Gangsterdam (2017)

kurvy, bordel, prdy, zbrane, blowjob, drogy, porsche....sorry za spoilery

Ledové království II (2019)

Nerozumiem kontrastným hodnoteniam niektorých z vás, ktorí v komentári ohodnotia film ako niečo katastrofálne a v závere mu pridelia 4 hviezdičky. Haló! Za mňa nie! To, že je film určený najmä pre detské publikum ešte neznamená, že musí mať stupídny dej, stupídne dialógy a stupídne pesničky, ktoré, mimochodom, tvoria asi polovicu filmu a mám pocit, že ich cieľom bolo iba vyplniť bezduchú prázdnotu tejto vizuálne efektnej rozprávočky. Je veľa podobne animovaných filmov s rovnakým cieľovým publikom a sú fakt skvelé (Coco, Na vlásku, ...) Ale toto teda nie. 1* za peknú vizuálnu stránku aj keď niekedy si aj tak myslím že menej je viac... Mimochodom, aby som bola férová, prvá Frozen bola veľmi pekná rozprávka, s pekný príbehom a peknými pesničkami. Mám pocit že tvorcovia sa ako obvykle proste snažili vymlátiť z toho čo sa dá a to ja neznášam

Koe no katači (2016)

Tak toto bola nenormálne rozťahaná pekne vyzerajúca NUDA. Toľko kreslených sĺz a "gomenasai" som nevidela už pekne dlho. Sú 2 možnosti, buď mám skutočne srdce z kameňa alebo toto akože brnkanie na akože city čo ma má akože rozplakať/ohromiť (???) na mňa proste nezaberá. Moje asi najväčšie anime sklamanie vôbec. Keď už nič iné väčšinou ma japonci uchvátia aspoň dokonalým soundtrackom ale tu ani Ň. Naozaj netuším za čo tento film zožal také vysoké hodnotenie.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Celkový dojem z filmu "Meh" a.k.a. podľa mojej šablóny dve ** ALE!!! Leonardov výkon hodnotím na (minimálne) 5* WOW. Na to aký bol v čase natáčania mladý, ešte chlapec, skláňam svoj imaginárny klobúk. Ak by som ho nepoznala povedala by som že do roly nasadili chlapca so skutočnou mentálnou poruchou. Jeden z najlepších hereckých výkonov aké som kedy videla. A to musím podotknúť že pri sledovaní filmov sa takmer nikdy nezameriavam na výkony samotných hercov ale na celkový dojem z filmu. Teraz však musím pridať navyše jednu * avšak iba zásluhou Lea. Inak ma film bohužiaľ nijak zvlášť neoslovil.

Převrat (2015)

Tento film som mala stiahnutý už skoro rok avšak z nejakého nevysvetliteľného dôvodu som sa mu vyhýbala. Chyba! Možno som sa bála že to bude príliš nudné a predvídateľné a iba naoko napínavé avšak opak sa stal pravdou. Miestami som ledva dýchala, veľa scén bolo pre mňa veľmi šokujúcich a nikdy alebo len veľmi málokedy som si dovolila odhadnúť, čo sa stane či dokonca ako sa to celé skončí. Naviac Owen Wilson má moje sympatie a na túto rolu sa, aspoň podľa môjho názoru veľmi hodil a pristala mu. 5* , ďakujem za super filmový zážitok.

Buchty a klobásy (2016) odpad!

