Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Druhý díl je absolutně nezvládnutý. Přeskakování dějové osy z minulosti do přítomnosti by byl dobrý počin, kdyby se to povedlo. Děj byl úplně holý, bez očekávání a nudný. V závěru když se objeví Cher sem se už jen smála (nebo to byl pláč?) Film pro prachy....ale pro mě to znamená dát si pauzu od Abba....

Solo: Star Wars Story (2018)

Čekala jsem alespoň trochu z knižní předlohy Hana Sola, ale dočkala jsem se velkého zklamání. I když toto pominu, tak mě film ničím moc nezaujal. Při závěrečných titulcích sem si jen říkala o čem to vlastně jako bylo. . . Před tím, než jsem se koukla na tento film, jsem doufala, že budou točit taky Boba Fetta (opět s naivní vidinou knižní předlohy), ale po shlédnutí tohoto kousku si myslím: "Bože ať už raději nic netočí proboha"...

Skam (2015) (seriál)

Tento norský seriál mě zaujal na internetu, kde jsem si ho prvně všimla a začala ho sledovat. První série nebyla úplně nejlepší, ale ty ostatní mě nadchly. Postavy uvážlivě mluví, přemýšlejí a učí se od chyb /zkušeností/ svých přátel. Řeší denní problémy mladých lidí. Jako je kamarádství, rodina, vztahy apod. Nejvíc mě zaujal vztah dvou chlapců. Cítila jsem hodně emocí a pochopení, jak to je někdy složité.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jako milovnice Star Wars si nemohu odpustit okomentovat tento díl. Jediné co mohu pochválit jsou záběry vesmíru, krajiny padlých lodí a hudbu. Jinak mě tento díl hodně zklamal. Moc amerického humoru v každém záběru. Budoucí Jedájka není nikým vycvičená, ale záhadně umí ovládat světelný meč. Dětský záporák? Asi nemusím psát, že do doby, než si sundal masku to ještě bylo dobrý. A zabili mi Hana takže :D

Grandhotel Budapešť (2014)

Do filmu Grand hotel Budapešť jsem se zamilovala. Ano, zamilovala jsem se do vytříbeného humoru, který zase spousta lidí nepochopí a odsoudí. Zamilovala jsem se do barevnosti snímku. Červeného hotelového koberce, fialových oblečků poslíčků, do mužských knírů v celém filmu (a že jich je tam dost). Na tento film jsem byla natěšená po tom, co jsem shlédla snímek Až vyjde měsíc a opět mě Roberta Yeoman nezklamal. Jeho záběry na osu (střed) jsou fenomenální! Díky bohu za něj.

Eragon (2006)

Film Eragon mě na celé čáře zklamal. Příběh je zcela nezvládnutý. Vyznívá naivně a hloupě oproti knižní předloze. Škoda, že se zatím nenašel nikdo, kdo by tuto a zbylé knihy od Paoliniho natočil lépe.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Film mi v mnoha směrech připomněl Star Wars (chodby na Alfa planetě např.)Tento příběh je podle komiksové předlohy, což je v poslední době IN, ale u tohoto snímku mi to vůbec nevadí, ba naopak. Nejvíce mě film zaujal perfektně zvládnutou grafikou a hudbou od Alexandra Desplata, který mimo jiné dělal hudbu pro takové filmy jako je Dánská dívka či Grandhotel Budapešť. A nakonec musím pochválit překvapivě dobrý herecký výkon Cara Delevigne.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Jako dlouhodobá fanynka Star Wars si neodpustím neokomentovat nový díl.SW Rogue one. Po odchodu z kina jsem konečně pocítila eufórii. Ano, konečně jsem se dočkala dílu, který nekončí happy endem a který se podobá starým dílům (3.-6.). Má to šmrnc, pointu i humor a lásku. Příběh vysvětlil vznik hvězdy smrti, který je velmi podstatný pro začátek Star Wars. A Leila Organa je na konci filmu jako třešnička na dortu.