Autopohádky (2011)

LFŠ 2011: Samotné pohádky mi přišly vcelku dobré, každá trošku jiná, byť v některých případech se známými náměty. Ovšem ta hraná část, ta mi přila docela mimo. Chápu její účel, ale prostě ne.

Nevinnost (2011)

LFŠ 2011: Jan Hřebejk v diskusi zmiňoval, že Ondřej Trojan odmítl produkovat tento film, protože ho scénář něčím iritoval a nebyl s ním spokojen...zjevně věděl proč, škoda, že Hřebejk už ne.

Občanský průkaz (2010)

LFŠ 2011: Nejvíc oceňuji to, že tenhle film byl jiný, než těch několik předchozích filmů na motivy Šabacha...konečně to bylo jiné a bylo to dobré. Ondřej Trojan se trhl včas :).

Sedmý kruh (2008)

LFŠ 2011: Asi jsem divná, ale mně to nevzalo vůbec. Žádné slzy, žádný šok, žádné hluboké uvědomění, prostě nic.

Viditelný svět (2011)

LFŠ 2011: Tak nevím, ale asi jsem viděla jiný film, než valná většina hodnotících. Bavilo mě to, nenudila jsem se, neměla pocit, že se tam něco zbytečně natahuje... A spekulovat nad tím, jak by vypadal film bez Ivana Trojana je bezpředmětný, Ivan tam prostě je a je skvělej.

Matka Tereza od koček (2010)

LFŠ 2011: "Kdy a proč vzklíčilo iracionální zlo v chlapcích z dobré rodiny?"...to se bohužel nedozvíme, vlastně se nedozvíme takřka nic.

Nesvatbov (2010)

LFŠ 2011: Dokument o praštěném starostovi a singles, kteří vlastně singles v pravém slova smyslu vůbec nejsou, ale jsou to lidi, kterým se holt zatím nepoštěstilo oženit se či vdát. Pro mě poměrně povrchní zpracování, u kterého navíc vlastně ani nevím, co nám chtěla režisérka sdělit, jestli tedy vůbec něco chtěla.

Číslo 9 (2009)

Po vizuální stránce pěkný, ale po té dějové nuda jak hrom. Celý film čekáte, jestli se konečně stane něco "hmatatelného", ale nedočkáte se. Pokud se vám líbil trailer, nekažte si ho filmem.

Nejsem tvůj přítel (2009)

LFŠ 2009: Za prvních 15 minut s dětmi ze školy klidně pět hvězd, i když vím, že je to zásluha především dětí, nikoliv tvůrců filmu. Za hlavní film silnější tři, protože si nemůžu pomoct s pocitem, že tohle už tu bylo. Do sebe zamotané a všemožně propletené vztahy jsou určitě poutavé a líbí se mi, že nás zavádí do maďarského prostředí. Celkově trochu slabší čtyři hvězdy, a to asi také proto, že film přece jenom z většiny filmů, co jsem na letošní filmovce mohla vidět, lehce vybočoval.

Brutální Nikita (1990)

LFŠ 2009: Starší akční film, který byl ve své době určitě skvělý. Bohužel dnes už jsme zhýčkání trochu jinak nastavenou laťkou. A neskutečně mě vytáčela hlavní hrdinka svým ječením. Kdyby to šlo, bylo by to na 3,5*.