Blade Runner 2049 (2017)

Pokračovanie Blade Runnera , som bral naozaj skepticky, prvý Blade Runner z roku 1982 som nikdy velmi nemusel nebudem hovoriť, že je to zlí film ale nieje to film ktorý bi som ja mal rád, tempo je strašne pomalé a nieje tam nič také čo bi ma zaujalo film nieje ani tak veľmi dlhý ale mne jeho pozeranie pripadalo ako večnosť . Ale u tohto pokračovania som ten pocit vôbec nemal tento film je vynikajúci hoci je dosť dlhý , samotný dej ma držal napnutého až do konca to je presne rozdiel medzi Blade Runnerom 2049 a prvým Blade Runnerom , neustále su nejaké prekvapenia a keď už si divák myslí že vie pár vecí dopredu je to úplne inak a mňa samotného to naozaj chytilo . Tento film beriem ako nevyhnutné pokračovanie ktoré prísť muselo je len málo filmových sérii v ktorých je ovela lepší druhý film (pokračovanie) , napr. filmy ako Terminátor 2 či Votreleci boli o dosť lepšie ako ich prvé filmi a Blade Runner 2049 sa tam podla mňa zaraduje tiež . Trošku menším sklamaním bolo že Harrisna Forda sme vydeli až niekedy za polovicou filmu ale v danom príbehu to vôbec neprekáža , Ryan Gosling budem úprimný nikdy som ho ako herca nemusel no po zliahnutí musím povedať, že bol naozaj dobrý , Jared Leto ma zas prekvapil svojim výkonom stvárnil svoju postavu naozaj vierohodne , Sylvia Hoeks ako najväčšia záporačka ma naozaj prekvapila svojou aroganciu a vystupovaním jasne všetkým ukazuje aká je nadradená a ona naozaj je, Ana de Armas ako Joi program ktorý len pomáha dotyčnému aby si nepripadal tak sám je naozaj dobrá, je trochu škoda že nebola replykant ako K ale to je vlastne dobre ak totiž bola príbeh mohol byť o niečo iný a možno už by bol aj horší . Záver bol som pripravený dať tomutu filmu nanajvyž 4 hviezdy a potom čo som ho dopozeral mu nemôžem dať menej ako 5 hviezd za mňa ho hodnotím na 91 %

Poslední samuraj (2003)

Film je zrýchlene povedane vynikajúci. Ked ide o akčné filmy viete , že Tom Cruise ako obvykle robý všetky kaskadérske kusky sám , vždy v ulohách drsných chlapov ktorý bojuju až do konca , čiže tipický herec len pre akčné filmy . Ale nie, v tomto filme som Toma Cruisa vydel naozaj ako dobrého herca ktorý do tohto deja zapadá naozaj skvele vo Filme ako Mission Impossible bi mohli jeho postavu preobsadiť aj iným hercom a mne bi to bolo vlastne jedno ale v tomto filme je podla nenahraditelný, . Postava Nathana Algrena je príklad vojaka (kapitána,velitela) ktorý sa cíti prevynilo kvoly tomu všetkému čo urobil a Tom Cruise ho stvárnil naozaj dobre . Algren chce mať konečne pokoj , no kvoly jeho skúsenostial v boji proti Apačom po ňom chcú aby išiel do Japonska pomôcť proti rebelji samurajov hoci nechce nakoniec ide . Algren sa nikdy so samurajmi nestretol a nevie čo od nich čakať je prekvapný ked sa dozvie že samuraji používaju len meče , luky a šípy a nie strelné zbrane . velmi rýchlo má rozkaz isť do boja no on vie že Japonský vojaci niesu na ne tento boj pripravený. A mal pravdu po chvýli su na bojisku uplne rozdrtený samurajskov precíznosťou , Algren bojuje až kím mu nedojdu sily , a ked sa ho samuraj pokusi dorazil v poslednom momente do neho zarazí kópiu . Celý ten jeho boj urobý dojem na Katsumota (Ken Watanabe) a tak ho vezmu k nim do dediny , kvoly blížiacej sa zime musí Algren ostať s nimi . Aj ked to je zo začiatku ťažké velmi rýchlo si to miesto zamiluje . A ked prišla jar mohol sa vrátiť naspäť do mesta a isť do Ameriky , no ked si uvedomý že armada ma nové zbrane a su lepšie vycvičený a maju lepšie vedenie , že to nebude trvať dlho kým nedôjde k masakru , Algren je však tento krát rozhodnutý bojovať na strane samurajov ktorý sa behom tých pár mesiacov stali pre neho viac než len priatelmi . Trochu klišé že ? Ako keby už tak nebolo dosť podobných filmov ale v tomto to funguje tak dobre že nemáv nič proti . Kostými a masky su urobene na "výbornú" a ja naozaj musím pochváliť ludí ktorý ich vyrobili . Hudba je ukludnujúca (nie v akčných scénach :D ) vo vela filmoch máte akčnú alebo depresívnu hudbu tam kde nechcete a tu vám to nehrozí , herecké obsadenie je podla mňa v každom ohlade výborné . a na záver musím povedať je naozaj len pár filmov pri ktorých sám na konci plačem nehladne na to kolko krát si ich pustím a tento tam patrý právom , "by the way" filmom ako Logan, Armagedon alebo Titanic sa u mňa neušla ani slza tak posudte sami .