Tak táto lahôdka bola pre mňa asi najväčším filmovým sklamaním najmä z dôvodu, že som sa na tento výtvor ohromne tešila podľa sľubného traileru. Málokedy si naozaj poviem "na toto proste musím ísť do kina" a strhávam lístky na kalendári kedy si budem môcť konečne "zgustnúť". To, od čoho som očakávala že bude vtipným animákom pre 15+ publikum so zaujímavým nápadom skončilo ako neskutočne trápny pokus o akože zábavne zobrazenie sexom personifikového jedla rôzneho druhu, obzvlášť záverečná scéna bola momentom kedy som zvažovala úrýchlené vyhľadanie východu z kinosály avšak vedela som že to potrvá najmenej ďalších 20 sekúnd čo bola však príliš dlhá doba na sledovanie tohto foodporna tak som zhodnotila že jednoduchšie bude sa proste prepadnúť pod čiernu zem. Moje modlitby však neboli vyslyšané a tak som musela pretrpieť zvyšok tejto parády až do záverečných titulkov, ktoré boli pre mňa skutočne vykúpením. Film hodnotím s riadnym odstupom avšak myslím že už len to že si z neho nič iné okrem fakt sprostých úchylných a trápnych scén nič iné nepamätám hovorí takmer za všetko. Možno môj "odpad" ovplyvňuje aj diametrálny rozdiel medzi očakávaním a realitou avšak nemôžem dať ani jednu hviezdičku nakoľko by som ju sama pred sebou nevedela obhájiť. Možno tak za trailer.

Paříž počká (2016)

V očakávaní klasickej zápletky vyvrcholenia a rozuzlenia som film dopozerala do samotného konca, avšak, nič zo spomínaného som v ňom nepostrehla. Namiesto toho sa mi dostalo cestopisu o Francúzsku a výkladu o jeho najväčších gurmánskych pôžitkov. Celkovo však tento road movie pôsobí celkom milo, neurazí ani nenadchne avšak nedá mi nepodotknúť ako veľmi sa mi v ňom zapáčila Diane Lane. Samotný film bol však podľa môjho názoru slabý (alebo som len nepochopila hlavnú myšlienku?). Za mňa silnejšia 1*.

Bosé nohy v parku (1967)

Ak by si odo mňa náhodou niekto pýtal odporúčenie na nejakú skutočne fakt dobrú romantickú komédiu, budú to jednoznačne Bosé nohy v parku. Divák sa jednoducho musí nechať uniesť rýchlym tempom filmu, vtipom ktorý vám nedá počas 104 minút žiadnu pauzu a sympatickosťou všetkých postáv, od konzervatívnej mamy a svokry, výstredného suseda až po protipólny novomanželský pár. Jednoznačne film ktorý nikdy neomrzí a bezpochyby spestrí zimné nedeľné poobedie pri káve či čaji :)

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

SPOILERY ! Japonská anime tvorba bude mať v mojom srdci vždy špeciálne miesto pretože máloktoré diela z iných krajín vo mne dokážu zanechať také zvláštne a zmiešané pocity. U Japoncov je to však "tutovka". Death note patrí v mojom osobnom rebríčku anime prvé miesto spolu s Elfen lied (v rámci seriálov). Naozaj málokedy sa stane že si divák nedokáže vybrať medzi tým, či fandí dobru alebo zlu avšak u Death note som skutočne až do konca netušila ako by som bola spokojná aby séria skončila a predpokladala som že ktokoľvek "vyhrá" budem šťastná aj nešťastná zároveň. Avšak nestalo sa a to je pre mňa absolútne fascinujúce keďže som s touto možnosťou ani nepočítala. Aj keď veľa ľudí tvrdí ( s čím aj čiastočne súhlasím ), že séria po smrti L akosi upadá, keď sa na to pozerám spätne nedokážem si to predstaviť inak. Celý seriál bol o tzv. "boji inteligencie" a keďže L aj Yagami boli obaja asi na rovnakej úrovni čakajúc len na to kto kedy urobí prešľap, príde mi veľmi vhodné ako tvorcovia tohto geniálneho výplodu celú vec ukončili. Pre mňa to znamená len toľko, že aj keď obaja géniovia svoje makroposlania nedokázali dotiahnuť do konca (sám L nedokázal určiť kto je naozaj Kira a Light sa nestal tzv. "Bohom nového sveta"), tak to, čo bolo pre oboch neskôr možno ešte dôležitejším (súkromným) cieľom sa obom podarilo (L nakoniec prostredníctvom Neara porazil Lighta a Light zvíťazil nad svojim hlavným súperom L). Myslím že ma nikdy neprestane udivovať premyslenosť celej série a bola by som veľmi prekvapená ak by sa ku mne dostalo seriálové anime ktoré by ma uchvátilo ešte viac.