Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

60 % - Nenadchne, ani neurazí, nenudí, ani nezvedá ze židle. Prostě klasický průměr, který průměrnou linku neopouští nad ani pod.

Cotton Club (1984)

80 % - Skvělá gansterská retro atmosféra, potěšující Richard Gere (byť spíše se lépe cítí asi v jiných typech postav) a mladičký Nicolas Cage, pro změnu v jedné ze svých lepších rolích. Njn, jeho strýc byl formát, který by ho do role motorkáře s hořící hlavou asi nikdy neobsadil :-D

Emmanuelle 4 (1984) odpad!

10 % - Zcela zbytečný film, který snad ani filmem v pravém slova smyslu nazvat nelze. Nic se tam neděje, nemá to příběh, natočeno jen kvůli tomu, aby se hlavní hrdinka mohla svlékat. Klasická ukázka samoúčelného filmu, který stvořili lidé bez nápadu. Že film s erotickou tematikou přitom nemusí být zívárna a nuda, svědčí třebas Sex a Lucía... Do DVD přehrávače se mi to dostalo díky tomu, že jsem to vylovil z vánočního firemního balíčku DVD, a nechápu, že jsem to dokoukal do konce :)

Goodbye, Emmanuelle (1977)

15 % - Nudná nuda, pro někoho možná nostalgické erotické retro. Pro nejzajímavější v tom, že jsem viděl Seychelly v roce, kdy jsem se narodil, a mohl je porovnat se Seychellami současnými. Víc kladů tam ale nevidím :-)

Prázdniny v Římě (1953)

100 % - Pro mě jednoznačně nejlepší film s Audrey, love story jako hrom. Chemie mezi ní a Gregorym Peckem by zkratovalo i ten nejsilnější jistič. Prostě nádhera od začátku až do konce, který je udělaný úžasně, úplně jinak, než jak by příběh uzavřela většina dnešních režisérů.

V pasti (2005)

65 % - Jízda pro dva herce. Wilson i Page jsou super, ale kdyby se to o něco zkrátilo, film by nabral mnohem větší dynamiku a vzal by dech. Takhle jsem u něj stihl v pohodě dýchat.

Válka rozumu a cti (2006)

80 % - Výtečná práce. Čekal jsem spíš nějaké béčko, druhou ligu vedle Hrdiny, Klanu létajících dýk či Tygra a draka, ale vtáhlo mě to a oslovilo. Výborný Andy Lau, skvělý scénář, výprava a kostýmy. Vůbec nevadí, že se to celé motá kolem jedné pevnosti (města). Žádná slepenina tradičních klišé včetně zdařilého závěru, který mě opravdu překvapil, že tvůrci našli odvahu nejít cestou očekávaného klišé.

Zmatená duše (2007)

40 % - Až na pár vtipných momentů mě to vůbec neoslovilo, spíš se to nepříjemně vleklo a čekal jsem, až to skončí. Filmy normálně nevypínám, zajímá mě, jestli z podprůměru dokážou tvůrci nějak vybruslit, ale tady jsem byl rád, že to skončilo. Docela dlouhá hodina a půl.

Čekej do tmy (1967)

100 % - Úchvatný psychologický thriller, ze kterého jde mráz -20 stupňů. Skvělá Audrey v úplně jiné poloze, než jak ji obvykle známe. Důkaz, že pro špičkovou podívanou není třeba rozmáchlých lokalit ani stamilionových triků. Stačí jeden byt...

Lars a jeho vážná známost (2007)

85 % - Podobné téma řeší franbcouzská Monique, ale tohle je úplně jiná třída. Zajímavější a působivější. Naprosto mě odrovnal Ryan Gosling, kterého jsem v roli dlouho nepoznával :-) Konec je trochu mainstreamově pojatý, ale i tak je to film, který mě mile překvapil. Nečekal jsem totiž od něj nic než americkou slátaninu.