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Na tento X-men film som išiel bez toho aby som vydel X-men Prvá trieda , a vôbec mi to neprekáželo stačilo mi vedieť mená a hned som vedel o aký character ide aj v minusolti kde všetci museli vyzerať mladšie preto tam boli herci ktorých som vlastne nepoznal ale nevadilo mi to lebo po tom ako som vydel tento film a potom som si pustil Pruvú triedu sám som si musel povedal že toto pokračovanie X-menov je vynikajúce s ohladom na to že Prvá trieda je pre mňa naozaj "blbosť" . Nehnevajte sa na mňa herecke obsadelnie v Prvej triede je dobre k tomu nič ale ten dej a celková atmosféra pôsobili neuveritelňe slabo a chaoticky ten film bol pre mňa neskutočne odfláknutý práve preto som z tímto X-menom tak prekvapený . Už len tá prelínavosť medzi minulosťou a buducnosťou bolo to čo ma na tento film nalákalo , samozrejme aj návrat starých postáv , pár nových postáv ktoré som si tiez velmi rýchlo oblubil . Bryan Singer odviedol na tomto filme dobrú prácu , návrat Hugha Jackamana ako Wolverina a Patrick Stewart ako pr. X bol pre tento film dôležitím lebo ja si neviem predstaviť , že X-men film bez tichto dvoch bi bol skutočne X-men film. Medzi hercami ktorý stvárnili mladšie verzie v minulosti sa mi najviac oblubil Michael Fassbender v tom čase pre mňa uplne neznámi herec teraz patrý k mojim najoblúbenejším , stárnil Magneta naozaj vynikajúco , prišiel mi ako Magneto o dosť lepší než Ian MCKellen , aj ked ho mám rád , ako Magneto mi neprišiel velmi dobrý , dalšie postavy ani velmi hovoriť nemusím kedze ich všetci dobre poznáte , ale taktiez som bol rád navratom Icemana, Kolosa, Storm, Rogue atd.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Ako to len povedať slušne , absolutne zbitočné pokračovanie rovnako ako Transformers 4 (Zánik) . Seriu Transformers od M. Baya som sledoval v kine od prveho filmu , a hoci mnohý maju rozdielne názory tak celkovo sa mi Transformers 1 až tak nepáčil oproti 2 a 3 . V Transofrmers 1 som nedostal to čo som od filmu očakával riadne suboje robotov , tie mi prišli až trápne , malo to velký potencial no nebol využitý z mojho pohladu . Potom prišla do kín Transformers 2 a z tímto filmom som bol oproti jednotke spokojní , presne tie chladnokrvne boje medzi Autobotmi a Deceptikonmi ktore v jednotke chýbali . A potom o dalšie 2 roky tu mame Transformers 3 ktoremu na akčnosti a bojových scenach vôbec neubúda až sa o všetkom rozhodne v poslednom velkom boji v ktorom ide o všetko a mňa tie bojové sceny naozaj dostaly a bol som z filmom spokojný , jednotka bola ako slabší odvar ktorý mal naštartovať celú sériu , dvojka ako dávka prekvapení a viacej akčnosti, trojka bola pre mňa dobrým ukončením a keby to bol posledný Transformer od M.Baya vôbec bi som nebol nebol sklamaný pre mňa je to dobrá trilogia ktoru už nebolo treba viac naťahovať. No a čo sme dostali potom 2 absolutne nudne a zbitočné pokračovania , jediná vec na ktorú ma tieto filmy nalákali boli v štvorke Dinoboti a v pätke boj medzi Optimom a Bumblebeem to je to jediné kvoli čomu som na tieto dva filmy išiel , myslím si že Mark Walberk je dobrý herec ale to že bol v tíchto dvoch filmoch ím vôbec nič dobré nepridalo , pre mňa ostanú Transformers 4 a 5 len trpkím sklamaním.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Vela ludí hovorý o tom ako je knižka lepšia , ja osobne to povedať nemôžem pretože som ju nečítal a ani nebudem lebo si nechcem pokaziť dojem z filmu ktorý je pre mňa zatial najlepší aký som kedy vydel . Odhalenie tajomstva či svätý Grál naozaj existuje a čo vlastne je , ked som tento film vydel prvý krát hltal som ho bez prestávky a na konci som si povedal len "VAU" . Hudba je vynikajúca , Hans Zimmer toto meno vydíte u hromady dobrých filmou a tak už dopredu viete , že čo sa tíka hudby film bude skvelý a ja musím povedať , že hudba je úžasná je jedno kolko krát si tento film pozriem posledné 4 minuty mam zakaždím husiu kožu pretože ten moment a hudba do seba zapadaju perfektne . Herci Tom Hanks ,Jean Reno a Ian Mckellen patria k mojim najoblubenejším hercom už velmi dlho , a len malokady stretnem niekoho kto bi ich nepoznal aspoň z jedného filmu , Tom Hanks ako profesor Langdon svoju postavu stvárnuje velmi dobre vystupuje ako človek ktorý sa naozaj vyzná v starých mítoch ,simboloch a povesťiach , Jean Reno vyšetrovatel zo svojráznymi metodami a Ian Mckellen ako starý muž ktorý sa celý život snažil najsť Grál a ukázať pravdu o tom ako cirkev len klame celému svetu , herečka Audrey Tautou ako vnučka zavraždeného Sauniera (Jean-Pierre Marielle) uprímne si myslím že to mohla zahrať aj trochu lepšie v niektorých scénach mi prišla velmi nazaujatá , Paul Bettany ako Vision v Avengeroch tu ako Silas muž ktorý pre vieru a spasenie spravý aj to najhoršie svoju rolu zahral podla mňa na výbornú pre mňa bol toto prvý film v ktorom som ho videl a hned som si ho oblúbil . ak bi som tomuto filmu chcel jednu vec vytknúť tak je to dlžka filmu ked vydíte prvý krát ste napnutý (ak ste nečítali knihu) až ku koncu a potom zrazu sa pozriete na hodiny a poviete si toto bolo take dlhe ani som si neuvedomil ,presne moja reakcia ked som vydel prvý krát ale potom už som pár vecí musel pretáčať ked som chcel vydieť to zaujímave , to ale vôbec nezmení moje hodnotenie tohto filmu .

