O mrtvých (1981)

LFŠ 2009: Špatně natočený dokument o velmi zajímavém tématu. O to víc mě mrzí nudné zpracování, které mi kazilo celý prožitek. Samotné téma pohledů na smrt u různých kultur by si zasloužilo něco víc.

Dead Leaves (2004)

LFŠ 2009: Pro mě asi první setkání s japonským animovaným čímsi (pokud nepočítám Pokemon a seriál mého dětství Candy Candy) a bohužel musím říct, že bych byla možná raději, kdybych se s tím nesetkala. Neříkám, že to celé bylo špatné, světlé chvilky by se našly, ale bylo jich tam pro mě až moc málo na to, aby mě to pořádně zaujalo.

Kostka 0 (2004) odpad!

Celé mi to přišlo jako jedna velká, zbytečně natočená blbost, která mi hloupě vysvětluje něco, co bych si raději pouze domýšlela.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Kam se podělo tajemno a strach, které byly přítomny v jedničce? Bohužel zmizely ve výmyslu jménem Hypercube. Postavy vypadají, jakoby se svou situací nesmírně bavily a ani si nedělaly obavy o svůj život. Navíc to ke konci je zmatené a překombinované ve snaze vytřískat z nápadu co nejvíc tak, aby z toho aspoň něco bylo, když se celý film postavy pohybují z jedné bílé krychle do druhé (i když pravda, že bílé místnosti působí možná hůř, než ty barevné v jedničce). Dvě hvězdy za to, že to místy bylo aspoň vtipné.

Vzpomínky (2006)

Asi nejsem jediná, komu při sledování tohoto filmu vytanulo na mysl Minority Report. Deja Vu se ovšem dost liší - je zbytečně přeplněné paradoxy a komplikovaností, je nudné a předvídatelné. Pomalu až do poslední chvíle jsem doufala, že mě překvapí a logicky vyústí tak, jak by člověk předpokládal. Bohužel nepřekvapil. Mohl to být s trochou rozumu dobrý film. Ovšem jen mohl.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

V podstatě příjemná, odpočinková věc, která mi ale zatím ničím zas tolik nevybočuje. Po 1. sérii tři hvězdy, dál se ještě uvidí.

Andělé a démoni (2009)

Šifra mi nabídla aspoň něco jako alternativní, byť pokulhávající, pohled na určité historické skutečnosti a navíc se mi líbila. Andělé a démoni mi nenabídli zhola nic. A nic je na více než dvě hodiny času dost málo.

Star Trek (2009)

Mimo jiné - Chris Pine byl k sežrání :)

Vévodkyně (2008)

Historický film pěkný na pohled...nic víc, nic míň. Ovšem člověk se někdy přece jenom rád jen tak dívá.

Dokonalý trik (2006)

Jen víc takových filmů! Tahle kombinace příjemného příběhu, který je po celou dobu filmu zahalen lákavým tajemstvím, sympatických herců a kouzelnických triků mě prostě dostala.