlhá doba ale inak nemôžem, Spider-Man: Cez paralelné svety si právom odnáša 100% a už sa teším na pokračovanie.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Zakončenie našich milovaných Strážcov s Jamesom Gunnom ako ích poznáme nám prinieslo film s veľkým srdcom.  Plusy: Chukwudi Iwuji si svoju úlohu High evolucionary neskutočne užíva a je výborný, nielen dobre zahraný ale naozaj budí hrôzu a znechutenie zároveň, veľmi oceňujem, že sme konečne spoznali minulosť Rocketa (pravdaže tento film je hlavne o ňom), Hudba ako už u Strážcov býva je skvelá, CGI je za mňa naozaj podarené a o dosť lepšie než v poslednom Ant-manovy, takisto oceňujem aj tempo filmu nikam sa neponáhľa miestami stagnuje ale inak vôbec nemáte pocit, že film trvá 2 a pol hodiny. Mínusi: svižný začiatok - nudnejší stred - dobré zakončenie ako sa patrí, presne takto by som Vol 3 vysvetlil čo nie je ani tak zle ale ten stred mohol byť naozaj lepšie prekreslený, ku koncu už ale máme bohužiaľ viac WTF srdcových momentov a na tie ja naozaj nie som, je trochu škoda, že Rocketa sme viac nedostali 70% filmu sme len v jeho minulosti čo je pre film podstatné ale trošku mi to už vadilo, a celkovo postavy Adama Warlocka a Gamory tu boli naozaj nadbytočné vystrihnite tieto postavy a filmu to ani neublíži a za mňa je to škoda ale úprimne súhlasím z tím čo v recenziah vravelo viac ľudí, Gamoru mali nechať mŕtvu po Endgame a bolo by to lepšie, pretože sme mohli dostať príbeh o tom ako sa Quil vyrovnáva z jéj stráty a dávalo by to vačší zmysel než teraz keď je tu jej druhá verzia ktorá ale nikdy so Strážcami nebola. Záver: Strážci Galaxie Vol 3 je film s jedným veľkým srdcom Jamesa Gunna, ktorý mohol byť aj lepší ale rovnako tak aj horší, je to film ktorý si MCU nezaslúžilo ale ktorý naozaj teraz potrebovalo, je tu slušný humor, slušne napísané nové postavy ktoré majú reálne uverytelné motívy, zakončenie našich starých postáv, nový tím Strážcov tak ako nových Avengers, a ku koncu filmu jednu z najlepších akčných sekvencií akú MCU už dlho nemalo rovnako moment ktorý naozaj chytí za srdce. Hodnotím na 83%

Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Swordsmith Village (2023)

Veľmi podarené predstavenie 3 serie. Posledné dve epizody druhej serie + 1 epizoda tretej, čo sa môže pokaziť? Nuž hlavný problém boli titulky medzi epizodami ktoré zostali, mne ako fanúšikovi to neprekážalo ale pre niekoho kto anime ledva pozná a šiel len zo zvedavosti to bude predstavovať WTF moment, hoci to má všade nálepku “film” tak v skutočnosti je to špeciál a v tom je rozdiel, nie kazdemu to bude vyhovovať. Avšak animáciou sa Ufotable naozaj vytiahol a ja už teraz vyhlasujem, že víťaz Anime awards 2023 za animáciu je už teraz jasný, už prvá epizóda ma o tomto utvrdila a názor asi dlho nezmením. Hoci išlo o špeciál hodnotím na 97%, tie titulky to hodnotenie trochu zrazilo ale to je len minimum. Už vidieť to v kine a podotýkam, že sála bola plná bol skvelý zážitok.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Nemal som očakávania a ani som nepredpokladal kvalitný film, na Wakanda forever som sa oblúkom vykašlal a dodnes som ho nevidel, naproti tomu Ant-man Quantumania som istím spôsobom vidieť chcel aj preto, že prví Ant-man považujem za jeden z tých dobrých MCU filmov ale dvojka bola mizerná takže ako mohla dopadnúť trojka po Endgame? Plusy: CGI pôsobí dobre miestami síce zelené plátno bije do očí, príbeh nieje zlí ale mal naozaj na viac možno by pomohla dlhšia stopáž aspoň o 15 minút, na moje vlastné prekvapenie film ma udržal napätého až do konca a vôbec som nemal potrebu pozerať na hodinky, Jonathan Majors sa ako Kang naozaj predviedol a je skutočne tou postavou ktorá celí film ťahá a už sa neviem dočkať čo ďaľšie nám v iných MCU projektoch predvedie, no a spomeniem ešte hudbu tá bola dobrá. Mínusi: trápne superhrdinske reči typu môžeš byť kým chceš aj bez ohľadu na to čo si urobil fakt nefungujú, humor je akože slušný ale pchať ho do vážnych momentov je fakt len na škodu, Modok z ktorého sa stane akurát MEM na nešťastie, a poriadne deravý scenár v pár momentoch hlavne keď sa zamyslíte, že k ničomu z toho nemuselo dôjsť keby padla jedna jediná veta. prvá polovica výborne buduje svet a napätie len aby ta druha sa začala rýchlo rozpadať. Záver: možno nejde o perfektný film čo ani Ant-man nikdy byť nemohol je tu dosť premrhaného potenciálu, ale ani trochu nieje úplno dno MCU ako Thor Love and Thunder, ja môžem ale naozaj povedať, že som sa bavil a teším sa na viac Kanga, hodnotím na 73%