Tenká červená linie (1998)

Filmy s hlbsou myslienkou vacsinou mozem, ale toto bolo na mna trochu moc.Herecke vykony, vojnova atmosfera, hudba uplne super, ale (odhadom) polovicu zo 170 minut pozerat na spomalene zabery listov, travy a inej zelene a do toho pocuvat filozoficke uvahy prednasane stale tym istym monotonnym (snaziac sa byt posobivym) tonom ma skoro zabilo. P.S. Neskutocne herecke obsadenie, skoda ze pre kvantitu sa im nemohlo dostat viac casu na platne, na vsetkych by som sa dokazal pozerat po cely film.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Velmi prijemny a zabavny film. Podla mna mu k dokonalosti chyba len vynechanie 'poucnej vlozky' ktora film neskutocne brzdi, ale tie sa montuju do uplne kazdej komedie. Skoda, ale vramci zanru urcite jeden z naj filmov pre mna. Opat pripominam ze americke komedie treba pozerat v povodnom zneni ak je ta moznost.

Chlípnost nade vše (2004)

Takisto by som to mohol ohodnotit aj ako odpad, kazdy to bude vnimat po svojom.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Nevidel som sice vsetky casti, mam k dispozicii len 90 minutove tzv. "Best of...", ale nenasmial som sa az tolko ako pri Pythonovskych filmoch. Taky Zivot Briana alebo Svaty gral mi pirpadali lepsie lebo si robili srandu zo znamych udalosti ktore sa vraj naozaj stali, takze to boli parodie. Lietajuci cirkus naproti tomu zaklada svoj humor na uplne nezmyselnych vymyslenych situaciach, je to skor akesi saskovanie. Pobavil som sa, ale ziadny frontalny utok na branicu nenastal.

Smrtící bumerang (1996)

Este stale sa mi nechce verit ze uchylny santa sa mohol takto zmenit na Karla. Ked si pridam ze Billy Bob napisal aj scenar a sam to zreziroval... tmyto filmom vyletel v mojom rebricku uznavanych osobnosti na najvyssie priecky.

Pád do tmy (2005)

Prihluple babizne zavali v jaskymi kde si na nich chce pochutnat tlupa Glumov ako vystrihnutych z pana prstenov, a ked ich par dostanu tak sa zacnu mlatit hlava-nehlava. Toto vsetko vsak na platne nevyzera az tak zufalo strasne...

Freddy versus Jason (2003)

Nebyt tak strasneho rezirovania a tak otrasnych hereckych vykonov, daval by som urcite 3 ak nie 4 hviezdy. No skoro celu polovicu filmu som nevedel ci omylom nepozeram na najnovsi scary movie... a to si veru kultove a klasicke hororove predlohy nezasluzili. Okrem samotneho boja dvoch titanov neni na co pozerat. Mozno som trochu prisny, ale tesne predtym som si pozrel jednotku Nocnej mory v elm street a ten rozdiel kvality bol ozaj priepastny. Stvorky kozy a manici na maryske nepatria do takehoto filmu!

Zkrocená hora (2005)

Mal som predtuchu ze ma tento film unudi k smrti, a hoci sa vacsinou mylim, tentokrat vynimka potvrdila pravidlo. Dobre herecke vykony, pekna krajinka, hudba ktoru ani nevnimate no nadherne doplna atmosferu. Ale to je vsetko, a mne to nestaci. Ja potrebujem aj trochu zmyslu pre natocenie 2+ hodinoveho filmu. Snahou zrejme bolo poukazat na tazkosti ktore sperevadzaju homosexualov kvoli netolerancii spolocnosti, ale tato tema bola podana nezaujimavo a velmi sporadicky. Ak chcem vidiet prirodu s peknou hudbou, berem mp3 a idem do Tatier, a nemusim sa tam pozerat ako sa po sebe valaju chlapi nespokojny so svojimi rodinami.