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Tak ako mnohý aj ja som velmi tešil na tento film už potom čo som vydel prvý trailer , ale už ako to poznáme ked je trailer k filmu až príliž dobrý film samotný už biť nemusí. Už Strážcov Galaxie 2 to až tak neplatí ako trailer tak aj film ma naozaj prekvapili kvalitou takmer po každej stránke ( dobre až na pár výnimiek ) . ked ide o dobru hudbu či akčné scény v ktorých ako už v každej Marvelovke nesmie chýbať trocha toho humoru v tomto som sklamaný vôbec nebol , alebo herci či dablery odviedli solidny výkon u svojich charakterov, vtipné hlášky len sršia a to hlavne od Draxa a Rocketa , malý Groot je tipicke nechápavé malé dieťa a zapadá do všetkého velmi dobre no nie výborne po niakom čase vám to už príde "príliš" a stráca to svoj šmrnc , Yondu ten sa ukázal v ovela lepšom svetle ako ako v prvom filme , dozvieme sa viac o jeho minulosti a jeho vzťahoch z ostatnými hlavami plienitelov , osobne si myslým že Yondu bi bol dobrou posilov pre strážcov galaxie v Avengers Infinity war a potom v dalších strážcoch je škoda že sme ho teda vydeli naposledy. A teraz záporák EGO (Kurt Russel) to ako vážne ? Ako hlavného nepriatela to berem ale Quillov otec to som jediný komu to príde riadne cez hlavu , viem pochopiť že potom čo bol schopný vydržať kameň nekonečna v prvom filme , a potom ako mu na Xandare povedali že je ho otec bol nejakého prastarého pôvodu , a kedže viem kto je v komikse jeho otec tak som očakával že to bude ten istý len mu daju zaujímavejší pôvod toto bi som bral , ale EGO ? Živuca planéta ? A takisto ten posledný boj medzi Quillom a EGOm bohužial pre mňa čiste sklamanie v tomto smere .