Predátor (1987)

Z ucty ku klasike davam 3*. Mozno vo svojom case skvely film, ale stroj na cestovanie v case nemam, cize smola.

Třináctka (2003)

Uff, nuz, po velmi nezazivnom zaciatku a dost pomalej prvej tretine filmu to zacne dooost hustnut, ani nie tak dejom, ako atmosferou az sa zda ze to viazne a niekto sa moze zacat nudit. Napatie vo vzduchu sa da krajat a divak len caka kedy to praskne. Atmosfera na mna velmi zaposobila, tak husty film si nepamatam odkedy som videl Rekviem za sen.

Crash (2004)

Jeden moj priatel, tiez tu zaregistrovany filmomaniak, rad hovori ze perfektny film neexistuje. Po dnesku mam velmi silny argument proti tomuto tvrdeniu. Pre mna bola snimka Crash 30 sekund od dokonalosti, a to prvych 15 a zaverecnych 15, nakolko v kontexte celeho filmu nemali vyznam, zaver len ukazal to co bolo vyslovene v uvode, cim sa sice pomysleny kruh uzavrel, no uplne bezdovodne. Kaslat na to, zvysok filmu je absolutne brilantny, od filozofickych rozhovorov ala Pulp Fiction po emocne najstrhujucejsie sceny ake som kedy videl. Vo mne vyvolat nejake emocie dokazali asi len dva filmy, po dnesku pribudol Crash, a ako uz niekto predo mnou napisal, doslova ich zo mna vyrazil. Vychutnal som si kazdy uder. Bravo.

Bournův mýtus (2004)

Ooo, preco, preco?? Spravil som osudnu chybu, a chvilkou nepozornosti som sposobil, ze Bournov Mytus som zocil pred Bournovou Identitou. Kedze som vedel ze zapletka spociva v strate pamati, nejasnosti v deji ked som miestami nechapal o com to je som si vysvetloval zahadnosotu filmu, a utesoval som sa ze to skor ci neskor pochopim. Nestalo sa tak uplne, a az kym som si pustil praveho Bourna diel prvy som pochopil kolka bije. Skoda, pripravil som sa o este lepsi zazitok z dobreho filmu, medzi obidva by som dal co do celkoveho skore rovnatko.

Agent bez minulosti (2002)

Na akcak vynikajuca vec. Mensie vyhrady k prilisnej neohrozenosti hrdinu, trochu reality sem a tam nezaskodi, a Damon mi ako tento typ hrdinu vyzorovo tiez moc nesedel. Pre tieto a par inych kozmetickych chybiciek -1*, inac fajn.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Trochu nezmyselne, trochu zabavne, trochu sem, trochu tam, nic poriadne. Ale netrhal som si vlasy koli premarnenemu casu, aj mozog si trochu oddychol.

40 let panic (2005)

Prijemna komedia na usmiatie, nie zasmiatie. Sympaticke herecke vykony pre mna neznamych hercov, aj preto ze obaja su naozaj vo veku ktory hraju, co by ste obzvlast u Keener-ovej nepovedali, v Hollywoode sa asi fakt starne pomalsie.Dobra oddychovka, i ked vcitit sa uplne do problemu hlavnej postavy nie je jednoduche...

Wimbledon (2004)

Herecky vydarene obsadeny film, navyse kategoria britskych romantakov v poslednej dobe znamena dobru kvalitu, co nie je vynimkou ani tu. Cele sa to vsak podla mna kazi uvedenim sportoveho motivu do celeho mixu. Vznika tak dost husty a tazsie stravitelny gulas, z ktoreho by som osobne niektore menej chutne susta povyberal pred konzumaciou. Mno, stacilo obrazneho prirovnania, podme hovorit normalne. Keby si tvorcovia tejto snimky vybrali inu zamienku na zoznamenie hlavnych postav, bol by z toho urcite slusnejsi film. Siahli vsak po tom podla mna najhorsom co som doteraz v kinematografii spoznal - americkom koncepte sportovca (timu) ktory zazracne cosi kdesi vyhra. Navyse sa ani nevyhli velkej chorobe tychto snimkov - ked herci hraju sportove vykony, vyzera to vacsinou strasne, a hoci som zapocul vselico o technike nakrucania sportovych scen v tomto filme, vysledny efekt je dost desny, kazdy kto uz trochu okusil tenis na vlastnej kozi / v TV vie ze tato hra vyzera dost inac nez nam to je prezentovane. No co uz, stalo sa, nevelmi pomohli ani snahy o zatraktivnenie pomocou fajnovych a miestami efektnych zaberov kamery, napriklad z pohladu letiacej lopticky. Pekny pokus, ale nezachranili to. Ak pri pozerani pretocite kazdu scenu v ktorej za nachadza travnik a mala zlta chlpata gula, pripocitajte hviezdicku.

Kurýr (2002)

Extra stylovy vykon Statham-a zachranuje na celej ciare obycajny akcny film, ktory nam prinasa opat novy druh akcneho hrdinu balansujuceho niekde medzi dobrom a zlom.

Mezi námi děvčaty (2003)

Neuveritelne sa stalo skutocnostou. Americka komedia, tociaca sa okolo beznej fimovej gycovej rodinky, sa nielen ze dala pozerat, ale este som sa aj dobre bavil. Skvela praca rezisera a scenaristu, z tohto nametu sa uz viac asi ani vyzmykat nedalo. Vramci komedii 5*, aspon teda v originalnom zneni, pri komediach to vzdy zavazi. Film ako taky 4*, nic vo vas nezanecha, nicim neoslovi, proste zabava.