T.M.A. (2009)

LFŠ 2009: Pokud to Herz myslel vážně, tak odpad. Pokud si dělá srandu a chce poukázat na nesmyslnost moderních hororů, tak dvě hvězdy. V průměru jedna. Ale musím říct, že tak hloupé dialogy a spoustu nesmyslně spatlaných věcí dohromady jsem už dlouho neviděla. Důkazem toho budiž i fakt, že se lidé v sále při sledování "hororu" smáli. A šílenou hrůzou to určitě nebylo.

Muž na laně (2008)

LFŠ 2009: Sympatický, nenásilný dokument, který zaujme a nenudí. Před jeho zhlédnutím jsem ani netušila, že se někdy něco takového opravdu událo a musím říct, že to na mě zapůsobilo.

El Paso (2008)

LFŠ 2009: Bohužel pro mě nový film Zdeňka Tyce naprosto ničím nevybočuje z průměru. Nejsem si ani úplně jistá, co vlastně chtěl autor filmem říci. Snaží se upozorňovat na romskou problematiku? Nebo se snaží říct, že i mezi nepřizpůsobivými Romy můžeme najít rodiny, které chtějí své problémy řešit? Nebo že máme mít trpělivost? Nebo co vlastně?

Česká RAPublika (2008)

LFŠ 2009: Čekala jsem víc. Bavila jsem se, to ano, ale nemůžu říct, že bych se dozvěděla něco nového. A to se prosím o českou hip hopovou scénu nijak nezajímám, ale člověk chtě nechtě vždycky něco pochytí. A to, co jsem pochytila, mi dokument akorát zopakoval a potvrdil. Dobrým zpestřením na konec byla účast Hany Hegerové, na ni si stojí na závěr počkat.

Ježíš je normální! (2008)

LFŠ 2009: Vážně mě baví a následně hned znechucují komentáře, kteří komentují obsah, respektive kteří kometují onu církev a staví se k ní silně negativně, což pak stahují na celý dokument. Ono stavit se k takovému fanatismu negativně je snad u rozumně myslícího člověka normální. Mě dokument nadchnul. Tereza Nvotová mi nenásilným způsobem přiblížila fanatickou církev a já jsem ráda, že do dokomentu v tomhle ohledu nevstupovala, protože tím dala prostor divákovi, aby si udělal vlastní názor sám. A co se týče srazu bývalých spolužáků bratislavské křesťanské školy nemám nic proti. Myslím, že i debata s jejich bývalým učitelem ukázala zajímavý pohled na to, jak tito lidé vnímají svou víru.

Bennyho video (1992) odpad!

LFŠ 2009: Nevím, jestli jsem viděla stejný film jako ostatní hodnotící tady, ale pro mě Bennyho video představovalo nejdelších 105 minut na letošní filmovce. Bylo to nudné, nelogické, zbytečně dlouhé. Nechápu, proč bych se měla jak dlouho koukat na dovolenou v Egyptě a podobné ptákoviny, když mě zajímají úplně jiné, podstatnější věci ve filmu. Navíc bez zbytečného natahování to mohlo mít grády a jen hodinovou stopáž (i když i to by možná bylo dlouhé)...asi jsem to nepochopila.

Anténa (2007)

LFŠ 2009: Myslím, že pokud se člověk při filmu uvolní a bude si ho užívat tak, jak je mu servírován, bude se bavit. Nehodnotím jen kvůli tomu, že jsem na konci díky pokročilé noční hodině usnula.

Normal (2009)

LFŠ 2009: Tak vám nevím, nemůžu říct, že by mě film nudil, ale ve své podstatě nepřinesl vůbec, ale vůbec nic nového. Podobnost s Mlčením jehňátel je až odpuzující a filmu nepomáhá ani přílišná líbivost. Na naše poměry sice nezvyklý film, ale asi je stále co se učit.

Babička (2008)

LFŠ 2009: Jedním slovem zklamání. Myslím, že se slečna/paní režisérka měla jasně rozhodnout, co vlastně chce natočit, protože výsledný hybrid hraného filmu a dokumentu (pry tam byly asi dva autentické záběry) byl špatný. Myslím, že udělat normální hraný film a do titulků hodit známé "Podle skutečných událostí" by bylo nejlepší a nejmíň násilné řešení.

Intimní osvětlení (1965)

LFŠ 2009: K filmu mě napadá jen slovo "obyčejnost". Chvíli jsem se bavila, chvíli neskutečně nudila, ale ve výsledku to ve mně nenechalo nic. Možná na tom má zásluhu i předlouhý úvod polsky hovořící slečny, která to sice asi myslela dobře, ale spíš nás otrávila předem.