Dokonalý smysl (2011)

„Je temnota a je svetlo. Sú muži a ženy. Je jedlo, sú reštaurácie. Choroby. Je práca. Doprava. Dni, ako ich poznáme, svet, ako si ho predstavujeme.“ Tento film sa hodí celkom aj k našej situácii s korona vírusom. Keď som videla ten film prvý krát nechal vo mne zmiešane pocity a emócie. Ľudia v dnešnej dobe žijú vo veľkom strese, a média rozširujú a robia veľký rozruch okolo korony, tak majú veľký strach čo sa bude diať a hlavne začínajú sa chovať ako v tom filme, sú zúfali, plní hnevu a agresivity, nenávistný, niektorým to je úplne jedno a nedodržujú nič. Neviem si predstaviť to, ako by to vyzeralo keby to, čo sa dialo vo filme dialo aj v skutočnosti, že ľudia by postupne prišli o všetky zmysli. Spracovanie filmu je super a hlavne, že je podaný cez 2 ľudí čo sa práve spoznali a zaľúbili, dá sa povedať, že človek sa vážne dokáže spojiť až s hercami a tým ako to prežívajú. Dá sa povedať, že tento film vie niekomu zmeniť život alebo skôr vie človeka pozmeniť v určitých veciach a pozerania sa na svet a ľudí. Je to smutné, krásne, zničujúce a emotívne, je to dosť silný film. Nie každému sa páči, ale nie každý tam možno vidí tie hodnoty a pocity ľudí. Za mňa úžasný film, ktorý vo mne určite niečo nechal a aj niečo pozmenil.

Proč? 13x proto - Maturita (2020) (epizoda)

Síce táto séria nebola najlepšia, zachovali v nej aspoň najlepšiu poslednú epizódu, ktorá divákov viacmenej uspokojila. Záverečná epizóda bola veľmi silná a malá veľa emócii (ja som doslovne preplakala celú časť). Poniektoré postavy som si obľúbila ešte viac a viacmenej všetko skončilo dobre. Som spokojná a za mňa 5 hviezdičiek za túto časť.

Teror (2016) (TV film)

Zaujímavý eticko-psychologický film, zaujímavá téma. Myslím si že pilot sa rozhodol správne že zostrelil to lietadlo, radšej zachránim 70 000 ľudí ako 164 aj keď každý ľudský život je dôležitý... ale keby neposlúchol tak zomrie 70 164 ľudí ... vôbec si nemyslím že môže za ich smrť , za to môžu teroristi. Jeho morálnou povinnosťou bolo zachrániť čo najviac ľudí... pre mňa je jednoducho nevinný

Proč? 13x proto - Sbohem (2018) (epizoda)

Najkrajšia scéna - všetci na parkete na pesničku Lord Huron - The Night We Met , na ktorú v prvej serii tancoval Clay a Hannah .. inak koniec bol nevysvetliteľný ..

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Krásny dojemný film, rozplakalo ma to ... Práve tento film by malo vidieť každé dieťa , aby si uvedomili aké to je ... Krásne vážne .. za mňa určite 5 hviezdičiek

Coco (2017)

Krásne spracovanie od Pixaru. Tlieskam. Úžasný animák so živými farbami a krásnymi piesňami. Krásny príbeh, dobrodružstvo a zábava...

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Originál bol síce najlepší ale zas toto je super spracovaná komédia pri ktorej sa človek zasmeje :)

Jigsaw (2017)

Za mňa určite super film, dobré spracovanie a najlepšie dobrá zápletka nikdy ste nevedeli kto bol ten čo pokračoval v tej hre chvíľu som bola aj v myšlienke že Jigsaw sa fakt vrátil :) za mňa fakt super

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Na filme vás poteší hlavne klasický vizuál, ktorému do kariet nahráva skvelá knižná predloha aj keď nesedí to úplne s knihou a postavy sú vymenené. Každá postava má svoj špecifický vzhľad a nezameniteľný charakter, lepšie povedané, podivnosť. Krásna réžia od dobrého režiséra Tima Burtona nesklamala.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Originálny príbeh z prostredia americkej väznice štyridsiatych, a teda povojnových rokov.Herecké výkony a ich absolútna profesionalita, to je veľkým plus pre tento film. Megafilmový zážitok o nádeji a priateľstve.Úžasný koniec s Morganom dokazuje, aká krása a sila dokáže byť v jednoduchosti.