Vaterland - Lovecký deník (2004)

40 % - Jařab si chtěl zahrát na Lynche, ale... kdybych si mohl pod povrchem vyprávěného "psychedelického" příběhu alespoň mohl najít něco svého. Bohužel. Zůstala jen lehce křečovitá změť čehosi, co mi dosud není úplně jasné.

Mezi mužem a ženou (2005)

60 % - Jakkoli jsem se celou dobu snažil pochopit formální rozdělení obrazu, nepochopil jsem ho. Občas tam probleskl smysl, například při představách, které kontrastovaly s realitou, ale jinak mi to přišlo spíše rušivé než smysluplné. Jistě originální pokus, ale nejsem si jist, jestli to trochu nezabilo příběh. Btw, oba hlavní hrdinové jsou v téhle konverzačce excelentní.

Tři barvy: Červená (1994)

90 % - Wow! Impozantní dílo a skutečné korunování celé trilogie. Skvělé psychologické drama s okouzlující Iréne Jacob. Wow! :-)

Na dno vášně (1997)

80 % - Příběhy vyhnané do extrému prostě Almodóvar umí, a jakkoli se může zdát rozehraný příběh bizarní a nereálný, diváka prostě strhne. Mistrně napsaný a odvyprávěný kus, který je napínavý od začátku až do konce.

Paříž, když to hoří (1964)

40 % - Nebýt Audrey, tak jsem to snad nedokoukal (to ne, já filmy z principu nevypínám:-) Po všech stránkách (s výjimkou Audrey:-) (Pod)průměrný film, romantika bez romantické chemie, osud hlavních postav mě vůbec nezajímal, stejně jako vyprávěný příběh, konec bez gradace. Pro obdivovatele Audrey asi povinnost, ale pro ostatní nezáživná záležitost.

Milionář z chatrče (2008)

55 % - Akademii vzalo za srdce TÉMA, nikoliv jeho PROVEDENÍ, rozněžněla se a nasypala Milionáři osm Oscarů, včetně toho za scénář, na měž by se začínající scenáristi mohli učit, co nedělat. Rozhodovaly city, nikoliv profesionální úsudek. S tímhle kalkulem byl taky film natočen. Nepamatuju si, kdy se stejně slabý film stal králem Oscarů. Říct "Dojalo mě, jak se ten kluk hezky usmívá, že je z indického slumu a že ho potkal pohádkový osud" je málo argumentů pro 8 Oscarů. Na ty to prostě nemá. Jestliže např. Zelená míle před devíti lety nezískala Oscara ani jednoho, a tohle hned osm, tak kde to jsme? :-) Takových Dvanáct od Michalkova je ukázka výtečně promyšleného scénáře do všech detailů, ne prvoplánová otřepaná báchorka, na kterou se navěsí patřičné ozdoby, které rozslzí svět a osm Oscarů je doma...

P.S. Miluji Tě (2007)

75 % - Chytře udělaný film, který mě zaujal, přestože nejsem ženská a nebrečel jsem u něj (od toho mám jiné filmy:-))) Butler a Swank jsou super, jiskří to mezi nimi, a právě o to v romantických filmech jde, protože ta dějová šablona je vždycky něčím otřepaná. Pokud mezi hrdiny, může se jít i sebelepší a prudce originální romantický scénář vycpat. // No a plusem je to zelené Irsko, och :-)

Zkouška věrnosti (2001)

60 % - Pro mě docela průměr, který svou kvalitou odpovídá tomu, že jednalo o direct2DVD release. Na sobotní podvečer dobré, ale nic víc.

Katakomby (2007)

40 % - Pointa je tak překvapující, až jsem si říkal, jestli je to možné po tom průběhu. Přišla mi v první chvíli dobrá i prvoplánová zároveň, překombinovaná i trapně triviální. Jinak nic extrovního.

Prokletí domu slunečnic (2007)

35 % - Kolik takovýchle hororů, které se vzájemně klonují, že člověk vůbec neví, jestli kouká na něco nového, nebo na záležitost, která kiny prošuměla před dvěma lety, ještě vznikne, než producenti pochopí, že bude lepší peníze zainvestovat do něčeho pořádného???