Mlčení jehňátek (1991)

Skvele, keby som necital knihu, asi by som sa pri tom asi pokakal. Ponaucenie: nie kazdemu prida mladost na krase, ze Jodie? :D (vid. moj komentar k Strihorukemu Edwardovi)

Mulholland Drive (2001)

Nechcem byt vulgarny, ale jedine co ma hned po zhliadnuti tohto filmu napada je bezradne: "Co do p**e?". Absolutne nemam endorfiny aby som sa co len pokusil desifrovat jedinu scenu v sirsom kontexte celeho filmu. Mozno sa to ani neda. Akurat som si asi v 75% filmu spomenul na strednu skolu, v literature bol jeden smer, tzv. 'dadaizmus' tusim, kde sa basne tvorili tak ze sa za seba losovali z klubuka nahodne slova, takze vysledok nedaval ziadny zmysel.

Střihoruký Edward (1990)

Jednoducho Burton. A este ponaucenie: aj Winona Ryder vyzerala dobre ked bola mlada. :D

Tajemný let (2005)

Skoda preskoda ze film neostal az do konca v mysterioznej rovine. Paranormalne vysvetlenie by filmu s takouto atmosferou sadlo ovela lepsie nez akcno-sprisahanecky pojaty zaver. Ach jo... Verdikt: Vyborna drama s kvalitnym hereckym obsadenim a skvelym nametom, slabsie ukoncena.

V moci ďábla (2005)

Nemastne, neslane, nijake. Hororove sceny by sa dali pocitat na prstoch jednej ruky nesikovneho pilcika, hoci neboli najhorsie, atmosferu mali celkom dobru. Vacsia cast filmu sa vsak odohravala v sudnej sieni, teda uziju si hlavne priaznivci Matlocka a spol. Ani filozoficka stranka filmu neprevlada, prezentovana dilemou ci je cirkevny zakon nadradeny tomu svetskemu alebo naopak. Nie je rozoberana dost presvedcivo aby sa stala hlavnym motivom filmu, a neprinuti vas (teda aspon mna) nad nou velmi rozmyslat. Herecke vykony su na slusnej urovni, kamera tiez, po tejto stranke je to solidny film. Verdikt: Horor necakajte, vlastne necakajte radsej nic, potom vas to neurazi, i ked zrejme ani nenadchne.

Madagaskar (2005)

Pribehovo dost slabe, ale hefty v povodnom anglickom zneni mi to plne vynanhradili.

Těžká váha (2005)

Neni tomu moc co vytknut, ale ani skvele herecke vykony a silna snaha o moralne ponaucenia na pozadi deja mi nedali pomyselne K.O. (v dobrom zmysle) aby som daval perfektne hodnotenie.

A co když je to pravda? (2005)

V zanri romantickych komedii ziadny prevrat, len mensia finta v namete na ozivenie a pravdupovediac necakal som zrovna toto. Nebudem prezradzat o co ide, ale funguje to celkom dobre, hoci filmov na tuto tematiku uz niekolko bolo a nepatrili medzi najchytrejsie. Inac ma tento film nicim neurazil, co je velmi dobre, ale zas veci ktore vas v nom nadchnu tiez vela nie je. Verdikt: Prijemna oddychova snimka zanru romantika s jednym ozvlastnenim. skor 3.5*

Kurýr 2 (2005)

Je to akcny film, takze nic svetoborne od neho ani necakajte. Vacsia cast akcnych scen je az absurdne prehnana, co na prvy pohlad dost busi do oci, ale ak sa nad to dokazete povzniest tak su velmi zabavne. Osobne medzi najvydarenejsie radim scenu kde nepriatelov likviduje za pomoci poziarnej hadice, dost to prirpominalo 'best of' jackie chan, velmi kreativne. Jednoducho celkom zabavny i ked az moc primitivny akcny film.