Old Shatterhand (1964)

75 % - Je beze sporu, že českými televizemi dokola omílaná trilogie + Poklad se vryly jako pravé Vinnetouovky, a další méně známé filmy ze série jsou něco jako béčko. Osobně si ale myslím, že Old Shatterhand za úrovní zmíněné čtyřky příliš nezaostává. Akorát není tak zlidovělý.

Svéráz národního rybolovu (1998)

80 % - Lov pro mě zůstane top class, ale dvojka rozhodně není žádný úpadek. Pořád je to nabité hláškami a absurdními situacemi, figurky jsou stejně komické jako v Lovu. Akorát je to už druhorozený synek, no...

Zloděj životů (2004)

40 % - Tváří se to jako áčkový blockbuster, ale je to béčko s áčkovými herci. Nuda nuda, šeď šeď, záporák zcela bez charismatu, scénář plný klišé a trapná pointa. Ale nejhorší je, že od začátku víte, kdo je padouch a jak to celé skončí.

Company (2003)

45 % - The Company je krásnou ukázkou toho, jak nudný může být podobný námět, který je jindy zpracovaný brilantně. A to v i případě jednoho režiséra: Roberta Altmana. Jeho Zítra nehrajeme! má s The Company hodně společného. Jedno se odehrává na poli baletního sálu, druhé v kabaretu. První je zdlouhavé a nudné, nejde postavám pod kůži a jenom je tak sleduje. Druhé otevírá postavy divákovu srdci, jde jim pod kůži a do nitra jich samotných. Přitom v obou filmech není dějový rámec nijak výrazně odlišný. Zpracování a celkové vyznění je ovšem jako den a noc.

Chuť melounů (2005)

40 % - Chtěl jsem to dokoukat do konce, ale DVD přehrávač se po 80 minutách rozhodl, že toho má už dost, a odmítl zbytek tohoto "filmu" přehrát. Zjevně mě chtěl uchránit dalších 30 minut nudy. Být Melouny film, u kterých bych v tu chvíli byl vtažen do děje, asi by mě to pěkně n..lo, ale vzhledem k zážitku z předchozích minut mi to bylo celkem jedno. Nuda.

Tři barvy: Bílá (1994)

70 % - Nevidět Červenou a hodnotit to separé, asi bych šel výš. Bez kontextu špička, takhle pod Červenou. Ale mistrně vyprávěné a brilantně zahrané, konec poněkud černohumorný, na každý pád originální a atypický. Tohle by si v Hollwoodu nelajsli :-)

Dvojí hra (2009)

55 % - Další recyklát toho, co už tady bylo dřív mnohokrát v lepším balení i s lepším obsahem. Upachtěné, překombinované a závěrečný zvrat "všechno je jinak" má tak málo emocí, že jsem byl spíš rád, že film skončil. Takové horší Sejmi eso, snaha o kompilaci Ocean's 11 a Mr. a Mrs. Smith je jako pářit veverku a sysla.

Wrestler (2008)

95 % - Rocky Balboa, ze kterého je brutálně servaný hollywoodský patos a sentiment. Drsný film na povrchu, drsný i dojemný ve svém nitru. Skvělý Mickey Rourke, je to vpravdě jeho one-man-show a ostatní herci mu dělají pouze kulisy. Springsteenův song na závěr pak svou náladou a skvělým textem už je podtrhuje tenhle strhující příběh. Aronofsky mě po Fontáně zase nezklamal a jsem notně zvědav, jak dopadne jeho další "bojovnický" film The Fighter :-)

Pravidla lži (2006)

80 % - Na české poměry neskutečně kvalitní film, navíc debut režiséra. Smekám. Dobře napsaný scénář, zajímavé a zdařile zahrané postavy, dobrá gradace děje. Brilantní rozuzlení. Kéž by u nás vznikalo víc takových filmů!

Krysař (2003)

20 % - Jam mám F.A. Brabce rád, tak Krysař mě totálně minul. Natočit celovečerák za jeden den? Prosím! Scénář je ovšem tak slabý, až nevím, a to je základní kámen úrazu. S chytřejším scénářem by se určitě i za těch 24 hodin dal natočit mnohem lepší kus. Tím jsem si jist.