Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Je to elegantná a strhujúca zábava. A jeden z najlepších filmov o spravodajských médiách. 8/10

Podvodníci (2000) (TV film)

Jedenásť študentov sa sprisahá so svojím učiteľom, aby podvádzali na akademickej súťaži. Je zaujímavé pozrieť sa na príbeh očami podvodníkov. Postavy vedú presvedčivé argumenty, no je tiež zrejmé, že idú nesprávnou cestou. 6/10

Kšefty s tátou (1994)

Sladká spomienka na detstvo...Tento film je nádherným nostalgickým výletom po uličke spomienok!  Z nostalgie dávam vyššie hodnotenie. 6/10

Zbohatlíci (2011)

Film využíva fenomén, ktorý sa objavuje pri vytváraní národných lotériových hier ako „euromilión“ s astronomickým ziskom peňazí pre bežných ľudí. Film využíva všetky možné sociálne „klišé“ a vytvára grotesknu komédiu, ktorá z časti funguje. 5,5/10

Nedotknutelní (2011)

Pokiaľ ide o dej, tento film je skutočným príbehom kvadruplegika (François Cluzet), ktorý hľadá nového pomocníka. Všetci ľudia, ktorí sa uchádzajú o prácu, sa však zdajú byť rovnakí, nudní a sterilní. Napodiv si vyberie nekvalifikovaného muža, ktorý o prácu nejaví vôbec záujem (Omar Sy). Obaja si prirodzene vytvoria priateľstvo, ktoré, ako sa zdá, posilňuje staré porekadlo, že protiklady sa priťahujú. Scenár je jednoduchý ale obsahuje emocionálne momenty. Režiséri a scenáristi Olivier Nakache a Eric Toledano majú za sebou úžasné dielo. Táto téma v rukách slabého režiséra by sa mohla premeniť z povznášajúcej na banálny či melodramatický film. Ale im sa podarilo urobiť vtipnú a dojemnú komédiu. 8/10

Národ snílků (2010)

Film má množstvo podzápletiek, ktoré sa snažia vniesť do mestečka a príbehu väčšiu hĺbku. Je v tom niečo o sériovom vrahovi, ktorý sa potuluje po uliciach a zabíja mladé dievčatá, ako aj o nejakom chemickom požiari, ale aj o úzkosti tínedžerov. Je to celé zvláštne, ale v dobrom. 7/10

Malá vražda (2011)

Nie je to zlé, ale ani nie je to výnimočné. Dobrý príbeh, ktorý mal nejaký potenciál, ale nikdy sa nerozvinul naplno. 5/10

Pěkně blbě (2017)

Je to dokonalé spojenie réžie, výkonov a scenára. Je to milostný príbeh, ktorý si úplne zaslúži svoje emocionálne vrcholy. Je to vtipný film, ale je o skutočne vážnych veciach. 8/10

Ten, co nosí smůlu (1982)

Príbeh je nevydarenou čiernou komédiou s veľmi málo vtipnými časťami. Je to celé mätúce, lebo hlavné postavy sa len hádali a nadávali si. Čo ma vôbec nezaujalo. Ale zas, keď sa film posunul do kasína tak ma bavil. 5/10

Stahující se smyčka (1984)

Temná, náladová detektívna dráma s jedným z najodolnejších drsných hrdinov na plátne, ktorý robí to, čo vie najlepšie, a stále dokáže ukázať niečo nové. 6/10